Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Програмовий зміст:

  • закріпити правильну вимову ізольованого  звука [с], в складах та на початку слова; розширювати словниковий запас;
  • розвивати мовне дихання, артикуляційну моторику, дрібну моторику пальців рук;  логічне мислення, просторові уявлення, фонематичні процеси, пам’ять, вчити використовувати у мовленні слова, що означають назву якостей предметів, утворювати прикметники від іменників;
  • розвивати увагу, координацію рухів під словесний супровід;
  • виховувати любов до праці, самоконтроль, колективізм.

Обладнання: фланелеграф, площинні фігури поросят, вовка, природній матеріал для дихальних вправ: солом’яні палички, дерев’яні палички, будь – які маленькі камінці. ілюстрації до казки «Троє поросят».

Хід заняття

Організаційний момент.

Стали діти міркувати:

-У яку б нам гру пограти?

Може, казку розказати,

-А яку? «Про поросяток».

Розповідь казки.

-  Жили -  були троє поросят. Наф – Наф носив синій кашкет. Ніф – Ніф носив червоний кашкет. Нуф – Нуф носив жовтий кашкет.

Вони завжди були веселі (вправа «Посмішка»). Грали на різних музичних інструментах. 

На гітарі грав Наф – Наф: бринь-бринь, бринь – бринь, бринь - бринь (відпрацьовувати вібрацію губ).

Ніф – Ніф грав на барабані: бум – бум, бум – бум, бум – бум.

Нуф – Нуф грав на сопілці: ду – ду – ду (Вправа «Сопілка»). А сонечко їм посміхалось (вправа «Посмішка»).

Одного разу, під час прогулянки, вони знайшли красиве місце. Там росло багато синіх квітів (вправа для розвитку дрібної моторики пальців рук  «Квіточки розпускаються»), багато сосен (показати дерево), співали солов’ї (вправа «Пташенятко»), а в річці бігла синя вода (пісенька водички: с – с – с – с – с – с).

Вони з цікавістю розглядали місце для свого помешкання:

Гімнастика для очей

Подивились очі вгору –
Там побачили ворону.
Подивились очі вниз –
Під кущем сховався лис.
Очі вправо, очі вліво.
Ви нічого не згубили?

Троє поросят вирішили оселитися на цьому місці («лопатка»), щоб насолоджуватися піснями птахів (вправа «пташенятко»).

Завдання: назви птахів, в яких є звук [С]?

Соловей, стриж, сова, сорока, синиця, снігур, сойка

Нуф – Нуф, самий молодший із трьох поросят, став будувати дім із соломи. Він поставив парканчик ( вправа «парканчик»), побудував будинок (викласти дах із соломи).

Він швидко закінчив свою роботу і дуже гордився своїм красивим будинком. На стіну повісив сопілку (вправа «Сопілка»). На підвіконня поставив кактус (вправа «голочка»). Розставив меблі: крісло, стіл, стільці (показати пальчиками). На стіл поставив самовар (вправа «самовар»: Рот відкритий. Підняти широкий язик до верхніх зубів. Подути на язик. Губи округлити.), солодощі (вправа «смачне варення»), серветки, посуд.

Нахвалюючи себе:

Са-са-са- - самий спритний Я.

Середній брат, Ніф – Ніф, був більш старанним і побудував житло  із брусків дерева (вправа «неслухняний язичок»).

Пальчикова гімнастика

Кулачки ми склали,

Дім побудували:

Тук – тук, тук – да –тук

Тук – тук, тук – да –тук

Сів на ганок відпочити ( вправа «лопатка»).

Потім навів порядок (вправа «маляр», «чистимо зуби»)

Поставив скриню (вправа «язик - силач»), повісив на стіну парасольку, сумку з інструментами (вправа «гойдалка»).

Се – се –се – по місцях у мене все.

Наф – Наф, старший і самий працелюбний із братів, вирішив побудувати міцний будинок із цегли (вправа «покусаємо язик», викласти малюнок із камінців).

Фізкультхвилинка

Поросятка стали (діти встають)

Дім побудували. (імітують рухи будівельників)

Ось такий високий, (піднімаються навшпиньки)

Ось такий широкий. (розводять руки в різні боки.)

Вони в дім заходять (крокують)

Гру свою заводять (імітація гри на музичних інструментах)

У танку кружляють, (кружляння на місці.)

Всіх розвеселяють. (довільні танцювальні рухи) 

(Повторити 2 рази)

Завдання: Утворити прикметники від іменників

Галявина із суниць (яка?) – сунична.

Галявина із смородини (яка?)  - смородинова.

Ліс із сосен ( який?) - сосновий.

Пісня солов’я ( яка?) -  солов’їна.

Будинок із соломи (який?) – солом’яний.

Будинок із сосни (який?) – сосновий.

Будинок із саману (який?) – саманний.

Меблі із сандалу (які?) – сандалові.

Молодші брати сміялись, що він так довго будував будинок.

- Але Вовк не зможе зламати мою оселю,- відповідав Наф – Наф.

А Сіроманець весь цей час знаходився поряд і мрійливо думав про чудовий смачний обід (вправа «смачне варення»).                           

 Безшумно підкрався до солом’яного  будинка .

- Тук – тук – тук!

  • Відчини двері, поросятко, - проричав вовк, - а то я подую так, що твій будинок розлетиться!

Вовк  дунув раз (дують на широкий кінчик язика)-, дунув два (дують на широкий кінчик язика), дунув три (дують на широкий кінчик язика )– і солом’яний будинок розлетівся - здули солом’яний дах

Нуф – Нуф дуже злякався і побіг ховатися до середнього брата Ніф – Ніфа, в його дерев’яний будинок.

Вовк прибіг до дерев’яного будинку, де  ховалися двоє поросят.

- Відчиняйте швидше, а то дуну так, що й цей будинок розвалиться!

Вовк подув так сильно, що дерев’яний будинок розвалився   (дують на широкий кінчик язика) - здули дерев’яний  дах.

Ніф – Ніф і Нуф – Нуф побігли ховатися в цегляний будинок Наф – Нафа (вправа «хованка»).     

Вовк підбіг до будинку Наф – Нафа. Дув він дув (дують на широкий кінчик язика), але нічого в нього не вийшло! – дують на кам’яний дах.

«Що робити?» - задумався вовк. Аж ось  побачив пічну трубу  - димохід.

«Я вдеруся на дах і влізу в будинок через трубу!»

Але Наф – Наф його побачив і поставив на вогонь казан з водою…

(Кипить вода –с-с-с-с)

А коли вовк спустився, то його хвіст попав у кип’яток!

- Ой – йой – йой!

Вовк ошпарив собі хвіст! Йому було дуже боляче.

Гра «Емоції»

Показати мімічними рухами: обпеченого вовка; сердитого.

- І він втік.

Показати поросят: веселих, радісних.

- Сопілочки свої візьмемо
У таночок всі підемо
Затанцюємо, закружляємо,
Ще й пісеньку засіваємо.
Хто боїться злого вовка?

- Тільки не ми, тільки не ми!
- Хто прогнав зубастого вовка7
- А це ми, а це ми!

Підсумок: Що ми робили на занятті? Що сподобалося? Про кого була казка? Як треба працювати? (дружно, старанно, добросовісно, щоб потім нікому не було соромно за вашу роботу). Перекажіть казку у групі за допомогою таблиці.