Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Однією з ключових компетентностей Нової Української Школи визначено інформаційно-цифрову компетентність. Вона передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні; інформаційну й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботу з базами даних, навички безпеки в інтернеті та кібербезпеці; розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо)

Сучасні інформаційні технології відіграють значну роль у формуванні ціннісних орієнтацій сучасної молоді.

Медіаосвіта орієнтована на підготовку випускників до життя в нових інформаційних умовах, до повноцінного сприймання різноманітної інформації, оволодіння способами спілкування на основі сучасних інформаційних технологій, уміння критично сприймати інформацію.

Для розв’язання цих завдань була розроблена власна модель інформаційно-освітнього середовища ліцею, яка на сьогодні розвивається.

Що дає застосування інформаційних технологій в нашому ліцеї?

Учням. Використання комп'ютера підвищує самостійність в процесі навчання, допомагає розвитку творчих здібностей, підвищує рівень спілкування і культури, розвиває мову, підвищує інтерес до навчання, робить процес пізнання привабливим, дає можливість розкритися і ділитися своїми знаннями з однолітками, брати участь в різних конкурсах, вікторинах, олімпіадах.

Вчителю. Вирішення нових методичних завдань, поглиблення знань підвищення професійного рівня. Зростає авторитет серед учнів, колег, батьків. Комп'ютер дозволяє створити базу моніторингу успішності учнів, що ефективніше дозволяє і вчителю і учневі стежити за динамікою своїх результатів. Комп'ютер дозволяє створити в зручнішій формі набір тестових завдань, самостійних і контрольних робіт.

Батькам. Дає упевненість в тому, що їх діти розвиваються гармонійно, здобувають якісну освіту, відповідно вимогам часу. Підвищує повагу до вчительської праці. Змінює взаємини з власними дітьми: батьки прислухаються до своєї дитини, цінуючи її знання і уміння.

Впровадженню інформаційних та комп’ютерних технологій передувало створення інформаційно-освітнього середовища ліцею.

Інформаційно-освітнє середовище в ліцеї створено з метою підвищення ефективності освітнього процесу та забезпечення ефективної управлінської діяльності.

Основні функції інформаційно-освітнього середовища ліцею: виховна, інформаційна, методична, комунікаційна, технічна, освітня, управлінська.

Впровадження комп’ютерних технологій у навчальний процес та управління є одним із напрямів модернізації системи освіти у ліцеї.

Над реалізацією цих завдань наполегливо працюють 37 педагогічних працівників, бібліотекар, практичний психолог, педагог-організатор.

Станом на 01.09.2019 року в ліцеї навчаються 528 учнів.

Матеріально-технічна база ліцею: сучасні кабінети (з мультимедійним обладнанням) – фізики, хімії, математики, біології, географії, початкових класів; два сучасні комп’ютерні класи; комп’ютери – 10; ноутбуки - 10; мультимедійні проектори – 10;   принтери – 5; сканер – 1.

Усі комп’ютери підключено до мережі Інтернет. Усі члени педагогічного колективу та учні мають можливість користуватися Інтернетом в кабінетах інформатики під час факультативних занять, в позаурочний час.

У річному плані роботи ліцею сплановано заходи по впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес та управління ліцею.

Заплановані заходи проведено у повному обсязі. Рівень володіння ІКТ педагогічними працівниками ліцею становить: високий – 40%, достатній – 30%, середній – 26%, низький – 6%.

Станом на 01.03.2019 року 100% педагогічних працівників ліцею мають домашні персональні комп’ютери, підключені до мережі Інтернет.

Усі вчителі провели відкриті уроки із застосуванням ІКТ.

Під час проходження курсової перепідготовки у КВНЗ «ХАНО» 15 вчителів пройшли спецкурс «Упровадження в освітню практику інноваційних педагогічних технологій».

Мають власні сайти 12 педагогічних працівників ліцею.

Директор ліцею та його заступники володіють базовими навичками з ІКТ, вони мають високий рівень користувацьких навичок.

В ліцеї планується відкриття профільного інформаційно-технологічного 10 класу;

Щорічно учні ліцею беруть активну участь у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з інформатики та інформаційних технологій, у інтерактивному конкурсі з інформатики «Бобер».

У 2015 році учень 10 класу Вознюк Андрій (керівник Гонтар Ю.М.) взяв участь у роботі регіонального конкурсу-захисту наукових робіт учнів членів МАН «Створення комп’ютерних ігор мовою програмування JAVA».

У 2017 році випускниця ліцею Вітковська Олена посіла ІІ місце на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

ІКТ широко впроваджуються у виховному процесі ліцею. Виховні години, лінійки, різноманітні конкурси відбуваються з мультимедійною підтримкою.

Методична робота в ліцеї здійснюється з метою:

  1. Удосконалення професійної майстерності вчителів-предметників у сфері розширення освітнього простору засобами інформаційно-комунікаційних технологій.
  2. Залучення педагогів до створення інформаційного освітнього простору, що об’єднує педагогів, учнів та їх батьків за близькими до педагогіки проблемами для акумулювання ідей та об’єднання можливостей.
  3. Стимулювання вчителів до самостійного поглибленого розширення знань шляхом вивчення сучасних педагогічних технологій.

На виконання цієї мети, проведено засідання педагогічних рад.

Питання впровадження ІКТ у освітній процес систематично розглядається на нарадах при директорові, засіданнях методичної ради, засіданнях ШМО.

Щорічно на засіданнях педагогічної ради з мультимедійною підтримкою заслуховуються творчі звіти вчителів, які атестуються.

У плані роботи ліцею передбачено заходи по впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у освітній процес та управління ліцею.

Педагогічні працівники ліцею беруть участь у обласній виставці-презентації педагогічних ідей та обласному фестивалі  «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують».

До батьківських зборів педагогічними працівниками ліцею створюються мультимедійні презентації, в них висвітлюються різні напрямки роботи закладу.

Із застосуванням ІКТ проходить звіт директора ліцею перед громадськістю.

Сучасні інформаційні технології дають величезні можливості саме у сфері освіти, оскільки можуть дуже ефективно застосовуватися в процесі передачі знань.

Інформаційно-освітє середовище створюється в школі як компонент сучасної педагогічної системи і одночасно інформаційно-освітній простір регіону, країни, світу.

Застосування новітніх інформаційних технологій в навчальному процесі зумовлено з одного боку, необхідністю підготувати учня до його майбутнього робочого місця, а з іншого – необхідністю більш ефективної передачі знань, що має на меті підвищення рівня якості інформаційної компетентності та компетенції майбутнього працівника.

Актуальність використання ІКТ у освітньому процесі обумовлена тим, що в комп'ютерних технологіях закладені невичерпні можливості для навчання учнів на якісно новому рівні. Вони надають широкі можливості для розвитку особи учнів і реалізації їх здібностей. Комп'ютерні технології істотно підсилюють мотивацію до навчання, підвищують рівень індивідуалізації навчання, інтенсифікують процес навчання.

Сучасний учитель - це творча особистість. Він має бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, висококомпетентним.Як говорив А.Дістервег: «Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній».

Тож, крокуймо в ногу з часом, будьмо професійно компетентними, бо саме від нас залежить майбутнє наших дітей, майбутнє держави!

У 2017 році роботу ліцею на тему «Діяльність ліцею щодо формування ключових компетентностей учнів шляхом створення інформаційно-освітнього простору» відзначено срібною медаллю та Дипломом ІХ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2017».

Шевченківський ліцей реалізує  нові освітні потреби суспільства і держави шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технології; формує інформаційно- цифрові компетентності учнів; впроваджуючи  нові форми  педагогічної діяльності; удосконалює практичні навики з метою адаптації учнів у новому освітньому просторі.

Колектив ліцею здійснює інноваційний підхід щодо запровадження інформаційно- комунікаційних технологій у практику роботи. Готує молоде покоління до життя в сучасних інформаційних умовах, до сприйняття різної інформації; вчить розуміти і усвідомлювати наслідки її впливу на особистість, розвиває навички спілкування за допомогою технічних засобів, поєднуючи медіаосвіту з базовими дисциплінами.

Література

  1. Баловсяк Н.В. Організаційно-педагогічні умови формування інформаційної компетентності /Н.В. Баловсяк// Вісник Луганського педагогічного університету ім. Тараса Шевченка. Педагогічні науки.–2005.– № 4. – С. 21-26.
  2. Джерело педагогічних інновацій. Упровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес навчальних закладів: Науково-методичний журнал. – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2016. – 216 с.
  3. Освітні проекти на Харківщині: результати та перспективи розвитку. – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2017. – 96 с.