Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Вступ. Театралізована діяльність є однією з цікавих напрямків у дитячому віці. Беручи участь у театралізованих іграх, діти стають учасниками різних подій з життя людей, тварин, рослин, що дає їм можливість краще пізнати навколишній світ. Також театралізована гра прищеплює дитині стійкий інтерес до рідної культури, художній літератури, театру.

Театралізовані ігри мають велике виховне значення: у дітей формується шанобливе ставлення один до одного; вони пізнають радість, пов'язану з подоланням труднощів спілкування, невпевненості в собі. Театралізована діяльність впливає на розвиток мови, вчить дітей бути творчими особистостями. У грі дитина розвивається, розумнішає. Але яка ж гра без іграшок? Чим більше іграшок, тим веселіше і цікавіше грати. Але не завжди ми маємо можливість поповнити театральний куточок покупними, заводськими іграшками,хоча цілком можемо виготовити театральних ляльок своїми руками, наприклад, усіма улюблений пальчиковий театр.

У своїх роботах видатний педагог-новатор Сухомлинський стверджував: «Розум дитини розташовується на кінчиках його пальців». І це не випадково - кора головного мозку має дуже велику область, відповідальну за роботу рук. Тому рівень інтелекту дитини безпосередньо залежить від ступеня розвитку дрібної моторики його пальців. Розвинути в дитини ювелірну точність в координації роботи рук допоможуть всілякі пальчикові ігри, в тому числі і пальчиковий ляльковий театр. Що дають ігри в пальчиковий театр? Це не тільки веселе проведення часу і можливість розважити групу дітей, але й дуже корисне заняття. Благотворні ефекти від захоплення пальчикових театром наступні: стимуляція розвитку дрібної моторики; знайомство з такими поняттями, як колір, розмір, форма; напрацювання навичок просторового сприйняття (поняття: вправо, вліво, поруч, один перед одним і т.д.); розвиток уяви, тренування пам'яті, концентрація уваги; активізація мовної функції і розширення словникового запасу; формування творчих здібностей та артистичних умінь; знайомство з елементарними математичними поняттями. Крім того, дитячий театр - пальчиковий, тіньовий або класичний, - має на увазі знайомство з художньою літературою, основами сценічної майстерності, пластики і т.д. Все це сприяє розширенню кругозору, збагаченню мовлення дитини, розвитку емоційності, комунікабельності, допитливості, пробудженню інтересу до творчості. А якщо ви вирішите змайструвати пальчиковий театр своїми руками разом з дитиною, то до всього цього можна додати такі якості, як любов до праці, розвиток посидючості і концентрація уваги.

Педагог С. І. Мерзлякова говорила: «Театр - це чарівний край, в якому дитина радіє, граючи, а в грі він пізнає світ». Пальчиковий театр, шаблони для якого ви можете запозичити в даній статті або ж придумати самостійно, дозволить вашій дитині з головою зануритися в театралізовану діяльність. Як правило, діти дошкільного віку легко і з задоволенням включаються в гру, енергійно втілюють образи, перетворюючись на справжніх артистів. Гра - це справа серйозна, але в той же час і весела. Підключайте до неї дітей - театралізовані ігри можна використовувати і як ненав'язливий, але в той же час дієвий педагогічний  засіб, адже під час цього процесу дитина відчуває себе розкуто і вільно. Практика показує, що захоплення пальчиковим театром покращує настрій у дітей, вселяє в них впевненість, робить вільніше і розкутіше, а набуті в процесі гри вміння діти легко переносять в повсякденне життя - це пісні, танці, вірші, загадки і примовки.

Організована подібним чином робота нерідко сприяє тому, що така театралізована гра стає методом дитячого самовираження і самореалізації дитини в різних видах творчості. Тому не виключено, що, увійшовши у смак, ваша дитина захоче зробити ще один пальчиковий театр з фетру своїми руками, викрійки для якого він вже придумає сам! Пальчиковий театр - це набір фігурок-персонажів, які надягають на окремий пальчик. Це можуть бути просто окремі лялечки, тварини, всім відомі персонажі наших улюблених українських народних казок.

«Театр з фетру власноруч»

Мета: формування діалогічного мовлення у дітей старшого дошкільного віку із затримкою психічного розвитку засобами театралізованої гри.

Завдання:

Навчальні:

  • вчити вихованців діалогічної мови (підготовленої і непідготовленої);
  • формувати знання дошкільнят про театр, театральну культуру, театральні професії, влаштування театру (зал для глядачів, фойє, гардеробна).

Розвиваючі:

  • розвивати творчу уяву, пам’ять, мислення, комунікативні навички дошкільнят через різні види театралізованої діяльності;
  • розвивати артистичні навички дітей;
  • розвивати пізнавальні здібності дітей;
  • сприяти розвитку пластичної виразності і правильної артикуляції, дикції;
  • налагодження дитячо-батьківських відносин, залучення сім’ї до активної корекції та розвитку дітей.

Виховні:

  • пробуджувати в кожної дитини почуття прекрасного і прищеплювати любов до театрального мистецтва;
  • формувати потребу у дітей духовно збагачуватися через театралізовану діяльність;
  • спонукати в дітях здібності жваво уявляти собі те, що відбувається, гаряче співчувати, співпереживати героям.

Учасники: вихованці з особливими освітніми потребами  дошкільного віку, практичний психолог, батьки.

Матеріали і інструменти, які знадобляться для роботи:

- фетр (я користуюся корейським фетром преміум-класу фабрики Shinwon);
- нитки муліне;
- кравецькі шпильки;
- голка;
- зникаючий маркер по тканині;
- викрійки;
- клей (я користуюся клеєм «Момент - кристал»);
- ножиці;
- будь-який матеріал для декору.

Перш ніж приступити до роботи, згадуємо основні правила техніки безпеки при роботі з ножицями і голками:

- зберігайте голки і шпильки в певному місці. Не беріть голки, шпильки в рот і не прикріплюйте  їх на одяг;
- не використовуйте в роботі ржаві голки і шпильки;
- під час роботи не залишайте леза ножиць відкритими;
- не ріжте на ходу.

Для початку необхідно визначитися з розміром. Основа іграшки повинна бути в висоту приблизно з вказівний палець. Промальовуємо тулуб і інші деталі. Не забуваємо зробити припуски до тих деталей, які вставляються в основу. Підбираємо матеріали. Деталі переносимо на папір і вирізаємо.

Переносимо викрійку на фетр. Більші деталі приколюємо до матеріалу шпильками, дрібні обводимо кравецькою крейдою. Розподіляємо деталі по місцях і починаємо зшивати вручну, використовуючи шов «назад голку» або строчечний шов (безперервний ряд стібків з поверненням туди, де закінчився перший стібок), цей шов також називають «імітацією машинної стрічки». Також можна використовувати петельний шов (ряд петельок, прокладений уздовж краю фетру). При бажанні на готову іграшку можна пришити декор.

 «Театр з фетру власноруч»