Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: дослідити наявність та характер молодіжних та дитячих громадських рухів в Україні; розуміти правові механізми створення дитячих та молодіжних організацій; формувати громадянські компетентності учнівської молоді, що забезпечують її активну громадську позицію; виховувати цілеспрямованість на успіх через формування активної життєвої позиції.
Очікувані результати діяльності учнів:
- Знання і розуміння: знає зміст понять: свобода асоціацій, дитяча, молодіжна організація, лідерство, ініціатива;
- Вміння і навички: оцінює роль громадських організацій, різних форм активності громадян у функціонуванні демократичного суспільства; бере участь у демократичних процедурах на рівні школи і громади.
- Установки і цінності: виявляє готовність захищати права і свободи людини, до дії та співпраці з іншими, співпрацювати з іншими задля розв'язання суспільних проблем.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: Конституція України, Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації», закон України «Про об’єднання громадян», підручник, картки для учнів, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Компетентності
Ключові: спілкування державною мовою (вести аргументовано дискусію на відповідну тематику); соціальна та громадянська компетентності (працювати в групі); інформаційно – цифрова компетентність (досліджувати суспільні проблеми за допомогою сучасних засобів, створювати мультимедійні презентації); уміння вчитися впродовж життя (критично аналізувати й узагальнювати здобуті відомості).
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку
- Емоційна налаштованість уроку;
- об’єднання учнів у три групи за власним бажанням.
Учитель. Питання до учнів «Що ми візьмемо на урок?»
(мислення, активність, наполегливість, уважність, кмітливість, швидкість мислення, винахідливість, витримку, настрій, уважність). Складемо формулу уроку: (О+У)х(С+Р)=З
О – організованість
У – увага
С – спілкування
Р – робота
З – знання.
Епіграфом уроку пропоную формулу « 7-я», яку запропонуєте ви.
Я-учень
Я-хочу знати
Я-думаю
Я-вмію
Я-знаю
Я-особистість
Я-творча особистість
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ . Актуалізація опорних знань
Інтелектуальна розминка:
- Громадянське суспільство — це спільнота, яке складається_______( з вільних, незалежних, рівноправних громадян).
_________(Громадські організації ) — це добровільні об’єднання людей для задоволення їхніх спільних інтересів і потреб, що має відносно стабільну організаційну структуру, порядок вступу в організацію і виходу з неї.
- Громада — це ______(жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно –
територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів декількох сіл, які мають єдиний адміністративний центр).
- Правовий статус дитини має особа до досягнення нею ______ (повноліття.).
- Згідно з Законом України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», до молоді належать громадяни віком від 14 до __________(35 років).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Асоціативний кущ»
Запитання до класу: Які асоціації виникають у вас до слова «об’єднання»?
Учитель. Одним із чинників, що рухав розвиток цивілізації, стало вміння людей об’єднуватися, і це був чи не єдиний спосіб вижити в мінливих тогочасних умовах. Серед політичних свобод чільне місце посідає забезпечення права громадян на асоціації (об’єднання). Наше право об’єднуватися в організації називається свободою асоціацій.
На екрані визначення:
Асоціація – це об’єднання, спілка, організація певних осіб для досягнення своїх інтересів і цілей.
Свобода асоціацій – одне з прав людини, яке регулює свободу вступати в організації, а також виходити з них.
У 1998 році було прийнято Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації». Він визначає особливості організаційних і правових засад утворення та діяльності молодіжних і дитячих громадських організацій та державні гарантії забезпечення їхньої діяльності.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Випереджальне завдання
Виступ учня з презентацією про відомі дитячі та молодіжні організації.
Робота в творчих групах. Правила роботи в групах на екрані.
1 група. Дитячі й молодіжні об’єднання і рухи в України
(Нормативно-правова основа діяльності громадських дитячих і молодіжних організацій).
- Прочитайте витяги із закону України «Про молодіжні та дитячі організації».
Досліджуємо;
- З якого віку дозволяється вступати до дитячих та молодіжних організацій?
- На яких засадах утворюються та діють дитячі та молодіжні організації?
- група. Як створити громадську організацію? (Етапи створення).
- Прочитати витяги із законів України «Про громадські організації» і «Про молодіжні та дитячі громадські організації».
Досліджуємо:
- Як створити молодіжну громадську організацію?
- Порядок створення та реєстрації дитячих та молодіжних організацій .
- група. Як молодь може дослідити проблеми в житті громади?
Нині в суспільстві існує багато різних проблем, які зокрема стосуються молоді та потребують вирішення. Для їх подолання важливо не чекати, що хтось вирішить питання, а проявити небайдужість й активність і долучитися самому.
Завдання: аркуш паперу розділіть на чотири частини за зразком, наведеним нижче, дати відповідь на питання і презентувати свої результати.
Що ми маємо зараз? |
Як повинно бути? |
Чому наші сьогоднішні позиції не відповідають нашим прагненням? |
Пропозиції змін |
Повідомлення груп
- Закріплення здобутих знань
Метод «Сенкан»
Метод дає можливість учням: чітко визначитися з ключовими поняттями, головними ідеями уроку; сформулювати свої думки; виявити свої творчі здібності; синтезувати знання, які отримали на уроці.
Орієнтовна відповідь. Сенкан до слова «асоціація».
- Асоціація
- Добровільна, взаємовигідна
- Об’єднує, вирішує, створює
- Спільне вирішення нагальних проблем
- Об’єднання
VІ. Підсумки уроку
Учитель: за допомогою «уявного мікрофона» учні висловлюються одним реченням, обираючи початок фрази із рефлексивного ряду на дошці:
Сьогодні я дізнався…
Було цікаво…
Було складно…
Я зрозумів, що…
Тепер я зможу…
Я навчився…
У мене вийшло …
Я зміг…
VІІ. Домашнє завдання
- Опрацювати відповідний параграф підручника.
- Підготувати електронний фото-дайджест «Молодіжний рух в незалежній Україні».
- Дізнатися, які громадські організації існують у нашому місті.
Література
- Закон України «Про громадські організації»[Електронний ресурс] https://msy.org.ua/images/zg.pdf
- Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації».[Електронний ресурс] . Режим доступу до джерела: https://xn--80aagahqwyibe8an.com/ukrajiny-zakony/zakon-ukrajini-pro-molodijni-dityachi-1999.html
- КонституціяУкраїни: [зі змін. та допов., внесеними Законом України від 1 лют. 2011 р. № 2952-VI]. – Харків : Фактор, 2011. – 118 с. – (Серія «Бібліотека законодавства»).