Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини України шляхом залучення широкого загалу молоді до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи, формування і виховання у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей [1, 2]; мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості і ініціативності на теренах відновлених національних козацьких педагогічних традицій, виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя, виховання нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей ось які основні виклики виникають зараз у суспільстві, враховуючи те, що Україна уже шостий рік перебуває у процесі війни.

Процес залучення молоді до участі у гуртковій роботі досить складний. Проте враховуючи мій особистий досвід можна запропонувати певні ідеї.

Однією з ідей є патріотичні концерти. Завдяки їх проведенню є можливість залучити широке коло учнівської молоді до кращого розуміння традицій та історії рідного краю. На жаль сьогодні ніхто вже не здійснює різних патріотичних обрядів. Відходять в інші світи старші покоління українців, що були свідками та творцями історії далеких буремних років становлення України, голодомору, Великої Вітчизняної війни. Тому проведення таких концертів дає змогу великому колу учнів долучитись до краплин історії.

Екскурсії для школярів дозволяють розкрити для всіх історію та німі    свідки важливих подій історії України і рідного краю зокрема – обеліски, пам’ятники, музейні реліквії. І  кожен маленький громадянин нашої України з  молоком своєї матері переймає оту, сховану від людського ока, інформацію свого роду, своєї країни. Завдання школи, дитячих установ - розкрити кожній дитині приховану в ній потаємну інформацію, якою вони володіють, донести до   свідомості кожного, що зберігаючи славні традиції роду, країни, шануючи подвиги попередніх поколінь ми всі матимемо і збережене майбутнє нашого народу.

Зустріч з видатними людьми, як то наприклад учасники подій Революції Гідності, добровольці, які пішли захищати рідну неньку Україні дозволяє показати учням, що герої – це звичайні люди, що завжди готові прийти на допомогу, вони поряд з нами.

Виховувати школярів на принципах патріотизму, героїзму, національно-державних традиціях українського козацтва, на високих прикладах лицарського ставлення до України не можливе без чіткої дисципліни та проведення різних вишколів. Дійсності школи України находять нові форми і методи виховання, які б захопили дітей, зацікавили, дали можливість їм  розвинути свої найкращі якості і, разом з тим, були ненав’язливими для дітей, а враховували їх потяг до  гри, спорту, змагань. Тому мною активно пропагується патріотична гра «Сокіл («Джура»), за допомогою якої розвивається співробітництво між учителями, учнями та їх батьками. Завдяки такому виду роботи учителі, класні керівники, вихователі, педагоги-організатори зможуть виконувати поставлені перед собою завдання щодо виховання національно свідомого громадянина, патріота, професіонала, який би приніс користь державі. Але діяльність такого гуртка залежить від активності школярів, ентузіазму педагога-організатора, зацікавленості класних керівників, допомоги всього педколективу. Діти тільки тоді зацікавляться і будуть працювати в об’єднанні, коли побачать зацікавлення їх лідера – керівника гуртка. Ефективність виховання школярів на звичаях і традиціях українського козацтва в позакласній діяльності, як свідчить досвід, значною мірою залежить від  спрямованості виховного процесу, форм та методів його організації.

Серед методів і форм організації роботи гуртка громадянського виховання пріоритетна роль належить активним методам, що ґрунтуються на  демократичному стилі взаємодії, спрямовані на самостійний пошук істини і  сприяють формуванню критичного мислення, ініціативи й  творчості. До таких методів належать: ситуаційно-рольові ігри, метод відкритої трибуни, соціально-психологічні тренінги, інтелектуальні аукціони, „мозкові атаки ”, створення проблемних ситуацій, ситуацій успіху, аналіз конфліктів, стилів поведінки, демократичний діалог, педагогічне керівництво лідером і  культивування його авторитету, використання засобів масової комунікації, методики колективних творчих справ, традицій, символіки, ритуалів, засобів народної педагогіки, свят, конкурсів, зустрічей, екскурсій, походів, фестивалів, пошукової роботи, спільних з  батьками заходів, спортивних змагань, круглих столів, гурткової, пошукової роботи, тощо.

Реалізація усіх вище перелічених заходів у комплексі сприятиме поширенню військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій та вихованню у молодого покоління любові до рідної України.

Література

  1. Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання Постанова Кабінету Міністрів України; Положення від 17.10.2018 № 845. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/845-2018-п
  2. Про затвердження плану заходів з реалізації Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру “Сокіл” (“Джура”). Розпорядження Кабінету Міністрів України; План, Заходи від 22.05.2019 № 352-р. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2019-р