Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

«Освічені українці, всебічно розвинені,
відповідальні громадяни і патріоти, здатні
до ризику та інновацій, – ось хто поведе
українську економіку вперед у ХХІ столітті».

Концепція «Нова українська школа»

Суспільство XXI століття – це високотехнологічне інформаційне суспільство, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості й культури  населення, здатність особистості до навчання впродовж усього життя набувають вирішального значення для економічного і соціального поступу держави.

Школа, як один із найважливіших інститутів соціалізації людини, має бути уважною як до нових реалій і тенденцій суспільного розвитку, так і до процесів модернізації змісту освіти, форм і методів навчання та виховання, особливо в умовах впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, Концепції «Нова українська школа» та Державного стандарту базової загальної та повної загальної освіти.

Одними з основних проблем сучасної педагогіки є відсутність бажання та інтересу дітей вчитися, недостатньо сформовані вміння учнів опрацьовувати інформацію самостійно, застосовувати здобуті знання для розв’язання практичних завдань, низький рівень комп'ютерної грамотності. Усвідомлюючи це, педагогічний колектив гімназії спрямував свою роботу на:

  • створення атмосфери насиченого шкільного життя, забезпечення умов для співпраці вчителів, учнів та їх батьків;
  • створення умов для реалізації стандартів Нової української школи;
  • забезпечення виконання вимог нового Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;
  • формування у школярів бажання і уміння вчитися, вироблення умінь практичного і творчого застосування здобутих знань, підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;
  • поглиблення змісту загальноосвітньої підготовки учнів з окремих предметів навчального плану шляхом організації допрофільної та профільної підготовки учнів, організації роботи факультативів, спецкурсів та гуртків;
  • підготовку учнів гімназії до результативної участі у Всеукраїнських олімпіадах із базових дисциплін, предметних турнірах та творчих конкурсах;
  • забезпечення якісного моніторингу рівня навчальних досягнень учнів;
  • створення організаційних умов для безперервного удосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;
  • науково-методичну підтримку інноваційної діяльності, опанування і застосування в педагогічній діяльності нових інформаційних технологій;
  • підтримку іміджу успішного закладу освіти, який забезпечує якість освітніх послуг.

Для успішної реалізації поставлених завдань, практичного використання педагогічного досвіду, розвитку професійної майстерності вчителів була організована робота таких методичних підструктур: педагогічної ради, методичної ради, шести методичних об’єднань, школи молодого вчителя «Діалог», «Школи педагогічної майстерності», творчих груп вчителів, чотирьох Університетські кафедр.

У ході роботи над формуванням освітнього простору гімназії вчителі опанували інноваційні форми, методи, технології роботи з учнями, а саме: компетентісний та діяльнісний підхід у викладанні навчальних предметів, технологія  предметної інтеграції НУШ, метод проєктів, технологія розвитку критичного мислення, навчання як дослідження, ІКТ, інтерактивна освіта, елементи дистанційної освіти.

Форми роботи вчителів гімназії

з використанням технологій дистанційного навчання

Дистанційні платформи

Середовища для проведення  відео уроків конференцій, вебінарів

Масові відкриті онлайн курси

Веб-сервіс   Google Class,

Онлайн портал для вчителів «На урок»,

Освітня платформа «Всеосвіта»

онлайн-сервіс CLASSTIME.

 

Zoom,

Skype,

YouTube

«Prometheus»,

«EdEra»,

«Всеосвіта»

 

Робота педагога з обдарованими дітьми − це складний процес, який вимагає від вчителя особистісного зростання, ґрунтовних знань психології обдарованих дітей, тісної співпраці  з психологом,  іншими вчителями та  батьками учнів.

Спрямування роботи педагогів на створення сучасного освітнього простору спонукало, в свою чергу, учнів до активної, ініціативної та самостійної пізнавальної діяльності.

Результативність участі учнів гімназії у II (районному) етапі
Всеукраїнських учнівських олімпіад

Результативність участі учнів гімназії  у III (обласному) етапі
Всеукраїнських учнівських олімпіад

Результативність участі учнів гімназії  у I (районному) і II (обласному) етапах конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України

Навчальні роки

I (районний) етап

II (обласний) етап

I місце

II  місце

III місце

I місце

II  місце

III місце

2017/2018

1

3

2

-

2

1

2018/2019

3

1

-

-

-

1

2019/2020

2

-

1

-

-

1

Щорічно у травні в гімназії проходять «Дні науки, творчості та спорту».  Традиційно учні ділиляться результатами своєї науково-дослідницької діяльності в межах роботи Малої академії наук України, розповідають про перемоги в спортивних змаганнях, презентують свої малюнки, картини, вишивку. У виконанні учнів нашої гімназії – лауреатів музичних конкурсів  лунає музика. Провідна ідея цього заходу − цікаве шкільне життя не обмежується тільки уроками.

Робота педагогічного колективу школи щодо підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати. Вони відобразилися, зокрема, у результатах участі учнів гімназії у різноманітних конкурсах, предметних турнірах, інтелектуальних змаганнях тощо.

№ з/п

Назва конкурсу

Рік

Результат

1

VIII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді імені Тараса Шевченка

2018

Диплом III ступеня  (обласний етап)

2

 Міжнародна краєзнавча конференція  молодих учених «Краєзнавство та пам’яткознавство», присвячена 50-річчю Українського товариства охорони пам’яток історії і культури, секція школярів, ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

2018

Грамота за кращу доповідь

3

Всеукраїнський  IV конкурс коміксів на екологічну тематику для школярів

2018

Диплом II ступеня

2019

Диплом I ступеня

у номінації «Комікси на екологічну тематику» серед учнів 10-х класів

2020

Диплом I ступеня

у номінації «Комікси на екологічну тематику» серед учнів 9-х класів

4

Міський турнір «Економіка. Менеджмент. Інформаційні технології» на базі Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

2019

Грамота за найкращу

презентацію власного бізнес-проекту

5

Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням, номінація «Історія України та державотворення»

2020

Диплом ІІІ ступеня (обласний етап)

В результаті спільної діяльності були створені необхідні умови  для збудження пізнавальної активності дітей, створення розвивального освітнього простору гімназії.

Література

  1. Бєлуха С. Шлях до нової української школи. Дослідно-експериментальна та інноваційна діяльність навчального закладу [Текст]/С.Белуха// Директор школи. – 2017. – №19-20. – С. 65
  2. Ващенко Л.М. Система управління інноваційними процесами в загальній середній освіті регіону: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора пед. наук: спец. 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки» / Л.М. Ващенко. – К., 2006. – 40 с.
  3. Зразкове освітнє середовище: європейський досвід [Текст] // Сучасна школа України. – 2019. – №1. – С.18
  4. Концепція Нової української школи [Електронний ресурс]. – Режим доступу:https:// www.kmu.gov.ua /