Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета. Розширювати знання дітей про роль праці в житті людей на основі ознайомлення з різними видами виробничої та обслуговуючої діяльності. Поглибити  уявлення про витрати на працю та матеріали для  виготовлення необхідних для життя речей. Закріпити вміння рахувати та орієнтуватися в просторі, створювати картку-схему, працювати з коректурними таблицями, будувати конструкції з ЛЕГО-цеглинок відповідно до потреб сюжетної гри, працювати в технології сторістелінг. Розвивати пізнавальні, інтелектуальні та мовленнєві здібності, увагу та спостережливість дошкільників. Формувати творчі і технічні здібності, продуктивне та критичне мислення дітей. Викликати в дітей бажання вивчати властивості речовин та самостійно досліджувати їх. Стимулювати фантазію дітей, «занурювати в тему», включати на повну силу емоції. Виховувати позитивне ставлення до пізнання, вміння працювати в колективі і радіти спільному успіху.

Матеріал: мультимедійний центр, ноутбук, смартфон, ігровий осередок «Гіпермаркет», скляний мольберт, ватман, фарби, поролонові квачики, графо-смужка (послідовність роботи дизайнера), коректурна таблиця (ілюстрації професій), зразки будівельних матеріалів,  матеріал для будівництва будинку  та облаштування присадибної ділянки (квіти, кущі, дерева, овочі із фетру; ЛЕГО-цеглинки, іграшковий автомобіль, альтанка, басейн, паркан).

Хід заняття

Вихователь. Рада бачити вас у нашій STREAM лабораторії  « Чіпідейлики». Давайте дружньо привітаємося.

Діти.

«Чіпідейлики»  вас вітають,
Здоров’я й щастя вам бажають.
Сонця, радості й тепла,
Усмішок, миру та добра.

Наш девіз:  «Раді всім допомогти, світ чарівний зберегти».

Вихователь. Дорогі діти, я отримала відео-листа і пропоную вам його послухати.

Сюрпризний момент

Відео-лист від Смурфиків.

«Ми - жителі країни Смурфидонії. Всій нашій родині дуже подобалося жити на Батьківщині. Але настали великі морози.  Ми стали дуже замерзати і вирішили переїхати до іншої країни. Але де нам краще буде? Де ми зможемо комфортно жити? Підкажіть, будь ласка»

Вихователь. Чи ви впізнали від кого лист? Як звати цю дівчинку? (відповіді дітей) Діти, я запросила цих маленьких Смурфиків до нас в Україну, в наш садочок. Адже ми з вами – українці, які?

Діти: українці гостинні, добрі, чуйні, веселі, доброзичливі, щедрі.

Вихователь. У нас є багато місця для жителів  Смурфидонії, але ж ми не можемо  запросити їх жити без належних умов. Щоб жити комфортно, зручно що потрібно мати?

Діти:  будинок, квартиру, одяг, сад, домашнього улюбленця, меблі,  машину, присадибну ділянку, басейн.

Вихователь. Що ж ми можемо зробити для наших гостей з іншої країни?

Діти: можемо побудувати будинок, облаштувати присадибну ділянку.

Вихователь. Пропоную вам сьогодні уявити себе ландшафтними дизайнерами. А що повинен робити  дизайнер і в якій послідовності, нам допоможуть пригадати графічні смужки.

Слайд «Графо-смужки»

Вихователь. Що маємо робити спочатку? А що потім?

Діти: малюємо план ділянки, вибираємо в супермаркеті матеріал для будівництва, а потім будуємо будівлі та облаштовуємо ділянку.

Вихователь. Приступаємо до виконання першого завдання: ось на цьому скляному мольберті ми повинні намалювати план. Що має бути на плані?

Діти: будинок, гараж, басейн, альтанка, город, сад, доріжки, трава, дерева, квіти.

Вихователь. Якими геометричними фігурами зображуємо будинок, гараж, альтанку, город, басейн? (Прямокутниками). Що зображуємо спочатку? (Будинок, гараж). Де ми їх розмістимо, на передньому плані ділянки чи на задньому? (Відповіді дітей). Ось тут є прямокутники більший та менший, яким будемо зображувати дім, а яким гараж і яким кольором? (Більший - дім, менший - гараж). (Двоє діток беруть шаблони прямокутників і зображують відбитками на скляному мольберті будинок та гараж).  Де ми розмістимо басейн і яким кольором ми його зображуємо? (Дитина бере шаблон та зображує відбитком басейн). А де ж ми розташуємо альтанку? Яким кольором? (Дитина бере шаблон та ставить відбиток альтанки). Де розмістимо город? Чому? (Дитина використовуючи  шаблон зображує город на скляному мольберті). А де ми розмістимо сад ? Де  ж можна розмістити інші листяні дерева та квіти? Якими фігурами та кольорами зображуємо дерева та кущі? (Більші кружечки - дерева, менші - кущі).  (Одна дитина зображує сад, а ще двоє - листяні дерева, кущі та квітник). Ну, що ж, уважно подивимося на наш план, чого нам ще не вистачає? (Доріжок, місця для автомобіля та газону). Де зобразимо доріжки?(До будинку, басейна, альтанки, саду та городу). А де ж буде місце для автомобіля? Яким кольором ми зобразимо доріжки? (Дитина квачиком зображує доріжки, а інша дитина зображує траву).

Фізхвилинка

«Розминка»

Вихователь. Пригадайте, люди яких професій допоможуть  втілювати ваш задум?                                 

Слайд

Коректурна таблиця «Професії»

Вихователь.

- Назвіть професії, які можуть бути задіяними під час будівництва та облаштування земельної ділянки?
- Знайдіть зображення професії у нижньому ряду, третю зліва та опишіть її.
- Що необхідно для роботи робітнику, який зображений  у третьому ряду, крайній з права?
- Під яким номером знаходиться представник професії, з якої починається   будівництво будинку?

Вихователь. Які ж будівельні матеріали використовують на будівництві?

Дидактична гра

«Вибери необхідні матеріали для будівництва»

(Діти із запропонованих предметів обирають будівельні матеріали, називають їх та пояснюють для чого їх використовують)

Вихователь. Ось є цеглина, пісок та вода. Вони  знаходяться в однаковому стані? (Відповіді дітей). Для того, щоб ви краще зрозуміли твердий, рідкий та сипучий стан речовин, ми проведемо досліди та познайомимося із цікавими чоловічками, які живуть в речовинах. Займіть місця за столами (На столах схематичне зображення різних станів речовин). Подивіться, що це за дивні чоловічки? Звідки вони до нас завітали? Я зараз вас з ними познайомлю.

Слайд «Дивні чоловічки»

В одному світі жили дивні чоловічки. Одні жили дуже дружньо і постійно трималися міцно за руки і називають їх статики, інші ледь торкалися одне одного ліктями і називають їх гідравлики, а треті бігали швидко і не намагалися навіть торкнутися одне одного і називають їх газики.

Дослід 1

Давайте, з вами дослідимо цеглину, яка вона? (Червона, тверда, міцна)

Візьмемо до рук звичайну паличку і спробуємо просунути її скрізь цеглинку. Вийшло? Чому? (Тому, що цеглина - це тверда речовина). У цій цеглинці живуть чоловічки-статики, які не пускають паличку, бо міцно тримаються за руки. Утворіть коло, міцно візьміться за руки й покажіть які сильні чоловічки живуть у твердих речовинах (Діти, взявшись за руки, йдуть по колу, потім біжать). Чи розірвалося наше коло? Чому?

Слайд «Статики»

Подивіться на картинки і назвіть предмети, речовини, де дивні чоловічки-статики міцно тримаються за руки (Деревина, залізо, скло, пластмаса, камінь, шафа, підлога тощо). Чоловічки-статики живуть у яких предметах, речовинах? (Твердих)

Дослід 2

Поставте руки на пояс і підійдіть одне до одного. Погляньте, ви нібито стоїте близько один до одного, торкаєтеся одне одного ліктями, але за руки не тримаєтесь. Ідіть по колу, намагаючись тримати одне одного (Діти йдуть, потім біжать, коло змінило форму і розірвалося).

Що ми бачимо за другим столом? Як думаєте, які чоловічки живуть у воді? (Гідравлики). Чи можемо ми розділити цих чоловічків? Чи можна розмістити їх у кілька склянок? (Розливають  воду в склянки). Що це за речовини? (Рідкі)

Слайд «Гідравлики»

Подивіться на картинку і назвіть речовини, у яких дивні чоловічки не тримаються за руки, вільно рухаються і лише торкаються ліктями одне одного. (Вода, молоко, суп, чай, сік, кава тощо).

Дослід 3

А зараз ми познайомимось з тими чоловічками, які постійно рухаються, майже не торкаючись одне одного. Спробуйте відтворити їх рухи (Діти вільно рухаються, ходять, бігають). Ці чоловічки невидимі, але їх можна легко відчути. Поставте долоньки перед собою, помахайте ними на себе. Що ви відчуваєте? (Вітерець) А що таке вітер? (Рух повітря) Так, це рухаються маленькі чоловічки-газики, вони збираються у купки і «стукають» нас по обличчю.

Слайд «Газики»

Подивіться на картинки і назвіть речовини, у яких живуть ці чоловічки. (Дим, повітря, пара, газ тощо). Чоловічки-газики живуть у яких речовинах? (Газоподібних)

Вихователь. Молодці! Тепер ми добре підготувалися до будівництва.

Ось таку нам виділили присадибну ділянку і  нам потрібно її облаштувати, створити комфортні умови для проживання. (Діти розділяються на три групи для облаштування ділянки: будівництво будинку та гаража; створення зони відпочинку; озеленення: город, сад, газон). Пропоную кожній групі витягнути картку і визначитися, хто що буде робити, над чим працювати.

Вихователь. Де ж нам взяти будівельні матеріали! Який в нашому місті гіпермаркет, в якому можна придбати все необхідне для забудови і облаштування присадибної ділянки? (Відповіді дітей). В своїй роботі пропоную використовувати вже готові заготовки, які ви будували  з ЛЕГО-цеглинок і запрошую вас в супермаркет вибрати матеріали для оформлення ділянки.  Будьте уважними - в магазині є окремі відділи,  кожна група обирає тільки те, що їм потрібно для роботи. (Діти вибирають матеріал: будинок з Лего-цеглинок, басейн, шезлонг, альтанка, ділянка городу, овочі, газон, дерева, кущі, квіти; матеріал для доріжок: пісок, плитка)

Вихователь. Зверніть увагу на схему за якою ви послідовно  будете працювати над оформленням ділянки.

Слайд «План забудови»

(Діти працюють,  будують, встановлюють басейн, наповнюють його водою, викладають плитку, розбивають грядки, стелять травичку, саджають дерева, кущі, квіти, овочі)

Вихователь. Який матеріал ви використали для доріжок? Які овочі саджали?

Чи задоволені ви результатом своєї роботи? Що сподобалося найбільше під час роботи? (Відповіді дітей)

Тепер ми з впевненістю можемо сказати, що «Гарно  разом працювати, всьому, що довкола, радість дарувати!» (говорять разом, тримаючи руки одна на одній)

Вихователь. Давайте зробимо фото та надішлемо нашим друзям Смурфикам світлину їхнього майбутнього помешкання. Тепер буде де жити Смурфикам у нашій чудовій Україні (Вихователь фотографує дітей біля виконаного проекту і відсилає на мультимедійну дошку. Діти задоволені результатом спільної діяльності).