Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Серед важливих педагогічних проблем, які поставила перед нами сучасна школа, є використання альтернативних форм організації навчання школярів.
На мою думку, вільніше стало в педагогіці, зникла єдина уніфікована освіта, яка вимагала від вчителя чіткого виконання змісту і не дозволяла відступати ні на крок.
Відомо, що однією з необхідних умов якісного навчання учнів є їхня активність у процесі навчання,стійкий інтерес до предмета, що вивчається, бажання дізнатися нове. Оскільки математична підготовка учнів орієнтується на широке розкриття зв’язківматематики з оточуючим світом, а математичні вміння та навички знаходять безпосереднє застосування в виробничій та науковій діяльності. Отже, одним з основних завдань сучасної школи є розвиток математичних здібностей дітей.
Перед сучасним вчителем стоїть одна з найскладніших задач педагогіки: зацікавити учнів навчатися, здобувати знання, досліджувати, знаходити різні варіанти розв’язування математичної задачі і вибрати найпростіший. Реалізація такої задачі – запорука успіху навчального процесу. Тому в своїй роботі використовую один з поширених методів – дидактична гра.
Гра добре організує і не тільки учнів, які добре навчаються, а і тих, хто не хоче вчитися, але зацікавлені і бажання перемогти дає свої результати. З цією метою в сьомому класі на уроках алгебри при вивченні теми «Тотожні вирази», я використовую гру «Небезпечні камінці», а на уроках геометрії при вивченні теми суміжні і вертикальні кути гру «Хто спритніший?». Треба за певний час назвати або записати пари суміжних і вертикальних кутів. Цю ж гру можна використовувати і в 5 класі при вивченні кутів.
В сьомому класі на уроці алгебри при вивченні теми «Многочлени», я проводжу гру «Врятуй принцесу». Гра розпочинається з передмови, що злий чахлик невмирущий вкрав принцесу, заточив її у вежі. Треба звільнити красуню. Текст цієї гри можна використовувати декілька разів і в різних класах, змінюючи завдання. Можна дати дітям завдання, щоб самі придумали казку, а потім використовувати їх на наступних уроках.
В п’ятому класі проводжу гру на додавання і віднімання десяткових дробів, на додавання і віднімання натуральних чисел Математичне лото». Учні отримують картки і фішки з відповідями. Розв’язавши приклад відшукують відповідь на картці і накривають нею розв’язаний приклад. У вчителя є картки з відповідями і тому він має можливість швидко перевірити завдання, виконане учнями (картки пронумеровані).
Більшість ігор для уроків я розробляю сама: «Який вантаж», «Небезпечні камінці», «Допоможи гномам», «Знайди однакову квітку», «Знайди однаковий автобус», «Знайди плоди», «Автоперегони», «Пробіжка». «Математичний феєрверк» та інші.
При підготовці до уроків і виховних заходів я використовую таку літературу: збірка статей «Сучасний учитель національної школи»; Я. І. Перельман Живая математика; Михайло Богданович «Математичні віночки»; В. Нестеров Знай и умей, Н. П. Грицаенко «Ну-ка, реши»; В. І. Коба, О. О. Хмура «Позакласна робота з математики в школі»; М. І. Микитинська, Н. Д. Мацько «Математичні ігри.