Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета:

  • навчити учнів виділяти основне та другорядне у художньому творі, визначати реальних та фантастичних героїв;
  • розвивати критичне мислення та творчість у дітей;
  • виховувати любов та ближніх та бажання творити добро.

Типу уроку: формування компетентностей

Обладнання: презентація, текст казки, картки з опорними схемами, картки для кросенсу.

Епіграф:                                                                               

Творить добро на цьому світі
Не запізнись! Не запізнись!
Вадим Крищенко

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

  1. Візьміть свого товариша за руку, усміхніться і скажіть йому за 10 сек. якнайбільше лагідних, красивих, приємних слів.

Скажіть, чи приємно чути добрі й лагідні слова?

  1. Перегляд відеоролика «Твори добро»

-Як ви думаєте про що ми сьогодні будемо говорити? (Про добро у творі).

  1. Поетична хвилинка

Живуть в душі у кожної людини
Дві протилежні половини:
Одна з них - добра, світла, чудотворна,
А друга -чорна,зла, потворна.
Та перша сум нам проганяє,
Надію й віру в нас вселяє!
А друга в морок погружає,
Нічними жахами лякає.
Ти світло ангельске впусти –
З душі диявола жени!
Нехай зникають сумнів, сум і зло!
Нехай живе в тобі добро!
Любов – могутній щит від бід,
Весь біль розтопить наче лід!
Микитин В.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Відгадайте, хто заховався за картинками?
  2. Гра «Машина часу»

А зараз ми повернемось у минуле і згадаємо вивчене раніше з вами. https://flipquiz.com/review/28053/#

  1. Основна частина уроку

Робота з опорним конспектом.

Виписати героїв казки

Стежками казки (опитування).

  • Хто є головним героєм казки?
  • В яку пору року народилася Хуха?
  • За що її любили?
  • Чи можуть люди бачити хух?
  • Які є види хух?
  • Де була домівка Хухи?
  • Хто зруйнував житло Моховинки?
  • До кого за допомогою побігли хухи?
  • Чому Моховинка не пішла жити до братів/сестер?
  • Де знайшла вона собі домівку?
  • І як вона стала називатися з того часу?
  • Як звали кізок?
  • Яка біда сталася з Лискою?
  • Хто допоміг врятувати її?
  • Чому Моховинка стала видимою перед дітьми?
  • Що змусило Хуху піти з дому дітей?
  • Як її тепер стали називати інші хухи? Чому?
  • Що зупинило її на дорозі до Хо-Суковика?
  • Чому Моховинка та ніші хухи врятували діда від смерті?
  • Про що попросила Моховинка діда?
  • Чи виконав він обіцянку?Чи змінився дід?
  • Як ви розумієте слова: «Хухи не потребують подяки. Вони роблять добро з повинності».
  1. Фізкультхвилинка

(танцювальна гра «Just dance»).

  1. Портрет Моховинки
    • Слово учителя

Діти, вдома ви малювали як виглядає Хуха, на вашу думку. Давайте глянемо на ваші роботи.

Скажіть, а за допомогою чого ще, крім малюнка можна дізнатися як виглядає герой твору?

(Малюнок, фото, опис).

Так, і ось цей опис зовнішності персонажа у художньому творі , називається портретом.

  • Яка ж вона, Хуха-Моховника?

Спробуємо описати її за поданим планом

  1. Опис зовнішності персонажа.
  2. Вчинки персонажа.
  3. Ставлення його до інших дійових осіб.
  4. Особисте(ваше) ставлення до образу
  • Гра «Яка вона?»

Знайдіть прикметники, які стосуються опису характеру Хухи-Моховинки.

  • Гра “ Асоціація”

Підбери під кожну букву імені Хухи риси її характеру

Кросенс

  1. Проблемне питання
    Чи, дійсно, хухи є нечистою силою? (за назвою збірки казок).
    Повертаючись до поезії на початку уроку, скажіть, то хто у казці є полюсом добра, а хто – полюсом зла?
    Як ви розумієте слова: «Бо ж люди дуже рідко помічають та розуміють чужі сльози...»
    V. Підсумок уроку
    1. Гра «Скачки»

    2. Літературний диктант
    Завершіть речення:

«Уособленням добра в казці є такий персонаж..., тому що...»

«Автор своєю казкою хотів нас навчити…»

Слово учителя

Діти, запам'ятайте, будь ласка, давно відомий вислів:
«Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставились до тебе».

Адже на прикладі казки ми побачили, що краще робити добро, ніж зло.

  1. Домашнє завдання.

І – написати лист одному із персонажів казки, в якому можете висловити свої побажання і  поради, або поставити питання.
ІІ- виконати тестові завдання у підручнику.