Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Впровадження інноваційних технологій під час дистанційної освіти наразі являється однією з найважливіших кроків у вивченні іноземних мов. Наразі використання інноваційних технологій входить до повсякденного життя вчителя не лише за допомогою технічних засобів, таких як комп’ютер, планшет, чи телефон, але також з впровадженням нових форм і методів навчання, новим підходам. Основним завданням вчителя в умовах дистанційної освіти є створення умов сприятливих для навчання дистанційно, вибір методів, завдяки яким кожен учень зміг би проявити свою активність, творчість і був би зацікавлений навчанням.

Але учню часом необхідно навчитися вчитися за допомогою інноваційних технологій, бути більш відповідальними за своє навчання. Розвиток самостійності учня за допомогою глобальної мережі  - поступовий процес, який треба постійно заохочувати. Одним із таких завдань є інноваційна професійна діяльність педагога,  що потребує відповідної підготовки [2, c.6].

Як  вчителю розвинути природні здібності дитини, стати транслятором знань, дорадником і  «сприячем» у навчанні?

Однією з важливих якостей педагога, умов успішності його як професіонала є готовність до інноваційної діяльності.

Готовність до інноваційної педагогічної діяльності – це особливий особистісний стан , який передбачає наявність у педагога мотиваційно-ціннісного ставлення до професійної діяльності, володіння ефективними способами і засобами досягнення педагогічних цілей, здатності до творчості і рефлексії [1, с. 277].

Готовність до інноваційної діяльності є передумовою ефективної діяльності педагога, максимальної реалізації його можливостей, розкриття творчого потенціалу.

Принципи інноваційної діяльності педагога

Інноваційна діяльність педагога передбачає дотримання таких принципів:

  1. Принцип інтеграціїосвіти. Вимагає уваги до кожної дитини як особистості, орієнтації на формування громадянина з високими інтелектуальними, моральними, фізичними якостями.
  2. Принцип диференціації та індивідуалізації освіти. Потребує забезпечення умов для розвитку здібностей кожного вихованця. Максимальний розвиток здібностей дитини, незалежно від соціально-економічного та суспільного статусу її сім'ї, статі, національності, віросповідання.
  3. Принцип демократизації освіти. Передбачає створення передумов розвитку активності, ініціативи, творчості учнів і вчителів, залучення громадськості в управлінні школою. Здійснення цих принципів передбачає зміну характеру освітньої системи, змісту, методів, форм, технологій навчання й виховання. Метою освіти за таких умов є вільний розвиток індивідуальних здібностей, мотивів, особистісних цінностей різнобічної, творчої особистості [2, с. 12].

Отже, у структурі професійноспрямованої особистості педагога готовність до інноваційноїдіяльності є показником його здатності нетрадиційно вирішувати актуальні для особистісно-орієнтованої освіти проблеми.

Наразі такою задачею виявилося впровадження дистанційної освіти під час карантину.  І вчителі мусять не лише користуватися готовою базою, а й впроваджувати інновації в свою роботу і життя учнів.

Метою інноваційної діяльності освітніх закладів є досягнення очікуваного кінцевого результату.

У процесі навчання найбільш доцільно використовувати методи при яких у учнів розвиваються такі бажання, як бажання продуктивно  і творчо працювати, досягати успіхів і самомотивуватися.

 Наразі найбільш поширеними інноваційними методами являються:

  • Інтерактивні методи навчання – це особлива форма організації освітнього процесу, за якого кожна дитина залучається до спільної взаємодії. В дистанційному навчанні інтерактивну взаємодію можна впровадити завдяки liveworksheets [3] – інтерактивним сторіночкам на велику кількість різноманітних тем, можна побачити вікову групу, рівень володіння мовою лексичну та граматичну теми, на які розраховане завдання.
  • Ігрові методи навчання – як відомо, дитина найпростіше засвоює знання через гру – причина цього те, що коли людина грає, то концентрується не на засвоєнні знань, а на самій грі. Під час дистанційного навчання доцільним стане комбінування теоретичного навчання з навчанням через гру, притому це може бути комп’ютерна гра освітнього характеру, може бути гра, як додаток на смартфоні (на будь який смак), а може бути навіть руханка, якщо урок проводиться через Skype, Zoomтощо.
  • Інформаційні методи навчання - під час навчання на  відстані даний метод доцільно використовувати для подачі теоретичного матеріалу з залученням безлічі різноманітних програм для передачі інформації як  від педагога до учня, так і навпаки. Це різноманітні освітні платформи, мессенджери, YouTube,  Facebook, Skype, Zoom, Googleclassroom  та інші.
  • Метод проектів – цей вид діяльності можна застосовувати для учнів різних рівнів володіння мовою, різного віку на здібностей. Також проект може тривати від одного тижня до декількох. Приклади проектної діяльності на уроках іноземної мови в умовах дистанційного навчання полягає в створенні учнями презентацій в електронних програмах, вивчення тематичного матеріалу і презентація його через відео, аудіо зв’язок, створення англомовного клубу, проведення тематичних заходів та інше.
  • Метод особистісно орієнтованого навчання – яким би видом діяльності не займався вчитель, потрібно пам’ятати, що кожна дитина – це індивідуальність, і відповідно вимагає певного підходу у різних сферах життя. Оволодіння іноземною мовою не являється виключенням. Вчителю треба налаштуватися та хвилю дитини, сприйняти її світ і переосмислити своє сприйняття навчання через призму дитячого бачення цього питання. Це індивідуальні завдання, попередньо диференційовані до вікових, інтелектуальних та творчих здібностей та потреб учня.
  • Методи розвивального навчання – коли людина навчається чогось нового – це і є розвиток. В випадку освіти на відстані як учні, так і вчителі вчаться новому : новим засобам, способам, принципам взаємодії. Навчання іноземної мови в умовах сучасної школи це розвиток таких навичок XXI століття, як комунікативні, соціальні та міжкультурні навички, лідерство та відповідальність, медіаграмотність та інші.

Враховуючи вищезазначене, варто зробити висновок, що введення інноваційних технологій до навчання іноземної мови являється невід’ємною частиною інтеграції у сучасність, адже створюється принципово нова освітня сфера, яка надає широкий спектр можливостей як учневі, так і вчителю. Праця в дистанційних умовах кинула виклик буденності українських шкіл, отримала відповідну реакцію від  надавачів і здобувачів освіти. Впроваджуючи інновації у своє життя ми розвиваємося, вчимося і навчаємося пристосовуючись до умов в які ставить нас життя.

Література

  1. Дичківська І.М. Інноваційні педагогічні технології:навчальний посібник. – К. : Академвидав, 2004. – 352с.
  2. Інноваційна діяльність педагога: від теорії до успіху. Інформаційно-методичний збірник Упорядник Г.О. Сиротенко. – Полтава: ПОІППО, 2006. – 124 с.
  3. Інтерактивні завдання: https://www.liveworksheets.com