Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Одна з найбільш поширених сучасних технологій є змішане навчання. Змішане навчання поєднує онлайн та офлайн-навчання у один ланцюжок, що творить «навчальний досвід», виробляє навички отримувати інформацію в мережі Інтернет, використовувати її для реалізації своїх навчальних проектів.Використання змішаного навчання дає змогу розкрити потенціал кожного відповідно до його індивідуальних потреб та можливостей.
Основні моделі змішаного навчання: Ротаційні моделі (Rotation model) грунтується на принципі ротації, коли учні навчаються у групах згідно з певним графіком, переміщуючись від однієї станцій до іншої, однією з яких обов’язково є онлайн навчання, а іншими можуть бути навчання у групах, проектна робота, письмові завдання. Вона включає чотири різновиди:1. Ротація станцій (учні навчаються у групах згідно з певним графіком ротації, що є спільним для всіх). 2. Ротаціялабораторій оснащеній комп’ютерами, де діти рухаються і переходять у онлайн-лабораторію, працюють над виконанням завдання. 3. Перевернутий клас (учні отримують інструкцію за якою основний навчальний матеріал вивчають вдома). 4. Індивідуальна ротація (кожен учень займається за своїм індивідуальним графіком ротації).
Узагальнюючи сказане, змішане навчання - це не просто використання технічних засобів навчання, тобто механічне додавання сучасних інтерактивних технологій до традиційних, а якісно новий підхід, що трансформує структуру та зміст навчання, змінюючи традиційні ролі учителя та учня, а також і навчальне середовище. Перевагами змішаного навчання є: індивідуалізація навчання; можливість саморозвитку, самостійного навчання, мотивація учнів, виникнення відчуття успіху, можливість проведення тестування великої кількості учнів та отримання негайного зворотного зв’язку.
Література
- Blended learning // University of Waterloo. [Електронний ресурс] – Режим доступу:https://uwaterloo.ca/centre-for-teachingexcellence/resources/blended-learn.
- Велединская С.Б., Дорофеева М.Ю. Смешанное обучение: секреты эффективности // Высшее образование сегодня, 2014. – №8. – С. 8-13.