Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Актуальність. В галузі освіти є створення умов для розвитку особистості й творчої самореалізації кожного громадянина України, виховання покоління людей, які будуть ефективно працювати й навчатися впродовж усього життя, зберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати й зміцнювати незалежну, демократичну та правову державу як невід’ємну складову європейської та світової спільноти. Для досягнення поставленої мети є необхідність у реформуванні системи освіти в Україні та підготовці висококваліфікованих фахівців..
Мета. Дослідити чи відбувається на сьогодні в нашій державі створення нової системи освіти, яка спрямована на перехід в єдиний світовий освітній та інформаційний простір. Та чи супроводжується цей процес також значними змінами в педагогічній теорії та практиці освітнього процесу.
Результат дослідження. Якісна професійна підготовка учителів початкової школи залежить від реформування освіти в Україні, що передбачає пошук оптимальної відповідності між сформованими традиціями й новими нововведеннями, пов’язаними зі вступом у світовий європейський освітній простір. Сучасні вимоги початкової освіти вимагають інноваційних підходів до створення освітнього процесу в початковій школі.
Завданням моєї викладацької діяльності - результат раціонального формування та розвиток кожного учня. Це мається на увазі формування інтелекту, волі, чуттєво-моральних поглядів - все, те що знаходиться в основі навчальної роботи, а також ефективної соціалізації учня. Спільний розвиток дітей здійснюється у ході його пошукової роботи взаємодії з учителем, класом, його суспільством. Тому слід виділяти особливу увагу організації навчальної роботи і соціалізації дитини. У педагогічній літературі надана велика кількість класифікацій та груп інновацій. Мені доступніші інновації, які спрямовані на дослідження нових змін, технологій, а також методів навчально-виховного процесу; інновації, спрямовані на відпрацювання новітнього створення навчання і новітніх методів його структурування.
Формування учня у початковій школі залежить від безлічі умов, у тому числі на скільки зручний для сприйняття матеріал, який викладається у школі. Тому на сучасному етапі навчального процесу вчитель не в силах обмежитися на занятті у відсутності інформаційно-комунікаційних технологій. За допомогою програми Рower Point будь який наочний матеріал можливо обернути на чудову методичну підтримку вчителя. Психологами підтверджено, те що застосування новітніх інформаційних технологій під час проведення уроків активується права півкуля мозку, що відповідає за асоціативне розуміння, появу нових думок, проникливість, поліпшується психоемоційний стан учня, активуються його позитивні почуття. Результативність викладання збільшується також через результат активізації незалежної діяльність учнів, формування їх пізнавальних, а також креативних можливостей.
Використання комп'ютерних технологій створює заняття цікавим та прогресивним, відбувається індивідуалізація викладання, підведення підсумків проводяться справедливо і вчасно.
Здатність правильно організувати роботу на уроці, створити умови невимушеності та інтересу у всіх учнів дає можливість вчителю застосовувати додаткові можливості (наприклад, використання комп'ютерних технологій) з метою формування можливостей будь-якого учня. Подібна організованість уроків може допомогти у найбільш нетривалий період пригадати і зафіксувати ці способи, які знайомі дітям із дошкільного віку, глибше засвоїти знову зображене учителем.
Формування значимості комп'ютерних технологій з метою формування можливостей меншого учня досить велике. Використання комп’ютера на уроці формує емоційний настрій, це, у свою чергу, позитивно впливає на розвиток дитини. А також викликає велику зацікавленість у дитини до вивченого терміну або судження та збільшує її інтерес.
На сьогоднішній день, беручи до уваги ці обставини, те що «вкласти» у дітей всі, без винятку, набуті у процесі розвитку дитини пізнання, це нереально, регулювати дією освоєння даних знань важко, необхідно навчити дітей самостійно рухатися згідно дорозі свого формування та поліпшення у навчальній і громадської діяльності. Але цьому сприяє впровадження у загальноосвітній процедурі технологічні процеси проектів. Проектовий спосіб - єдиний з методів здійснення дитячих знань явним методом.
Формування уроків-презентацій надає ймовірність мені застосовувати способи активного, діяльнісного викладання. Проведення подібних уроків потребує із учителя особливої попередньої підготовки. Завдання робляться більш захоплюючі, емоційніші, вони дають можливість учням у ході сприйняття використовувати зір, слух, фантазію, те що дає можливість грунтовніше зануритися у досліджуваний матеріал, який вивчається. Мультимедійна презентація надає можливість подати інформацію у максимально легкій формі, яка сприйматиметься учнями.
Хочу згадати ймовірні види використання інформаційних технологій на уроках:
- Презентації;
- Перегляд відеофільму або відео-фрагменту;
- Застосування окремих електронних матеріалів;
- Знайомство із історичними довідками;
- Діяльність із мережею Інтернет.
Інформативні технологічні процеси успішно використовуються також в позашкільний період. У рамках предметного тижня ведуться історичні турніри, КВК і тут ніяк не обійтися без комп'ютерних технологій. У якості аргументації, найбільш наочно виглядає в такому випадку, те що чітко, наочно та доступно.
У результаті застосування інформаційних технологій на уроках історії в учнів простежується:
- збільшення зацікавленості до вивчення історії та успішності;
- найбільш абсолютне оволодіння абстрактного використаного матеріалу;
- освоєння учнями майстерності отримувати інформацію з різних джерел, піддавати обробці її за допомогою комп'ютерних технологій;
- здатність коротко і чітко висловлювати власну точку зору.
Протягом року моєї викладацької роботи, за допомогою дослідження підсумків власної діяльності, а також діяльності моїх співробітників, я дійшла до висновку, те що класичні викладацькі технологічні процеси, які застосовуються на уроках та в позашкільній роботі, коли домінуючими залишаються репродуктивні способи навчання, ніяк не пропонують цих підсумків, на які нас націлює концепція модернізації навчання. Сучасний урок має відрізнятися від традиційного тим, що під час його проведення вчитель повинен володіти найрізноманітнішими методами та прийомами. Також важливою проблемою, яка постає перед вчителем вважається запалити вогник зацікавленості учнів до навчання.
Я глибоко рішуча, для того щоб завдання існували насправді цікавими та результативними вчитель зобов'язаний перебувати у безперервному пошуку, проводити експерименти, покращувати форми, методи, прийоми роботи. Необхідно прагнути до цього, для того щоб на будь-якому уроці знаходився компонент раптовості, свіжості, творчості. Так само як заявляв Вольтер: "Все, те що робиться щоденним, мало цінується".
З Метою фактичного уособлення цієї думки, я застосовую наступні головні сучасні технологічні процеси:
- проблематичне підготовка;
- ноу-хау формування "критичного мислення";
- інформаційно-комунікаційні технологічні процеси;
- проектні та експериментальні методи в навчанні;
Але також компоненти інших інноваційних технологій:
- технологія застосування у навчанні ігрових способів: рольових, ділових також інших різновидів навчальних ігор;
- підготовка у співпраці (командна і групова робота) технологія "дебати";
- діалогові способи.
Висновки. Отже, сучасний вчитель - це професіонал, який знаходиться у постійному творчому пошуку. Тому сучасному вчителю потрібні гнучкість і нестандартність мислення, вміння адаптуватися до швидких змін способу життя. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності, наявності розвинених професійних здібностей. Учитель сучасної школи повинен не просто вчити, він повинен формувати та розвивати духовно інтелектуальну і творчу особистість, пристосовану до сучасних умов, всебічно розвинену, соціально зрілу, яка успішно засвоює ціннісний нормативний досвід поколінь, використовуючи свій власний досвід діяльності, творчості, спілкування.
Творчість це необхідна частина праці вчителя, без неї неможливо ефективно організувати навчальний процес. Від розвитку творчих можливостей педагога залежить також творча діяльність його учнів, адже саме він зможе направити творчість своїх учнів на правильний шлях.
Отже, суспільство XXI століття вимагає від школи професійних, мобільних, творчих вчителів, які здатні покращити майбутнє своєї держави, спрямувати її на новий науковий рівень. Нова українська школа - це перші кроки у становленні нашої країни, як могутнього реформатора, підготовка нестандартно мислячих, креативних, гуманістично спрямованих педагогів, які підготують нові покоління до життя у сучасних умовах. Своєю творчою діяльністю сучасні педагоги доводять життєву мудрість поколінь: «Якщо ти думаєш на рік вперед - посади насіння, якщо ти думаєш на десятиріччя вперед - посади дерево, якщо ти думаєш на століття вперед - виховай людину!».