Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тема: Осінній урок. Задачі на 2 дії (ознайомлення).

Мета: формувати предметні компетентності: інформаційну, математичну, природознавчу, мовленнєву, логічну, міжпредметну, шляхом засвоєння системи інтегрованих знань, опанування способами навчально-пізнавальної діяльності, формування ціннісного ставлення до природи та точних наук; формувати ключові компетентності: соціальну(викликати бажання відповідати, діяти), уміння вчитися, загально-культурну, здоров’язберігаючу, виховувати любов до точних наук та природознавства.

Обладнання: кошики з овочами і фруктами, букети на партах з осіннього  листя, костюм Осені, грамзапис П.І. Чайковського «Пори року», тарілка  з малюнками грибів.

Тип уроку: засвоєння нових знань , застосування умінь та навичок.

Хід уроку

Організація класу. Усні обчислення

На фоні тихого звучання музики вчитель читає вірш К. Перелісної «Золота осінь».

В парках і садочках
На доріжки й трави
Падають листочки
Буро-золотаві.
Де не глянь, навколо
Килим кольористий,
Віти напівголі,
Небо синє, чисте.
Метушні немає,
Тиша й прохолода.
Осінь золотая
Тихо-ніжно ходить.

До класу входить дівчина у костюмі Осені. Вона несе два кошики: з овочами і фруктами.

Осінь:

- Сьогодні у вас не просто урок математики.Сьогодні у вас осінній математичній урок. Бо я, Осінь, завітала до вас і принесла свої дари- овочі та фрукти, а ще- цікаві математичні завдання.

Вчитель: - Давайте подивимось, шо принесла Осінь у цьому кошику.(Показує овочі у кошику, діти називають їх.)

Як одним словом назвати ці осінні дари?(Овочі.) Ви мабуть помітили, що до деяких з них щось прикріплено. Давайте поглянемо, що це таке. А щоб знати, шо першим взяти з кошика, треба відгадати загадку:

  1. І печуть мене, і варять,
    І їдять мене, і хвалять,
    Бо я добра.(Картопля)

Учень, який першим відгадав загадку, витягує картоплину і зачитує завдання: «Розповісти напам’ять таблицю додавання числа 8». Розказавши таблицю, учень кладе картоплину на тарілку.

3. Сидить баба на грядках,
Вся закутана в хустках. (Капуста)

Наступний учень, читає завдання, виконує його, а капустину кладе на тарілку.

  • Обчислити 14-8+7; 8+8-7.

Аналогічна робота проводиться і при розв’язуванні трьох наступних завдань, прикріпленних до морквини, цибулини і буряка.

Фізкультхвилинка

Осіннім лісом ми йшли,         -                      ходьба на місці

Їстівні гриби знайшли.

Нагнулись,підняли,               -                     нахиляння тулуба вперед

У кошик поклали

І далі пішли.                           -                    ходьба на місці

Осіннім лісом ми йшли,       -                     ходьба на місці

Горішки лісові знайшли.

Дотягнулись,зірвали,           -                      потягування, руки вгору

У кошик поклали

І далі пішли.                                   -              ходьба на місці

Листопад-це місяць, який у народі називають напівзимник ,листогній , грудкотрус. Кажуть ,він вересню онук, жовтню син, зимі рідний брат. Особливо була поширена назва падолист.

А походить вона від того , що цей «місяць жалю не має : з дерев останнє листя зриває.»

Вивчення нового матеріалу

Пояснення

-На сьогоднішньому уроці ми з вами навчимося розв’язувати

Нові задачі, значно складніші від тих, що вже вміємо.

Погляньте у наш кошик.Що там ще залишилося? (Помідори).

А зараз розв’яжемо задачу про помідори.

Учні вивчають умову задачі.

Про що говориться у задачі?Скільки помідорів зірвала мама з першого куща?(5)(Вчитель бере 5 помідорів і кладе у порожній кошик).Скільки помідорів мама зірвала з другого куща?(4)

(Вчитель кладе у кошик ще 4 помідори).

Скільки помідорів мама віддала дітям? (6). (Вчитель витягує з кошика 6 помідорів).Про що запитується у задачі?

Хто знає,скільки помідорів залишилося у кошику? (3)

Як ви дізналися?Чому саме цією дією? (На дошці і в зошитах записується задача двома діями).

Первинне закріплення

Фронтальна робота над задачами у підручнику.

Розвиток математичних знань

1.Самостійна робота за прикладами

Вчитель вивішує на дошці плакат,на якому намальовано 8 грибів:боровик,підберезник,мухомор,лисичка,пидосичник, маслюк,бліда поганка,сироїжка.

На шапочках грибів записані приклади.

Учні повинні самостійно розв’язати лише ті з них, які записані на їстівних грибах.

2.Робота в парах

-На ваших партах є букети з осіннім листям.

У кожному букеті 20 листків.Спробуйте розкласти ці листки на 4 купки так,щоб у кожній купці число листків було парне.Учні розкладають і називають різні варіанти відповіді.

(2,8,4,6;4,4,4,8; і т.д.)

Підсумок уроку

-Наш урок уже підійшов до кінця, а ми ще не заглянули у другий кошик.Подивіться,що осінь принесла у ньому?(Яблука,груші,сливи,тобто фрукти.)

Осінь:- Мені дуже сподобався ваш урок.Ви гарно працювали,

Каліграфічно й охайно писали в зошитах,добре засвоїли новий матеріал,і за це я вас зараз почастую цими фруктами.

Осінь роздає фрукти дітям,а вони співають пісню.

Пісня про осінь
Падають, падають листя -

2 рази

В нашому саду листопад...
Жовті, червоні листя
За вітром в'ється, летять.
Птахи на південь відлітають -
Гуси, граки, журавлі.

2 рази

Ось уже остання зграя
Крилами махає далеко.
В руки візьмемо по кошику,
В ліс за грибами підемо,

2 рази

Пахнуть пеньки і стежини
Смачним осіннім грибом.

М. Ивенсен