Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Програмовий зміст: розвивати зв’язне мовлення , дрібну моторику пальців рук, основні психічні процеси, сформувати інтерес до ефективного самостійного навчання, знайомлячись з народними традиціями та звичаями, пов’язаних з водою; закріпити знання дітей про воду, її стани в природі, формувати уявлення про присутність води в навколишньому середовищі, спонукати до дослідницької пошукової діяльності; виховувати спостережливість, допитливість, естетичне сприймання природи, любов до рідної мови.

Матеріал та обладнання: мультимедійна презентація, предметні картинки з зображенням різних станів води, миска з водою, паперові квіти, картина «Кругообіг води в природі», водні розфарбовки.

Хід заняття

1.Організаційний момент.

Усміхніться, любі діти!
І усім ви шліть привіти,
Час заняття розпочати
І сумлінно працювати
Щоб почули у кінці
Ох, які ж  ми молодці!

  1. Основна частина.

Про що ми сьогодні будемо вести розмову на занятті, спробуйте відгадати.

Загадка

Відома здавна рідина,
Усяк її вживає
Буває хмаркою вона,
Сніжинкою буває,
Бува, як скло,
Крихка, тверда,
Звичайна, підкажіть….(вода)

Сьогодні у нас буде цікаве заняття, і саме водичка допоможе намалювати красиві картинки. Підійдемо до столів візьмемо пензлики і привітаємось з водою. Ой, зникла вода, напевно хтось пожартував, або десь заховалася водичка. Давайте спробуємо пригадати, де може знаходитись вода в групі? (відповіді дітей).

А ось водичка в горщику сказала, що вона вам  допоможе, але їй дуже цікаво, що ви про неї знаєте?

Бліц - турнір

  • Де знаходиться вода в навколишньому середовищі?
  • Які вона має властивості?
  • Хто має потребу в воді?
  • Для чого вода потрібна людині?
  • Де або ким працює вода?
  • Якщо я кажу вода, що ви уявляєте?

А зараз, щоб ще більше здивувати водичку нашими знаннями, давайте перетворимось на краплинок. Кому б ви хотіли допомогти? Можливо ці схеми підкажуть вам (розповіді дітей за схемами).

(Чуються звуки шуму дощових краплинок)

Ой, діти, що це? Невже дощ наближається? Швидше ховайтесь під парасольку (шум дощу стихає).

Ви не намокли? І парасолька суха…Дивно…Ніби дощ шумів, а на нас жодної краплини не упало. Де ж вони сховались? Щоб знайти краплинки вам знадобляться біноклі. Приготуйте долоньки, складіть пальчики у трубочки та піднесіть до оченят. Розгляньте у бінокль малюнки, які зображені на екрані та назвіть де сховалася краплинка (діти розглядають малюнки і пояснюють де могли сховатися краплини).

Бачите, вода не тільки ховається, а й перебуває в різних станах. В яких станах може перебувати вода? Давайте в будиночку, де живе краплинка з`єднаємо символи з малюнками. Для цього необхідно пальчиком намалювати доріжку від картинки – символу до картинки із зображенням відповідного стану.

Наша вода справжня чарівниця. Вона напувала рослини, а що вона зробить з паперовими квітами, ми зараз перевіримо (дослід: як розкриваються паперові квіти у воді).

Кожна краплинка любить подорожувати. А так як ви маленькі краплини, я пропоную вам скласти невеличку казку про подорож краплинки (діти складають казку за схемою «Кругообіг води в природі»).

Краплинці дуже сподобалася казка і вона запрошує нас до теплого моря (діти сідають на голубий килимок).

Дихальна вправа

  1. Лагідний вітерець лоскоче наше обличчя, долоньками давайте покличемо його і носиками вдихнемо це солоне морське повітря, а ротиком видихнемо (повт.3-4рази)
  2. Легенький вітерець тихенько дує на нас, давайте з ним привітаємось, подули на одну ручку, потім на іншу, потім на дві (повт. 3-4рази)
  3. Захотів вітерець погратися, сильно подув а потім притих, і ми наберемо повні груди повітря та подуємо на вітер (повт. 4-5рази)

Давайте відпочинемо і трішечки помріємо. Кожна краплина мріє кимось стати, а в нагоді вам допоможуть схеми (робота за схемами). А про що саме більше мріє краплинка? Яка вода нам дарує здоров`я? Які свята пов`язані з водою?

Наша водичка зачекалась, із вами хоче помалювати. І зараз без фарб, за допомогою звичайної води, ми розфарбуємо малюнки (водні розфарбовки).

Без води не можна уявити своє життя, і тому люди склали про воду безліч прислів`їв та приказок. А ви зможете їх пригадати? (діти за схемами називають прислів`я).

Отже вода - це диво, яку потрібно берегти та цінувати.

Підсумок. Як багато згадали про воду. Що вам запам`яталось?