Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: продовжувати знайомити дітей з символами, які позначають тверді, рідкі, газоподібні речовини; формувати вміння розуміти навчальні задачі та виконувати їх; продовжувати вчити ставити запитання та отримувати на них відповіді.

Вправляти у класифікації геометричних фігур за кольором, формою.
Розвивати системне мислення, мовленнєву активність, вміння діяти за певною схемою; розвивати уяву, застосовуючи прийом емпатії.
Виховувати вміння працювати разом та в групах, навички позитивної соціальної поведінки, наполегливість у виконанні завдань.

Матеріал: чарівна скринька, карта, площинні зображення будинків; дидактичний матеріал до вправ "Хто де живе?", "Добудуй будинок", "Барвисті доріжки", символи (дивні чоловічки), картки із зображенням різних речовин.

Хід заняття

— Діти, подивіться яка незвична скринька з’явилася у нашій кімнаті. Щоб відчинити її, нам потрібен ключ. Знайти його ми зможемо в Казковому місті. А допоможе нам ось ця мапа. Нам треба пройти всіма вулицями Казкового міста, виконати всі завдання, які підготували  його жителі, щоб дістатися до ключа. Готові до подорожі?

Інтелектуальна розминка

— Але спочатку невелика розминка — дайте відповіді на такі запитання:

  • Скільки ніг у карася?
  • Скільки крил у поросят?
  • Скільки сонечок на небі?
  • Скільки вогників у світлофора?
  • Скільки вух у двох собак?
  • Скільки пальців на руці?
  • Скільки носів у двох котів?

Ну що ж, ви кмітливі та уважні. Отже, вирушаймо в путь.

Д/гра «Добудуй будинок» (метод проб і помилок)

— Ми потрапили на вулицю Форми.

 На цій вулиці в будинках на кожному поверсі всі вікна мають різну форму. А ось ці будинки ще недобудовані. Допоможемо будівельникам добудувати їх.

(в порожні віконечка слід розмістити геометричні фігури таким чином, щоб в кожному рядочку і кожному стовпчику вони не повторювалися)

Д/ гра "Хто де живе?"(метод синектики, аналогія за формою)

Діти отримують картки.

— Ці незвичайні чоловічки просять вас допомогти їм знайти свої домівки. Кожен із них хоче поселитися в будиночку, схожому чимось на нього самого.

Малята "розселяють" чоловічків, з'єднуючи їх з відповідними будиночками стрілочками.

Д/гра «Барвисті доріжки» (метод контрольних запитань)

 —  Ми продовжуємо свою подорож і потрапляємо на вулицю Кольору.

На вулиці Кольору є чудовий парк Символів. У ньому треба вимостити доріжки з кольорових плит за моєю вказівкою.

  • Перша фігура має 4 рівні кути і 4 рівні сторони.
  • Друга без кутів, але не круг.
  • Третя має три кути та три сторони.
  • Наступна має чотири кути, дві довгі сторони і дві короткі.
  • Наступна круглої форми.
  • Остання фігура має 4 сторони, 4 кути, але це не квадрат.

(Діти знаходять геометричні фігури відповідно до опису і викладають їх на доріжки.)

Метод Маленьких Чоловічків

 — А що це за незвичайні чоловічки зустрічають нас у парку? (вихователь показує зображення)

Діти називають чоловічків (статики, гідравлики, газики) і пояснюють, чому вони так називаються.

Д/гра «Раз-два-три, свій символ знайди» (ММЧ)

— Зараз ми з вами  поділимося на групи і за допомогою символів-чоловічків виконаємо наступне завдання (завдання виконується підгрупами).

У вас на столах лежить один олівець і один аркуш паперу, на якому зображені різні предмети та речовини. Вам спочатку необхідно обговорити і визначити, хто у  вашій  групі буде обводити  предмети і речовини, а хто буде нам пояснювати свою роботу, а вже потім приступати до виконання завдання. (дітям необхідно обвести предмети, явища чи речовини (тверді тіла, газоподібні чи рідини), що відповідають їх чоловічкові)

Після закінчення роботи, діти презентують свою роботу, відповідаючи на запитання: Які предмети, речовини ви обвели? Чому?

Фізкультхвилинка «Живі» чоловічки (ММЧ)

Діти виступають в ролі «живих» чоловічків. Коли вихователь називає тверду речовину, діти міцно тримаються за руки; рідку речовину – стають поряд, лише злегла торкаючись ліктями; газоподібну -  діти рухаються по кімнаті.

Д/гра «Склади схему(ММЧ)

Діти моделюють об'єкти і явища, що складаються з поєднання різноманітних чоловічків: вода в акваріумі, чашка з блюдцем і т. д.

— А зараз нам час вирушати на центральну площу Казкового міста. Але спочатку давайте розставимо всі вагончики на свої місця.

Д/гра «Логічний поїзд» (функціонально-вартісний аналіз)

Діти складають логічний ланцюжок з предметних картинок і пояснюють свій вибір. (Набір картинок: книга, дерево, липовий цвіт, чай, вода, річка, камінь, палац, принцеса)

  • Книга
  • Дерево (книгу роблять з дерева)
  • Липовий цвіт
  • Чай (з липового цвіту заварюють чай)
  • Вода (для чаю потрібна вода)
  • Річка (вода є в річці)
  • Камінь (на дні річки є каміння)
  • Палац (з каміння можна збудувати палац)

А ось і головна площа.  Саме тут жителі Казкового міста заховали ключ від скриньки. Діти знаходять ключ, відчиняють скриньку, знаходять в ній конверт з літерами  і викладають з них слово МОЛОДЦІ.