Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Тема заняття: Подорож в підводний світ
Мета:
- розвивати пам'ять, логічне мислення, пізнавальний інтерес, зв'язне мовлення, увагу;
- виховувати позитивне ставлення до морських жителів, бережливе ставлення до них;
- збагатити словниковий запас назвами морських жителів та поглибити знання про умови існування їх; уточнити знання дітей про цифри в межах «4», вчити співвідносити цифру з числом, перевірити у дітей навички кількісної та зворотної лічби.
Матеріал: ілюстрації з морськими мешканцями, роздатковий матеріал (картки із рибками та мушлями),тканина синього кольору.
Хід заняття
- Психогімнастика «Під водою».
- Сьогодні ми відправимся у подорож, а куди ви зараз дізнаєтесь. (Слухають аудіо запис звуки моря)
- Море буває різним. Коли сонячний день воно ласкаве, тихе, спокійне. Лиш де-не-де пробігають хвилі. Тоді приємно відпочивати, купатися, засмагати. (Діти беруть тканину за краї і показують «спокійне море»)
- Але море спокійне не завжди. Похмурого дня воно стає сердитим. Сірі хвилі біжать до берега, викидаючи каміння і пісок. Тоді говорять, що на морі шторм. (Діти показують шторм)
- Не легко доводиться і підводним мешканцям в такі хвилини. Але ось море заспокоїлося. Давайте спустимся на дно морське і поспостерігаємо за підводними мешканцями. Закриваємо оченята, затискаємо носики, присідаємо і рахуємо до п'яти. Ось ми і у підводному світі.
- Бесіда з дітьми про жителів моря.
-Риби живуть у воді, на суші жити не можуть.
-Як вони рухаються? (Плавають)
-Риби мають ніби крильця. Що це? (Плавці)
-Для чого рибі потрібний хвіст? (Кермо)
-Одяг з монеток. Що це за монетки? (Луска)
-А чим дихають? (Зябрами)
- Мовленнєва вправа «Скажи де яка вода?»
У річці – річкова;
У морі – морська;
У озері – озерна;
У океані – океанічна;
У акваріумі – акваріумна.
- Дидактична гра «Відгадай і назви».
У хатах прозорих всі вони живуть
Можеш ти їх бачити, та не можеш чути. (Риби)
Ось зірочка упала із неба прямо в воду
Водночас захотіла вона змінити моду,
Щоб не літати в небі, а плавати у морі.
Скажіть вона яка ця зірочка? (Морська)
Вона схожа на зірку. У разі небезпеки може відкинути частину свого тіла.
Загадка
Ти зі мною не знайомий?
Я живу на дні морському
Голова і вісім ніг
Звати мене …(Восьминіг)
Має м'яке тіло, може згинатися в різні сторони. Швидко змінює забарвлення. Може не тільки плавати, а й ходити по дну.
А чому його так назвали? (Має вісім ніг)
Загадка
В морі плаваю на дні
Там спокійніше мені,
Як желе мої боки:
І прозорі і м'які.
Якщо зловиш мене ти-
Можеш руки обпекти. (Медуза)
Має прозоре тіло, що нагадує парасольку. Бувають різних розмірів. Світиться як ліхтарик. Живе у чистих морях.
Загадка
Що за чудо? От- так чудо.
Зверху блюдо, знизу блюдо.
Ходить чудо по дорозі
Голова стирчить та ноги. (Черепаха)
Живе як на суші, так і у воді. Вона може прожити більше ста років. Черепаха вкрита панциром, який захищає її від хижаків.
А ще по дні морському повзають краби. У них п'ять пар ніжок. Передні- це клешні, ними краб може розрізати їжу на шматочки.
Плоске тіло і довгий хвіст має електричний скат, який швидко плаває ніби літає. Може вдарити струмом, так він захищається.
Найбільшою твариною на планеті є кит. Схожий на величезну рибу, але це не риба. Вони годують дитинчат молоком. Довгий час можуть перебувати під водою. Випливають, щоб набрати кисню. В наш час залишилося дуже мало.
- Фізкультхвилинка
В море вміємо стрибати,
Хвилі можем показати.
Раз, два – всі пірнаєм
Три, чотири – виринаєм.
А на п'ять ми – обсушились,
І на березі вмостились.
Дидактична гра «Кого не стало?»
(Вихователь вибірково забирає картинки, а діти відгадують якого морського жителя не стало)
- Дидактична гра «Порахуймо»
(Лічба в межах «4»)
Скільки морських жителів? Хто перший? Хто останній? Хто за рахунком другий? А хто третій?
- Дидактична гра «Заховай рибку»
Викладемо рибки. Скільки їх? (3) Викладемо мушлі. Скільки їх? (4)
Чи однакова кількість рибок і мушлей? Чого більше? На скільки?
Що потрібно зробити, щоб стала однакова кількість? (Одну мушлю забрати)
- Дидактична гра «Склади картинку»
(Діти працюють у парах) Рахуємо від 5 до 1 і повертаємось у групу.
- Підсумок. Куди ми сьогодні подорожували? Кого ми там зустріли?
Який морський житель найбільше сподобався? Що ви про нього запам'ятали?