Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: розвивати спостережливість, пам'ять, увагу, мислення, зв’язне мовлення, виховувати бережливе ставлення до природи, посидючість на занятті, закріпити знання про пори року та їх місяці, живу та неживу природу, зимуючих та перелітних птахів, диких та свійських тварин.
Матеріал: фланелеграф, демонстраційні картини з порами року, екран, проектор, чарівна торбинка, муляжі овочів та фруктів, весняне дерево, птахи перелітні та зимуючі(паперові), чарівна паличка, пташка з конвертом, роздатковий матеріал(фішки жовтого кольору, картинки із живою та неживою природою, кольорові смужки(коричнева, червона, зелена, біла)загадки.
Хід заняття
Візьмемось за ручки та станьмо у коло,
Радість та усмішка хай сяють навколо.\
У цім колі всі ми друзі – я і ти, і ми, і ви,
Добрий день, тому, хто справа,
Добрий день, тому, хто зліва,
Ми – одна сім’я. (Діти зводять коло всередину)
- Я бажаю вам, щоб на занятті ви були вихованими, зібраними, мудрими та активними. Станьте рівно і приготуйтесь уважно слухати. Про що ми будемо говорити зараз ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку. Але яку загадку, навіть не знаю…
- Ой, подивіться, до нас прилетів птах і приніс конверт, напевно у ньому загадка(вихователь читає).
Немає кращої краси, ніж рідні ріки і ліси,
Пташки співучі, дикі звірі, ласкавий вітер, зорі сині,
Це все багатство нашого народу, що називається…(природа).
(Діти відгадали)Молодці, відгадали. А зараз я попрошу вас сісти за столи і уважно подивитися на екран(слайди із зображенням живої та неживої природи: веселка, зорі і місяць, гори, море, каміння).
-Яка це природа?(нежива)
-Тепер скажіть, що або хто відноситься до живої природи?(Відповіді дітей)
- Погляньте знову на екран. Дивитесь на картинку і називаєте що це? Наприклад , кішка - свійська тварина.
Зараз ми вирушимо у мандрівку по різних порах року і згадаємо, що ми про них знаємо.
- Ставайте за мною паровозом і крокуємо до них у гості.
На фланелеграфі розміщено картини ,одна під одною, у такій послідовності: зима, весна, літо, осінь. До якої пори року завітали, вихователь відповідно перегортає картину.
- Яка зараз пора року?(Зима)
- Назвіть її місяці?
- Назвіть зимові слова(сніг, лід, мороз, бурулька….)
- У вас на столах є смужки різного кольору, візьміть їх, станьте в коло і порадіємо кожному кольору зими.
- Порадійте зимовому дереву(коричнева).
- Усміхніться снігу (біла).
- Усміхніться горобині (червона).
- Усміхніться ялинці (зелена).
- Сідайте на килимок , закривайте руками очі і перетворимось на чарівників.
- Раз, два, три …. до наступної пори року нас приведи.(Тим часом вихователь перегортає картину на весну, як очі в дітей закриті)
Вихователь загадує загадку:
Задзвеніли струмки, прилетіли шпаки,
В дім свій – вулик – бджола перший мед принесла,
Хто скаже ,хто знає, коли це буває?(Весною)
- Яка пора року?(Весна)
- Назвіть весняні місяці?
- Що ви можете розповісти про весну?(Відповіді дітей)
- Хто приносить весну на крилах?(Птахи)
- Як їх називають?(Перелітні)
- Як називають птахів, які не відлітають?(Зимуючі)
Д\г «Знайди перелітного птаха і посади на дерево»(Серед зимуючих та перелітних птахів діти обирають перелітних і садять на дерево)
-Закриваємо очі .Раз, два, три… в іншу пору року нас приведи(вихователь перегортає картину на літо, загадує загадку).
Сонце пече, липа цвіте, день прибуває,
Коли це буває?(Влітку)
- Яке літо?(Тепле, ясне, жарке…)
- Що хорошого несе літо?(Квіти, ягоди, фрукти, зелену траву)
- Запрошує літо з нами пограти і по лузі пострибати.
Діти стають у коло, всередині ведучий із закритими очима і чарівною паличкою в руках.
- Ми по лузі всі йдемо, і до …(ім’я дитини) прийдемо.
На кого вкаже чарівна паличка, той відповідає на запитання ведучого(пори року, місяці ,дикі та свійські тварини, зимуючі та перелітні птахи, комахи).
- Минуло літо, а за ним ….(осінь).Вихователь перегортає на останню пору року.
- Діти, подивіться, осінь надіслала нам чарівну торбинку зі своїми дарами. (Діти відгадують на дотик фрукти і овочі).
- Встаньте ті діти, у кого в руках фрукти!(Діти встають).
- У кого овочі?(Встають)
- Ми мандрували порами року, назвіть їх?(Зима.весна,літо,осінь)
- Скільки їх є?(Чотири)
Плутанина.
Непоспішно, крок за кроком,
Минають чотири пори року.
Одна пора приходить,
Інша у слід надходить.
Весна –це хуртовина?(Так, діти?)
Зима у квітах лине (Це правда?)
Похмуре, сіре літо (Дійсно?)
І осінь тепла, тепла…(Точно?)
Ось так із року в рік ,минає часу лік.
Чим запам’яталося наше заняття? Що було найцікавішим? Про що розповісте своїм батькам?