Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: формувати знання дітей про права дитини, вчити дітей називати свої права; закріпити знання дітей про весняні зміни в природі, будову квітки та її види розмноження, різні види лічби( пряма, обернена, порядкова), назву та особливості геометричних фігур (площинні ,об’ємні); закріплювати вміння порівнювати множини ; продовжувати навчати розв’язувати приклади в межах 10 та складати задачі; повторити структуру задачі; розвивати логічне мислення, увагу, мовлення ; виховувати почуття самоповаги, відповідальності, цікавість до художніх творів та театральної діяльності, любов до природи.
Обладнання: демонстраційний м-л: горщик, пелюстки, пуп’янок,цибулина,пальчиковий театр, об’ємні геометричні фігури,фрукти. Роздатковий м-л: набір цифр, геометричних фігур, смужки, приклади,набір фруктів,малюнки для задач.
Хід заняття: Психогімнастика « Я всміхаюсь сонечку»
Вихователь: - Яка зараз пора року? (весна)
- Які зміни відбулися в природі з приходом весни?( Діти називають весняні зміни в природі, декламують вірш І. Франка « Навесні» за допомогою мнемотаблиці).
Сьогодні ми з вами теж посадимо квітку але не звичайну а правову. Погляньте в мене є горщик .
- Що мені тепер знадобиться? (грунт)
- Чим розмножуються квіти? ( живцем, насіниною, цибулиною)
Я візьму цибулинку але вона не звичайна, погляньте хто знаходиться в середені неї? ( В середені цибулинки- малятко) Посадимо нашу цибулинку у горщик.
- Що порібно для того ,щоб виросла квітка? ( сонячне тепло, світло, вода.Виставляю малюнки сонечка і лієчки)
- Погляньте що це з’явилось у горщику? ( паросток)
- А тепер паросток потягнувся до сонечка і виросло... ? (стебло)
- І з’явились гарні...?( листочки)
- А на верхівці стебла виріс....? ( пуп’янок . В середені пуп’янка зображення дитини)
Всі хто є на світі мають право жити. Ось і всі діти на землі теж мають
ПРАВО НА ЖИТТЯ. Погляньте чого не вистачає нашій квіточці? (так пелюсток) . В мене є пелюстки , і щоб наша квітка розцвіла, треба виконати завдання.
1-ша пелюстка ( на ній зображений ребус 7-я) Розгадайте цей ребус і ви дізнаєтесь про що йде мова. Отже кожна дитина має ПРАВО НА СІМ’Ю.
- Хто є членами сім’ї? ( мама, тато, дідусь, бабуся, діти. Одягаю пальчиковий театр ) Пальчикова гра « Моя сім’я».
- порахуйте скільки є всіх членів сім’ї? ( пряма, обернена лічба)
- хто є найстаршим у сім’ї, на якому місті він стоїть? На якому місті стоїть мама, тато, бабуся, дитина? ( порядкова лічба)
2-га пелюстка ( читаємо жит-ло) . Отже кожна дитина має ПРАВО НА ЖИТЛО, на свій будинок.
- Логічна гра « Мій будинок» ( діти за допомогою геометричних фігур викладають свої будинки)
- який у тебе будинок? (одноповерховий, багатоповерховий)
- які геометричні фігури ти використовував?
- чим відрізняється квадрат від прямокутника?
Я теж побудувала свій будинок. З яких геометричні фігури використовувала я? ( циліндр, куб, призьму. Отже вони які...? (Об’ємні)
- А ви будували з яких фігур? ( Площиних)
Мовна гра « Який твій будинок?» ( теплий , затишний, гарний, веселий, великий...)
3-тя пелюстка ( читаємо хар-чу-ва-ння) Кожна дитина має ПРАВО НА ПОВНОЦІНЕ ХАРЧУВАННЯ.
Нам сьогодні в садочок привезли корисні продукти харчування, дістаньте їх із торбинок. ( Морквини та яблука)
Виклладіть на верхню смужку всі яблука. Порахуйте їх( 10) а на нижню смужку викладіть на одну менше морквинок. Порахуйте.Що треба зробити щоб їх було порівну? ( порівняння множин)
4-та пелюстка( роз- ва-ги) Кожна дитина має ПРАВО НА РОЗВАГИ.
Я вас запрошую на музичну фізхвилинку.
5-та пелюстка ( нав-ча-ння) Ви маєте ПРАВО НАВЧАТЬСЯ пізнавати щось нове.
Завдання: Розвяжіть приклади.
6-та пелюстка ( тур- бо-та) . Кожна дитина має ПРАВО НА ЛЮБОВ І ТУРБОТУ.- Хто турбується про вас? ( батьки, бабуся, дідусь,вихователі)
- Як ви розуміте слово турбуються? ( купують одяг, готують їсти і т.д)
Завдання: вам треба за малюнком скласти задачу. З яких частин склається задача? ( умова,запитання, розвязок і відповідь) Діти працюють в групах один називає умову інший ставить запитання , третій записує розвязок і відповідь.
7-ма пелюстка (від-по-чи-нок) Ви дуже гарно попрацювали. Які права дітей ви запам’ятали? Ваше ПРАВО НА ВІДПОЧИНОК.