Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: Розвивати інтерес до дослідницької діяльності, розвивати творчі здібності дітей, дрібну моторику пальців рук, вміння робити висновки.
Виховувати бережне ставлення до птахів; співчуття, турботливість, працелюбність, дружні стосунки один з одним. Поглибити знання дітей про зимуючих птахів, про спосіб їх життя взимку.
Вчити рахувати в межах п'яти, знаходити сусідів цифр 2, 3, 4. Закріпити чітку уяву про характерні ознаки зими, вміння встановлювати взаємозв’язки між змінами, які відбуваються у неживій і живій природі. Формувати вміння правильно підбирати їжу для птахів.
Матеріал: Контейнер з льодяними крижинками, склянки з водою і сіллю, ложечки, тарілочки, серветки, сніжинки з цифрами, дерево, птахи, вірші, картинки з їжею, годівничка, ІКТ, рукавичка, пластилін, дощечка стеки.
Хід заняття
- Малята, сьогодні до нас завітала казкова гостя, а хто вона нам допоможе дізнатися ось ця чарівна сніжинка.
(На сніжинці загадка.)
Загадка:
Холодна, біла
Ліс оголила,
Скувала річку,
Струмок зупинила
(ЗИМА)
- Малята, що ж це за гостя така? (діти говорять що це ЗИМА).
- Дітки давайте пограємось у гру про зиму
“Добре - погано” ТРВЗ
А як ви думаєте: зима це добре чи погано? (відповіді дітей)
Добре – взимку можна кататися на санчатах, на ковзвнах, ліпити снігову бабу, грати в сніжки, взимку приходить Дід Мороз, можна малювати на снігу квіти, грати в зимові ігри, зимові розваги, зимову фортецю, казковий зимовий замок.
Погано - взимку холодно, слизько, можна впасти і пошкодити ногу, погано їхати машинам на дорозі, холодно тваринкам, птахам, їм важко знайти їжу.)
- Сьогодні вранці я зустріла пташку а яку ви зараз побачите і самі все почуєте. (з’являється горобчик)
(Показ повідомлення) ІКТ.
Горобчик:
- У пташиному містечку сталася неприємність - Снігова Королева закувала пташине містечко льодом. Дітки, допоможіть нам звільнити пташок від чар Снігової Королеви.
- Щоб швидко туди дістатися потрібно промовити наступні слова:
(заплющіть оченятка)
Навкруг себе обернись,
У пташиному містечку зупинись
(звучить музика).
Дослідницька діяльність з крижинками.
- Ой, що тут коїться, навкруги все заковане в лід.
(Діти стають навколо басейну, в якому знаходяться крижинки)
Доторкніться до своїх щічок.
- Ваші щічки теплі чи холодні? (Теплі).
Візьміться за руки та відчуйте тепло рук один одного.
- Ваші руки теплі чи холодні? (Теплі).
- Діти, вам холодно взимку чи ні? (Холодно). А чому ми не замерзаємо?
(тому що ми маємо теплі домівки, теплий затишний садок, теплий одяг і взуття.) А пташкам взимку холодно?
- Візьміть по крижинці і відчуйте, як холодно пташкам взимку. Покладіть крижинки, візьміться за руки, погрійте один одного. Зігрілися?
З допомогою чого ми зігрілися?
- А чи знаєте ви як у люті морози гріються птахи? (відповіді дітей)
(вони сідають на ніч, тісно притиснувшись один до одного, заховавши голови під крило і розпушують пір’ячко, яке добре зберігає тепло.)
- Діти, а чим же ми можемо розтопити лід і звільнити птахів від злих чарів?
(тепла вода, теплі долоньки, вогонь).
(помічник вихователя кожній дитині в тарілочку ложить чотири крижинки)
Пропоную сісти за столики .
- Давайте ми розтопимо лід і звільнимо пташок.
- Що ви бачите на своїх столах? (Склянки з водою, і з сіллю).
Давайте перевіримо, у якій склянці швидше тане лід. У першій склянці знаходиться вода яка? (Блакитна) А на дотик яка вода? (Тепла) Візьміть в руки одну крижинку покладіть її в першу склянку блакитну теплу воду. Що трапилось із крижинкою? (Вона швидко розтала)
А в другій склянці яка вода? (Прозора) А на дотик яка вода (Холодна).
Візьміть другу крижинку покладіть її в другу склянку прозору холодну водичку. Що трапилась з крижинкою? (Вона тане але повільно)
В третій склянці що є? (звичайна кухонна сіль). Візьміть третю крижинку та покладіть в склянку з сіллю. Що робить сіль? (Сіль почала розтоплювати лід)
- Молодці! Витріть руки серветками і погляньте на мене.
- Дітки, то у якій воді лід тане найшвидше? (в теплій).
Візьміть в руки останню четверту крижинку вона вміє танцювати, стрибати, весела крижинкаПокладіть її в тарілочку. Що трапилося із крижинкою ? Вона почала танути від тепло наших долонь)
- То який ми висновок можемо зробити? (Що лід тане швидше у теплій воді, та наших теплих долонь, повільніше в холодній воді і солі)
- Ось ми і розтопили лід. Тепер нам лишилося протоптати доріжки до пташиного містечка.
(звучить музика)
Дидактична гра «Чарівна доріжка»
Давайте погаємось в гру і викладемо чарівні доріжки із сніжинок, на яких зображені цифри, від 1 до 5. (діти викладають) Молодці! Скільки всього сніжинок? Даринка назви сусідів сніжинки під номером 3. А Маринка назве сусідів сніжинки 2. Кирило назви будь ласка сусіда цифри 4. Молодці!!!
- Ми протоптали доріжку до пташиного містечка.
Давайте відпочинемо.
Фізкультхвилинка:
Раз, два, три, чотири,
З снігу сніжинку ми зліпили,
Сніжка кругла і гладенька,
Але зовсім не смачненька,
Раз підкинемо у гору,
Два спіймаємо її знову.
(Сідаємо на лаву.)
- Діти, ми гарно відпочили і протоптали доріжку до пташиного містечка а ось і воно.
(з'являється дерево з пташками)
- Ой як багато тут пташок! Назвіть їх. (Діти називають пташок).
- Молодці. А давайте віршик подаруємо пташенятам, щоб їм було тепло в зимку
Вірші:
- Горобчик в гарнім фартушку
Спритно стрибає по сніжку
І розпитує синичку
Про найближчу годівничку.
2 . У красивім піджачку
В червоній сорочці
Снігурі зимою по садках гуляють
Ягідки горобинки спритно всі збирають.
- Пташка невеличка
В неї білі щічки, білі лапки,
Чорна шапка, невеличка
Називається синича.
Які гарні віршики, але щось птахи ще не веселі.
Як ви гадаєте – чому? (вони посварилися з друзями птахами, вони хочуть співати але холодно, замерзли, зголодніли…).
-А що ми можемо зробити щоб їх розвеселити?
Д/г”Нагодуй пташку”
- Ось у вас на столиках є картинки на яких зображено те що пташки люблять їсти. Вам потрібно вибрати лише те чим може поласуватися пташка. (діти відбирають картинки).
- А яке насіння слід давати пташкам, сире чи смажене? (Сире, смажене шкідливе для їхнього шлунку).
- А для кого ви підібрали сало? (Для синичок).
- А хто любить пшоно та насіння з гарбуза? (Горобчики).
- А хто дуже полюбляє ягоди горобини? (Снігурі).
- А шишки для кого? (Для дятла, він харчується насінням хвойних дерев).
- Дітки а як ще ми можемо допомогти пташкам взимку? (повісити годівничку).
- Так, правильно, а годівничка у нас вже є. (показую годівничку). Коли ми з вами підемо на прогулянку і повісимо її на дереві на нашому майданчику.
- Як можуть пташки нам віддячити? (знищують гризунів, шкідливих комах, лікують дерева, гарно співають.)
(Показ горобчика) ІКТ
Горобчик:
- Дякую вам дітки. Ви допомогли розтопити лід і врятувати пташок від чарівної Снігової Королеви.
- Ось ми і визволили пташок, подолали чари Снігової Королеви. Що робити, як зробити її доброю?(Давайте їй заспіваємо пісеньку, подарує цукерки)
Художньо-практична діяльність «Подарунок для Снігової Королеви»
Діти ліплять з пластиліну подарунок рукавичку для Снігової Королеви.
Які гарні подаруночки ми зліпили для Снігової Королеви:
- А чи знаєте ви малята що саме сьогодні 15 лютого святкують свято Стрітення. Саме в цей день Зима зустрічається з весною, та ще й сперечається, адже зимі час відступати. Але я гадаю що сперечатися вони більше не будуть, тому що Снігову королеву ми зробили доброю, і вона разом зі своєю подружкою Зимою піде відпочивати до наступного року. Весна прийшла і все оживає. Вона приносить нове життя. Всюди чується її голос: крапель, дзюрчання струмків, веселе щебетання птахів.
Ну а нам час повертатися до дитячого садка.
(закрийте оченятка)
Навкруг себе обернись,
у дитячому садочку опинись.
- Ось ми і вдома.
- Дітки, яку ми з вами сьогодні добру справу зробили?
- Що вам найбільше сподобалось?
- Кому б ви хотіли розповісти про нашу сьогоднішню подорож?
- Ось які ми з вами молодці!
Давайте поплескайте один одному за допомогу і підтримку.
Дякую вам за старанну працю. А зараз підемо на прогулянку, повісимо нашу годівничку і погодуємо пташок.