Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Тема. Хоботовичі у Львові (за твором С. Чернія «Пригоди Хоботовичів. Як слони до України мандрували»). Що непідвладне часу?
Мета. Продовжити знайомити учнів з пригодами родини слонів у рідному місті Львові, з пам’ятками культури та архітектури. Розвивати увагу, пам’ять, пізнавальний інтерес, логічне мислення; вдосконалювати вміння учнів орієнтуватися у часі та за годинником. Виховувати почуття гордості за історію, пам’ятки архітектури, красу рідного міста та почуття патріотизму за його історичне минуле.
Матеріали: підручник «Я досліджую світ» О.Волощенко, О.Козак, Г.Остапенко (ч. 2), зошит «Я досліджую світ» (ч. 2); кольорові олівці, ручка, ножиці, клей, аркуш А4 , паперова тарілка, презентація .
Хід уроку
1. Незабутня подорож.
- Хто є героями теми , яку ми вивчаємо?
- Як Хоботовичі планували свою подорож ?
- Який шлях подолали слони , щоб потрапити до Львова?
- З чого почалося знайомство з нашим містом? (З аеропорту).
- З аеропорту слони одразу рушили до готелю «Шопен».
2. Цікава екскурсія.
а) Робота з підручником с 88 . Читання пригоди «Хоботовичі у Львові»
- Які пам’ятки культури відвідали герої твору? (Відповіді учнів)
- Що нового дізналися ви?
- Що найбільше вразило?
б) Робота у зошиті (с 47,48)
- Придумай та запиши назву до кожного епізоду.
- Як могли б розвиватися далі події казки? Намалюй до нього ілюстрацію.
- Яку традицію має родина слонів? (Відповіді дітей). А чи має таку традицію ваша родина?
3. Рухлива гра «Сонечко і Дощик».
- Гуляючи Львовом , Хоботовичі побачили , що Сонечко заховалось і починає накрапувати Дощик.
- Імідж міста, де завжди йде дощ , Львів має здавна . І саме дощ надає Львову особливого шарму.
4. Цікава саморобка.
- Муті зацікавив годинник на Львівській ратуші. Він вирішив змайструвати власний із паперової тарілки .
- Ми також спробуємо зробити такий годинник. (Діти виготовляють годинник. Шаблони стрілок та скріплювачі підготувати заздалегідь.)
5. Весела математика.
- Все добре, рано чи пізно, закінчується. Ось і подорож слонів до Львова також підійшла до кінця. Хоботовичам потрібно дістатися до аеропорту від готелю «Шопен».
- Яким громадським транспортом це можна зробити?
1) Скільки часу витратить родина на дорогу, якщо від готелю до зупинки по вулиці Університетській потрібно йти 10 хв, а потім їхати на тролейбусі № 29 до аеропорту 40 хв? (50 хвилин)
2) О котрій годині Хоботовичам потрібно виїхати з готелю ,враховуючи час на дорогу, щоб потрапити на рейс до Стамбула, якщо реєстрація розпочинається за 2 години до вильоту. А виліт о 13:50 год ? (Для визначення часу діти можуть скористатися годинником-саморобкою). (о 11.00 год)
3) Скільки решти отримають Хоботовичі , якщо батько передав водієві за проїзд 100 грн , а ціна квитка 7 грн? (72 грн)
6. Тематична вікторина.
- На честь кого назване наше місто? (На честь сина Данила Галицького-Лева).
- Яка площа є «історичним серцем» сучасного Львова ? (Площа Ринок).
- Скільки фонтанів, прикрашених статуями римських богів, є на площі Ринок ? (4 фонтани – Нептун, Амфітріда, Діана, Адоніс)
- Скільки років тому був збудований Оперний театр? (Більше 100 років).
- Яка річка вільно протікала вулицями міста до середини 19 ст, а зараз захована в колектор? (річка Полтва)
7. Історична пам’ятка.
- Гра «Що непідвладне часові?» (Дітям показати фото з різними об’єктами, а вони повинні плеснути у долоні, якщо побачать об’єкт, що непідвладний часові)
+*ди- На цьому наш урок закінчено. Дякую за увагу та працю на уроці.
Література
- Волощенко О.В. Я досліджую світ: підруч. для 2 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2х част) Ч.2, О.В. Волощенко, О.П. Козак, Г.С. Остапенко. – К.: Світич, 2019 – 128 с.
- Волощенко О.В. Я досліджую світ: робочий зошит для 2 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2х част) Ч.2, О.В. Волощенко, О.П. Козак, Г.С. Остапенко. – К.: Світич, 2019 – 64 с.
- Відео – рекомендації (електронний ресурс)
- Відеоекскурсія « Львівський аеропорт ім.Данила Галицького»;
- Відеоекскурсія « Палац Потоцьких» ( до с 88 підручника) https://potocki-palace-lviv.virtual.ua/ua/3tour/,
- Відеоекскурсія « Оперний театр» https://opera.lviv.ua/3d-tour/,
- Відеоекскурсія « Площа Ринок»
- Рухлива гра « Сонечко і Дощик» https://m.youtube.com/watch?v=nATN1XE49H4