Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: ознайомити учнів з основними подіями Революції Гідності; вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні; формувати активну життєву позицію, виховувати гідність, справедливість, толерантність.

Обладнання: проектор, ноутбук, відеоролики, свічки, банер «Герої Небесної Сотні».

ХІД ЗАХОДУ

Вступне слово класного керівника.

Сьогодні один з найтрагічніших днів в історії Незалежної України. Мабуть немає жителя в Україні, який би не знав про трагедію, що сталася шість років тому на Майдані Незалежності. Під час Революції Гідності в самому серці України стався масовий розстріл людей.

На знак вшанування загиблих указом Президента України Петра Порошенка № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян …, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності встановлено  Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні, що відзначається 20 лютого [ 1]

Антоненко Д. «Небесною сотнею» зараз називають загиблих учасників Революції Гідності  — масових акцій протесту протягом зими 2013 – 2014 років. Чому Небесна Сотня ? На Євромайдані був прийнятий розподіл на сотні, аналогічно розподілу на військові загони часів Запорізької Січі. Сотні мали свої назви від регіонів, звідки приїхали, наприклад Чернігівська, Львівська тощо. Були також Афганська сотня, яка складалася з представників воїнів-інтернаціоналістів, і Жіноча сотня. Загиблих назвали Небесною Сотнею. Вважають, що їхні душі потрапили до раю і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.

Старостіна М.  Сьогодні, 20 лютого, ми відзначаємо День пам’яті Небесної Сотні. Чому сьогодні ? Бо саме в цей день шість років тому вбито найбільше людей. За місяць боротьби їх було 119, імена багатьох не встановлені досі. Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв ! Сьогодні ми їх згадуємо, бо не маємо права забувати !  Згадаймо ж основні події, що змінили хід нашої історії.

Інформаційне повідомлення (Синєок В. і Федай В. знайомлять присутніх з хронологією подій Революції Гідності ).

Старостіна М.  Наслідки Революції Гідності: повернення громадянських свобод, які були порушені «диктаторськими законами», створення можливостей для реформування й розвитку країни, відновлення європейського курсу України, становлення «іміджу» країни, утвердження думки світової спільноти про самобутню українську державу, зростання самоповаги власне українських громадян, взаємодопомога та об’єднання навколо ідей свободи і гідності незалежно від регіону, етнічної та мовної приналежності.

Загиблі люди з Небесної Сотні мали сім’ї та друзів, вчилися або працювали, мали захоплення та симпатії. Серед них були студенти й педагоги, художники та журналісти. Згадаймо деяких із них.

Ткач К. розповідає про Сергія Синенка.

Сергій Синенко народився і жив у місті Запоріжжі – славетному козацькому краї. Займався підприємницькою діяльністю. Був істинним патріотом рідного міста та країни, мріяв жити вільно у єдиній, сильній, економічно незалежній європейській державі. Його життєвим кредом було – “Якщо не я, то хто?” За своєю вдачею був людиною зі світлою душею, добродушним, всім своїм єством він наче випромінював тепло та спокій. Він дуже любив дітей, мріяв про багатодітну сім’ю.

Під час Революції гідності Сергій виходив на Майдан заради майбутнього своєї Батьківщини і своєї сім’ї. Був активним учасником Автомайдану Запоріжжя та Дніпропетровська, організовував допомогу медикаментами та фінансово підтримував самооборону місцевого Майдану, доставляв через Дніпропетровський аеропорт необхідні речі та медикаменти для Євромайдану в столиці. 26 січня, у “криваву неділю Запоріжжя”, захищав людей від жорстокого побиття “тітушками “ та силовиками, доставляв поранених до лікарень на власному автомобілі, приймав активну участь у визволенні заарештованих людей із райвідділів міліції.

З метою залякати жителів міста Запоріжжя та прилеглих районів та за активну діяльність проти злочинного режиму Януковича та його поплічників на місцях, бандити 13 лютого 2014 р. спалили Сергія Синенка у його власному автомобілі на кордоні Запорізької та Дніпропетровської областей. Тіло було знайдене у згорілому автомобілі «Тойота» за 20 км від Запоріжжя на дорозі між селами Червоний Яр та Івангород Запорізького району Запорізької області. Ідентифікувати особу загиблого вдалось лише за допомогою ДНК-експертизи. Відповідальність за цей злочин взяли на себе так.звані «Привиди Севастополя», які продемонстрували відеозапис цього жорстокого вбивства по громадському телебаченню вночі 16 лютого 2014 року.

Залишив батьків, дружину та четверо дітей, двом із яких на момент загибелі батька виповнилось лише по три місяці…

Сергію Синенку було 35 років…

Указом Президента України від 21.11.14 №890/2014 Сергію Синенко присвоєно звання «Герой України» (посмертно) [2]

Чернобров В.

Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная, свою дитину
Пташиним співом, шелестом трави,
Блакитним небом, золотим колоссям,
Останній раз, як мати пригорне
Чоло високе в обранку волосся.
Небесній Сотні шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо
Ім шлях високий, Боже, освяти,
І в мирі, господи, прийми до себе [ 3, с.42]

Демонструється відеофрагмент інтерв’ю з мамою і вдовою загиблого героя   - Наталією Федорівною Синенко і Ганною Синенко (інтерв’ю в Запоріжжі у родини Героя взяв випускник школи Кеда Вадим).

Вчитель розповідає про події на «Бердянському майдані», про жителя села Миколаївки Леоніда Савовича Юрченка – активного учасника Бердянського майдану.

Запрошений на класну годину учасник Бердянського Майдану, воїн-доброволець, громадський діяч Микола Тюркеджи, поділився спогадами про події 2013 – 2014 років у Києві і Бердянську.

Учні класу шикуються біля банеру «Герої Небесної Сотні», подарованого батьком Героя України Синенком Петром Івановичем.

Забути кров святу не маєм права! –
Лишила слід безсмертний і терпкий…
Героям України – Слава! Слава! Слава!!!
І наша пам’ять – на усі віки!

Учні запалюють свічки.

Вчитель: Жалобним гімном України, старовинною лемківською піснею «Пливе кача»   ... згадаємо усіх, хто загинув у жорстокій боротьбі за нашу з з вами гідність.

Прошу усіх вшанувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

(звучить пісня ”..пливе кача...”)

Кучер Д.  «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!».

На екрані відеозапис пісні «Небесна Сотня» у виконанні Анатолія Сердюка, що супроводжується відеорядом подій на Майданах у Києві і Запоріжжі.

Чернобров В. Гібридна неоголошена війна за незалежність України, яка розпочалася у 2014 році у зв'язку з віроломною агресією Росії, стала черговою в довгому переліку російсько-українських війн. У вогні та диму страждають українські міста на Донбасі.  І одне єдине бажання що б більше не було смертей, не лилася кров, що б всі верталися додому  живими. Ми обов'язково переможемо в цій війні російського агресора! Слава Україні!

Заключне слово вчителя:

Дехто стверджує – І навіщо було «затівати» Майдан ? Ну не подобався вам Янукович, дочекалися б виборів, обрали б іншого Президента, обійшлися би без крові і загиблих.

Думаю, могли б і не дочекатись виборів. Прокинулися б одного ранку, а  навкруги «зелені чоловічки», як у Криму. Саме «Небесній Сотні» ми завдячуємо, що вони лише тільки там і змогли опинитись. Але розслаблятись не можна - наш український геній  Ліна Косенко застерігає: «Одного разу прокинемося в іншій державі….бо проспали свою…». Тож прислухаємось до генія.

                               Вшанування пам’яті Героїв                                                         Відеофрагмент інтерв’ю з родиною Сергія Синенка

 

 Разом з учнями вшанували Героїв гості класної години - учасники подій на Майдані, військові АТО і ООС, керівники району, вчителі школи

  

Захід було висвітлено у ЗМІ (газетах Південна Зоря і Ведомости Юга, на офіційних сайтах Бердянської районної ради і Бердянської районної державної адміністрації,  відділів освіти БРДА і Берестівської громади, у мережі Фейсбук.

Література

  1. Указ Президента УкраїниПетра Порошенка № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року.
  2. Указ Президента України від 21.11.14 №890/2014 Про присвоєння звання Герой України.
  3. Тетяна Домашенко. Небесна Сотня воїнів Майдану. Видавництво «Духовна вісь» Київ – Вишневе, 2014