Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

ЗАВДАННЯ:

1) ввести дитину у світ елементарних уявлень про економічні процеси й об'єкти , ознайомлюючи із сімейною економікою, продуктами праці та їх виробниками;

2) уточнити й розширити уявлення дітей про обмін товарами та послугами, про гроші та їх значення;

3) вчити дітей висувати найпростіші пропозиції з приводу дій, необхідних для розв'язання тих чи інших економічних проблем, використовувати доступні їм засоби та способи пізнання;

4) виховувати інтерес до економічних знань у різних видах діяльності дітей.

МАТЕРІАЛИ:

1) схема "Сімейний бюджет", картки із зображенням складових

основного і не основного доходу;

2) різні банкноти, карта-схема грошового обігу, наочний матеріал "Дохід - витрати";

3) картинки із зображеннями різних товарів;

4) великі літери "Е", "К", "О", "Н", "О", "М", "і, "К", "А";

ХІД ЗАСІДАННЯ:

1.Інформаційна хвилинка від вихователя

- Доброго дня, дорогі друзі! Ми раді, що ви прийшли до бізнес - клубу. Тут

наші юні підприємці розв'язують серйозні економічні проблеми, спілкуються,

відпочивають. Сьогодні відбудеться чергове засідання учасників клубу. Як

завжди, разом з нами гном Економ.

Я веселий, добрий гном,
Добрий гном Економ.
Люблю гроші рахувати
і господарством керувати .

- Діти скажіть с якої книжки він до нас завітав? Вірно- ми нещадавно прочитали книгу  « Азбука бізнесу»  з якої  дізналися дуже багато цікавого про  економіку та економічні закони.  Гном-економ хоче запевнитися, чи  все ми вірно зрозуміли про те що читали в цій книзі, а ми  йому це доведемо.

  1. Економічна розминка від Гнома-Економа

- Діти по колу передають ляльку Гнома- Економа. Гном називає їм  слова з економічним змістом. Дітям необхідно назвати слова з протилежним значенням. ( дорого - дешево, покупець - продавець, добре -погано, дохід - витрати, економити –  транжирити, витрачати- заробляти , роздріб –оптом , виробник -споживач, імпорт - експорт, продавати- купувати, рендоване-власне , працелюбний – лінивий, багато-мало). Хто помиляється, пропускає хід.

  1. Словникова робота. Що таке економіка ? Що таке бюджет? ( Економіка - вміння вести домашне господарсво за правилами. Бюджет – план доходів витрат) Відповіді дітей, викласти на дошці слова  Е КО НО М І К А, БЮДЖЕТ ( букви переплутані)

- Молодці, ви вже готові до більш складних завдань.

  1. Вправа-конструктор « Складові бюджету» - В економіці, як ви знаєте, все починається з бюджету. Пригадайте, з яких частин складається бюджет ? Намалюйте схему бюджету сімї як  ви це це розуміє( доходи та витрати)?

Пропоную скласти  схему доходів  героїв мультику.

- Потоваришували якось Крокодил Гена, Чебурашка й бабуся Шапокляк. І стали вони жити разом. Усе в них складалося добре. Крокодил Гена  влаштувався  на роботу до зоопарку де йому платали гроші – заробітну плату. Чебурашка вчився в лісовій школі,щоб стати пілотом. За успішне навчання йому теж  платили гроші, стипендію. Бабуся Шапокляк була старенька, не працювала, а вела домашнє господарство. Але вона теж отримувала гроші - пенсію.

Назвіть, з чого складається дохідна частина бюджету сім'ї Крокодила Гени  та його друзів.

  1. Руханка «За покупками в крамницю» -Гном-Економ пропонує дітям розділитися на дві команди та якнайшвидше здійснити покупки за картками-завданнями ( на картках зображені  овочі, фрукти та вказана їх ціна). Одна команда купує овочі для борщу, інша – фрукти для узвару, використовуючі умовні гроші.
  2. Розв'язання економічної задачі « Які витрати важливіші?» Гном Економ пропонує послухати розповідь та розв'язати таку економічну задачу: - хто з героїв правильно використав зарплату? Чому ви так вважаєте?

- Троє поросят Ніф-Ніф, Нуф-Нуф та Наф-Наф

працювали будівельниками. Отримавши  зарплату, вони вирішили зробити необхідні  покупки. Ніф-Ніф подумав, що продукти харчування — це найнеобхідніше,  тому їх потрібно купити якнайбільше. І всю зарплату витратив на продукти.

Нуф-Нуф дуже любив розважатися та ласувати солодощами. Йому подобалося ходити в кафе "Ласунчик", а отже зарплати вистачило лише на вихідний день. Наф-Наф хотів купити ділянку землі для вирощування овочів та фруктів. Він довго накопичував гроші й тепер, доклавши частину зарплату, зміг здійснити своє бажання.

  1. Гра "Розкажи, що в конверті» - діти обирають конверти, в яких є купюри різного достоїнства. Необхідно назвати, який номінал цієї гривні, пояснити хто та що   на ній зображено.
  2. Полілог « Чи все можна купити за гроші?» - Гном-Економ в спілкуванні з дітьми визначає, які товари найчастіше купують в їх сім,ях. Пропонує подумати, чи є на світі речі, які не купиш ні за які гроші (повітря, сонце; людські ресурси: здоров'я, увага, пам'ять тощо

- Сьогодні на засіданні бізнес - клубу ми обговорювали різні економічні поняття, грали, міркували. Що вам сподобалось найбільше? Чому ви навчились? Про що  підкажете рідним?