Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Формування уявлень про професії дорослих є складовою виховання соціальної компетентності дитини. З раннього дитинства закладаються уявлення про працю і професії дорослих, формуються окремі трудові уміння та навички.

Гра є провідною діяльністю у дітей дошкільного віку, саме в ній удосконалюються практичні рухи й розумові операції. Тому ознайомлення з професіями дорослих проходить в ігровій формі. Використання дидактичних ігор на занятті допомагає закріпити набуті раніше знання та застосувати їх у практичній діяльності.

Існує багато дидактичних ігор, спрямованих на осмислення певних елементів досліджуваної професії. Для розвитку ігрової діяльності, вихователь повинен організувати роботу таким чином, щоб відомості про людей різних професій, які діти повинні засвоїти за планом, супроводжувалися емоційними враженнями, створювали у свідомості яскраві образи, які б вона прагнула втілити в ігрові дії.  

Конспект інтегрованого заняття (середня група)
Подорож містом кухарів
(пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, ліплення)

Мета:

  • розвивати та поглиблювати знання дітей про працю кухаря та страви;
  • познайомити дітей із українською стравою «варениками», дати знання, як готуються вареники, які компоненти використовують для їх приготування (тісто - борошно, сіль, вода; начинка – картопля, вишні…);
  • закріплювати знання дітей про посуд, яким користується кухар у своїй роботі;
  • вчити відповідати на запитання повним реченням, розвивати монологічне мовлення;
  • закріплювати вміння дітей утворювати відносні прикметники (рибний, овочевий, м'ясний);
  • ввести в словник слова: страва, салатниця, рецепт, фруктовий, овочевий;
  • активізувати слова – назви посуду, овочів та фруктів;
  • викликати у дітей бажання ліпити вареники, акцентуючи увагу на те, як з'єднувати частини (сильно притискаючи), ліпити передаючи форму;
  • виховувати звичку вживати корисні продукти харчування, інтерес до страв національної кухні, виховувати акуратність у роботі.

Матеріал: дидактична гра «Що потрібно кухарю для роботи?», «Склади картинку – назви страву», «Мій салат», «Приготуємо сік», ілюстрація кухаря, картки – назви вулиць, загадка, пальчикова гімнастика, фартушки, підкладні дощечки, стеки, салатниці, макітра з варениками, солоне тісто, схема ліпки вареників, вишеньки – начинка для вареників, тарілочки, аудіо запис українських пісень.

Хід заняття

Вітання в колі

В очі кожному дивись
А, вітаючись, всміхнись
Щиро з другом привітайся
І не злись, не задавайся
І над іншими не смійся,
Бути ввічливим не бійся,
Слів поганих не вживай
Всім здоров'я побажай.
Будьмо здорові!

– Дітки, сьогодні я хочу запросити вас у цікаву подорож до незвичайного міста, у цьому місті можна навчитися готувати різні страви і навіть придумати свою власну страву. ЇЇ мешканці дуже гостинні. Чи хотіли б ви потрапити у таке місто? А хто живе у цьому місті, спробуйте відгадати (вихователь читає вірш Т. Лисенко «Кухар»).

Кухар

Хто на кухні хазяйнує?
Хто каструлями керує
І з ножем працює вправно?
Хто смачні готує страви, 
Пиріжки пече рум’яні, 
Варить борщ смачний, духмяний, 
Не відтягнеш і за вуха?
Хто цей майстер? Звісно, (кухар).

– Ви вірно відгадали. Сьогодні ми відвідаємо місто, у якому живе багато кухарів. Але, щоб туди потрапити, необхідно виконати завдання. Я впевнена, що вас не злякають ніякі перешкоди і з цим завданням ви швидко впораєтесь.

Дидактична вправа «Що потрібно кухарю для роботи?»

(Ілюстрація кухаря та знаряддя праці кухаря)

Діти обирають собі картинки, які лежать на столі, називають і пояснюють для чого саме потрібен цей предмет кухарю, прикріплюють їх до мольберта. Вихователь запитує, чому діти не взяли картинки, які залишились і кому ці знаряддя праці потрібні для роботи.

Ви всі молодці і правильно назвали всі предмети, які потрібні кухарю для роботи. Отож, ми можемо відправитися у подорож. Ну що всі готові? Вирушаймо. І перша вулиця, на яку ми потрапляємо,  називається «Перших страв».

– Діти, а які страви називають першими стравами? (це суп, борщ, капусняк і т.д.). Саме на цій вулиці ми дізнаємося з вами, які перші страви вміють готувати кухарі у цьому місті. Але чомусь я нічого не бачу? Я здогадалася, вони хочуть з вами трішки пограти і підготували для вас ось такі конверти. Всередині кожного ви знайдете картинки, якщо складете їх, то дізнаєтесь, які перші страви вміють готувати а цій вулиці.

Дидактична вправа «Склади картинку – назви страву»

(Діти обирають конверт, де міститься розрізна картинку з чотирьох частин, складають її і отримують зображення першої страв,яку готують на цій вулиці. Вихователь запитує дітей про те, які ж перші страви готують на цій вулиці)

Наприклад: На цій вулиці готують капусняк, гороховий суп, борщ, грибний суп, м'ясний суп, молочний суп, курячий суп, картопляний суп.

  • І з цим завданням ви впорались, молодці. А нам час вирушати далі і ми з вами потрапляємо на вулицю «Салатна».
  • Мабуть, ви вже здогадалися, що готують на цій вулиці. Так, тут готують різні салати. Ми всі знаємо, що салати дуже корисні, бо в них багато чого? (вітамінів).А з чого готують салати? (з овочів чи фруктів). На цій вулиці кожен може приготувати свій салат овочевий або фруктовий і придумати йому свою назву. Чи хочете ви спробувати придумати свій салат? Але, перш ніж готувати, нам потрібен відповідний одяг. Можливо, хтось знає навіщо кухарі одягають фартухи? (щоб не забруднити свій одяг, коли будуть, щось готувати). Отож, якщо ми будемо зараз готувати нам знадобляться фартухи (діти та вихователь одягають фартухи).
  • На столах ви бачите салатниці, а також овочі та фрукти. Подумайте, який салат ви хотіли б зробити, овочевий чи фруктовий. Приготувавши свій салат, придумайте йому назву та поділіться з нами своїм рецептом.

Дидактична гра «Мій салат»

(Діти обирають продукти для салату та по черзі розповідають про свій салат)

– Дуже смачні салати у вас всіх вийшли, а головне – корисні та вітамінні.
– А ми подорожуємо далі і ось ми з вами вже на вулиці «Фруктова». А називається вона так тому, що тут готують соки із фруктів. Подивіться, соки приготували, а назви їм не дали, давайте назвемо соки, які приготували кухарі у цьому місті.

Дидактична вправа «Приготуємо сік»

(На мольберті розташовані картинки, поруч з кожним зображенням соку – зображення фруктів, з яких виготовили цей сік)

Сік з яблук – яблучний сік, сік із вишень – вишневий сік, сік із винограду – виноградний сік, сік із слив – сливовий сік, сік із абрикос – абрикосовий сік, сік із граната – гранатовий сік, сік із персиків – персиковий сік, сік із апельсинів – апельсиновий сік, сік із лимонів – лимонний сік, сік із ананасів – ананасовий сік.

Вихователь запитує у дітей, який їх улюблений сік. Дякує за допомогу і пропонує перейти на іншу вулицю, яка називається –  «Варенична».

– Як ви думаєте, що готують на цій вулиці? Вареники – улюблена страва українців. І бувають вони з різними начинками. Давайте разом подивимось, з якими ж начинками готують вареники у цьому місті (на мольберті зображення вареників з капустою, картоплею, вишнями, м'ясом, сиром, картоплею та грибами).

– Діти, чи хотіли б ви навчитися готувати вареники? А чи знаєте з чого їх готують? З тіста та начинки. Тісто – це борошно, сіль, вода, а також можна додавати яйце. Начинка – це те , що ми кладемо у вареник. То ж я запрошую вас до столу. Але перш ніж почати працювати з тістом, яке нам заздалегідь підготували кухарі, що працюють на цій вулиці, ми повинні підготувати наші руки до праці зробити пальчикову гімнастику.

Пальчикова гімнастика «Ліпимо вареники»

Будемо сьогодні з тістом працювати.
Треба його замісити,
Потім – розкачати.
Відщипнемо ми шматочок,
Кульку розкачаємо
І розплющуємо трішки.
Вареничку маємо.

Вихователь звертає увагу дітей на технологічну карту ліплення вареника та пояснює етапи роботи по його виготовленню.

– Спочатку беремо шматок тіста, який лежить перед вами, розминаємо його і розкачуємо кульку, тоді її сплющуємо долонями та трішки розтягуємо  пальцями, щоб вийшла ось така вареничка. На середину варенички кладемо кілька вишень та загортаємо, легенько сплющуючи кінці. Сьогодні ми ліпитимемо вареники з вишнями, начинкою для вареників будуть маленькі вишеньки у вас на столі. (діти працюють з тістом, а вихователь при потребі допомагає, звучить фонова музика).

– Гарні варенички у нас вийшли. Тепер ви зможете допомагати матусям вдома ліпити вареники. А ми з вами наступного разу спробуємо ще зліпити пиріжки.

– Ось і закінчилась наша подорож цим незвичним містом. Ми разом з вами багато всього дізналися та навчилися.

Рефлексія

– Що вам сподобалась у нашій подорожі? Яка вулиця вам запам'яталася найбільше? Чий салат вам сподобався найбільше? А мені сподобалися назви, які ви придумали своїм салатам. Чи складно вам було готувати сьогодні салат? Ліпити вареники? Як би ти, Сергійко, був кухарем, що б ти приготував мамі, друзям?

– Своїх гостей, гостинні мешканці цього міста, завжди пригощають  своєю найкращою стравою – варениками з картоплею (вихователь заносить макітру з варениками та пригощає дітей).