Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
- Закріпити знання дітей про весняні зміни у природі, про те, що у травні святкуємо день Матері.
- Розвивати зв'язне мовлення дітей. Поповнювати словник дітей пестливими словами, словами- порівняннями, епітетами.
- Закріпити знання про портрет, як вид художньої творчості, орієнтування у просторі.
- Викликати бажання у дітей створювати подарунок своїми руками, любити і допомагати матусі.
Матеріали: вірш К. Кочірко «Мати», олівці, аркуші з овалами облич, фото матусь.
Хід заняття
– Діти, попрошу вас стати у коло. Тож давайте привітаємось: "Колом сонечко іде, за собою день веде. Станом разом, станьмо в колі - до навчання всі готові".
– Якщо готові, тоді починаймо вчитися. Я хочу вас повідомити, що сьогодні розпочався третій місяць весни.
– Як він називається?
– Чому його так назвали?
– Які зміни в природі ви помітили?
– Дійсно, травень чудовий місяць. Він нас тішить і погодою і прекрасною природою, а ще тим, що у травні святкуємо свято нашої найріднішої людини. Послухайте вірш- загадку К. Кочірко :"Хто вас діти щиро любить?
Хто вас ніжно так голубить?
Хто кладе у постіль спати? (Мати)
Хто вам казочку розкаже?
Хто вам лялечку покаже?
Як слабі ви цілі ночі,
Не стуляє свої очі? (Мати)
– Правильно, у другу неділю травня ми святкуємо день Матері. Матусі дуже люблять своїх діток. А ви їх любите? Тож давайте назвем ваших мам пестливими словами.( Дид. впр." назви пестливо").
– А ще, будь ласка, закінчіть фразу :" Я люблю свою матусю за те, що...."( дид. впр. «закінчи фразу»).
– Ваші матусі виконують багато різних справ. Тож я пропоную вам про них не розказати, а показати. (Дид. впр. "Не розкажи, а покажи").
– Я з вами згідна, що ваші матусі найкращі... Тож, якщо у матусь свято - то потрібний подарунок. А найкращий подарунок, це подарунок зроблений своїми руками від щирого серця...
– Прошу, сідайте за столи. Ви принесли з дому фотографії своїх матусь і вони зараз перед вами. Може хтось хоче описати матусю, дивлячись на фото? ( Дид. впр. " Опиши матусю").
– Ви гарно описували своїх мамусь, помічали усі дрібниці. Вам це стане у нагоді, бо ви будете малювати портрет своєї мами.
– Що означає слово портрет?
– Правильно, зображення людини або обличчя людини.
– А хто малює картини, портрети?
– Тож, я вам пропоную стати художниками і намалювати портрет (обличчя) своєї неньки. У вас на столах є аркуші у вигляді рами, адже картини вкладають у рами. І є вже готовий овал лиця. Також є кольорові олівці.( Пояснення способу і техніки виконання роботи).
– А тепер уважно дивимося на фотографію і звертаємо увагу на колір і довжину волосся, колір очей. Для того, щоб краще працювалося я включу вам спокійну музику.(самостійна робота дітей).
– Ви гарно попрацювали, з кожного портрета упізнаю вашу матусю. А мені цікаво, чи впізнають вони самі себе?? Я думаю, що вам теж цікаво... В роздягальні ми влаштуємо картинну галерею , та роботи ми підписувати не будемо. Хай матусі впізнають руку свого художника.
– Дякую вам діти за заняття, за вашу творчість і пам'ятайте, що матусь потрібно любити і шанувати не тільки у свята, а й кожен день, бо вони варті того.
Конспект інтегрованого заняття у старшій групі «Відпочинок на природі»
Мета: закріпити знання дітей про весняні місяці, про літо, як пору відпусток і відпочинку. Вчити дітей граматично правильно складати речення, поповнити словниковий запас словами: безпека, заборона, знак, отруйний, пам'ятка.
Дати дітям знання про безпечну поведінку в лісі, на природі. Про те, що з собою потрібно брати на відпочинок і як себе поводити в лісі.
Викликати у дітей бажання берегти і цінувати природу рідного краю.
Матеріали: м'яч, дорожні знаки, рюкзак з речами, книжечка з аркушів голубого і червоного кольору, олівці, ілюстрації отруйних грибів та ягід.
Хід заняття
– Доброго ранку, діти! Прошу вас стати у коло. Хочу вам сказати , що з цього понеділка починається тиждень безпеки. А що значить слово "безпека"?
– Тож на цей тиждень я приготувала для вас ось таке привітання:
Вивчим правила безпеки
будьте завжди обережні.
Знає хай дитина кожна:
що є добре, а що не можна.
– Нагадайте мені який зараз місяць? Який по рахунку цей місяць весни? Що це значить? Так правильно, що вже незабаром літо. А літо це пора відпусток і відпочинку. Цікаво, а де ви любите відпочивати? Зараз про це дізнаємось провівши гру. Я вам кидаю м'яч, а ви його ловите і кажете: "Я люблю відпочивати.....( називаєте де ) Тому що....".
– Я з ваших розповідей зрозуміла де і як ви любите відпочивати. А зараз я вас попрошу сісти столи. Від багатьох дітей я почула, що ви любите відпочивати в лісі на природі. Я згідна з вам, що влітку дуже добре втекти із спекотного міста до лісу.
– У мене є сусід хлопчик Юрчик . Він зібрався перший раз на відпочинок до лісу із друзями і склав собі рюкзак. Хлопчик дуже попросив мене, щоб я перевірила, чи все там добре зібрано. Я хочу переглянути вміст рюкзака разом з вами і щоб ви мені допомогли. Тож по черзі будемо виймати річ і вирішувати: необхідна вона в лісі чи ні?
– Ось перша і найбільша річ - килимок. Як ви вважаєте, чи потрібний килимок в лісі?
– Наступна річ – кепка. Звісно, кепка, панамка, хустинка влітку обов'язковий атрибут. Адже ми не знаємо, де буде відпочивати Юрчик: в затінку під деревами чи на сонячній галявині?
– Пляшка з водою потрібна?
– Крем від комарів має бути?
– Ще з собою Юра взяв пачку печива, вафельки і яблучко. Пригодиться?
– Бачу тут ще є пакети для сміття. Потрібно чи ні?
– Є у нього гра "Твістер". Годиться?
– О, а це що? Невеличке радіо. Чи потрібне воно в лісі? Кого можна слухати в лісі замість радіо? Тим паче, що діти ідуть у ліс у травні. А травень і червень –місяці тиші. Багато пташок сидять на гніздах і гучний шум може їх відлякати.
– Як ви вважаєте, чи добре Юра склав рюкзак на відпочинок?
– Що йому треба залишити вдома?
– А може ще щось додати?
– Думаю, що ви теж літом вибиратися в ліс. Тож давайте нагадаємо, що ще не можна робити в лісі? В цей час у лісі дозрівають ягідки. Але крім корисних: суничок і малини, бувають ще й отруйні. Ось такі як: вовчі ягоди, вороняче око. (показую ілюстрації).Те саме з грибами – бувають і їстівні, і отруйні . Оскільки не всі дорослі добре розбираються у грибах, то дітям краще їх не брати в руки.
– Якщо дорослі вирішили розвести вогонь, то слід це робити у визначених місцях. Обов'язково треба гасити вогонь. Для цього необхідно залити його водою або присипати землею. Бо навіть одна непогашена іскринка, з допомогою вітру, може спалити весь ліс і його мешканців.
–І ще є обов'язкова умова перебування в лісі на природі - прибрати за собою. Ось чому Юрчик взяв пакети для сміття. Я теж раджу це робити. От ми з вами закріпили поведінку в лісі.
– А зараз зверніть увагу на дошку. У мене є тут декілька знаків. Одні знаки на синьому фоні, а інші обведені червоним кольором. Що означає червоний колір на знаках?
– Правильно, червоний колір небезпеки або заборони.
– А тепер я пропоную взяти вам свої книжечки безпеки і олівчики і намалювати на голубих сторінках, що треба і можна брати у ліс. А на червоних, що не можна робити в лісі, на що треба вважати. (Самостійна робота дітей).
– Андрійку, що ти намалював на голубих сторінках?
– А ти, Ганусю, на червоних сторінках?
– Молодці, діти!!!Я бачу, що Ви добре засвоїли правила поведінки на природі. І що ви не заподієте шкоди ні собі, ні природі, а ні лісовим мешканцям.
– За цей тиждень безпеки ми з вами виготовимо цілу книжку – пам'ятку безпечної поведінки. Я думаю, що на канікулах і на відпочинку вона вам стане у нагоді.