Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

На музичних заняттях у закладі дошкільної освіти діти отримують багато нових вражень, набувають певних знань і навичок і лише після цього вони здатні перейти на новий рівень – рівень творчості, самостійного пошуку нових рішень. Завдання музичного керівника – організувати на музичних заняттях такий навчально-виховний процес, який спонукав би кожну дитину до власних пошуків, відкриттів і знахідок. Запропоноване музичне заняття насичене цікавими інноваційними формами роботи, які несуть у собі основну мету – навчання через гру. У ньому поєднуються всі види музичної діяльності, через що формуються у дітей початкові уявлення про цілісність і різноманіття мистецтва та проявляються основні  навички в усіх видах музичної діяльності. Музика знаходить шлях до душі дитини, спонукає її до самовираження.

Програмовий зміст: вчити дітей уважно слухати музику, емоційно відгукуватись на неї; закріпити музичні терміни: характер музики, темп, динаміка; закріпити знання нотної грамоти; показати вміння дітей характеризувати музичний твір, назвати композитора, назву твору; розвивати увагу, пам’ять, музичний слух дітей; продовжувати вчити співати, чітко промовляючи слова, починати і закінчувати спів разом з усіма, співати природнім голосом, невикрикуючи; розвивати співочі навички дітей; закріпити танцювальні навички дітей: рухатися відповідно до темпу музики, чітко зупинятись та рухатись за музичним сигналом; відтворювати на дитячих музичних інструментах прості ритмічні мелодії; емоційно налаштувати дітей на гру, виховувати дружні стосунки та інтерес до музичних занять.

Обладнання: декорація осіннього лісу, осінні листочки з музичними нотами – завданнями, літаючий килим, Сонечко.

Хід заняття

Діти зграйкою заходять до музичної вітальні.

Музична керівниця: Що за гості поспішають?

Бачу я своїх малят!
Всі проходьте і в коло ставайте,
Всі на місці?

Діти: Так!

Музична керівниця: А щоб заняття розпочати, спочатку треба привітатись!

Музична вітаночка «Добрий день»

Музична керівниця: Кришталем із неба сипле щедра осінь,

На поля і доли золото приносить,
Проводжає птахів у далекий вирій
З дощиком сумує на хмаринці сірій.
І вінок червоний одягла калині
Йде красуня осінь знов по Україні.

Діти, пригадайте яка пора року передувала осені? Пригадайте, якими були літні дні? А осінь ви любите? За що? За яких умов Сонечко буде частіше  з’являтися на небі? А ви хочете, щоб з’явилося Сонечко? Осінь побачила, що сонечко багато тепла віддало нам влітку, тому і розгнівалася, заховавши його за хмари. А я знаю один секрет, що пані Осінь дуже розумна, вродлива і вона полюбляє дотепних, розумних діток. Тому для того, щоб Сонечко з’явилося, треба показати всі свої знання і вміння, і тоді ми задобримо осінню красуню, яка подарує нам Сонечко. Але для початку нам треба перенестися у осінній ліс на літаючому килимі.

Прошу на килим всі сідайте і чарівні слова промовляйте:

Чари-бари, чари-рись, в ліс осінній перенесись.

Музична керівниця: Подивіться, ви щось помітили незвичного у осінньому лісі? На листочках осінь заховала для нас завдання. Що ж візьмемо листочок! Ой, а на ньому нотка. А як звуть першу нотку? (Діти: До).А ось і завдання: «Прослухати музичний твір і відгадати його назву. Назвати композитора». Ну, що готові? Тоді слухаємо!

Слухання музики «Осіння пісня. Жовтень» П. Чайковського

(Запитання до твору: - Музика за характером яка? А за темпом? Що ви уявляли, коли слухали її? То яку ж назву має цей твір? А хто написав його? А який композитор також написав твір під назвою «Осінь»?)

Музична керівниця: Ми справилися із завданням?

Діти: Так!

Музична керівниця: Візьмемо наступну підказку. Знову нота. Друга нота – (ре). Читаю завдання: «Проспівати пісню жестами». Цікаво, як це? Пригадаємо нашу поспівку про Сонечко і спробуємо.

Поспівка «Сонечко» (під час співу діти окремі фрази замінюють жестами).

Крізь віконце (показують руками квадратик), до кімнати (розводять руками),

Заглядає (прикладають руку до лоба) сонечко (з’єдують пальці рук, утворюють кулю), дуже раді всі малята (махають голівками), плещуть у долонечки (плескають).

Музична керівниця: Ну, що у нас вийшло?

Діти: Звичайно!

Музична керівниця: Йдемо далі. Подивіться на ялиночці листочок. І знову нотка. Третя нота -  (мі). Завдання: «Заспівати пісню». Вміємо співати? Співати як будемо? (Природнім голосом, не кричати, чітко вимовляти слова, слухати один одного). Перед тим як заспівати, нам дихальну вправу зробити.

Вправа на розвиток дихання «Вітер»

Промовляють хором, супроводжуючи рухами:

Сильний дужий вітер дме, до землі дерева гне (вдих і сильний видих),

Вітерець легеньким став, лише листочки погойдав (вдих і легенький видих).

Пісня «Щедрий урожай» В.Лисенка

Музина керівниця: Пісню ми з вами заспівали, із завданням впорались. Що ж нам наступний листочок подарує? Знову нотка. Четверта нота – (фа). А завдання таке: «Затанцювати танок у парах». Вміємо ми в парах танцювати?

Тож у пари всі ставайте і таночок починайте!

Танок «Запалила осінь» (парний)

Музична керівниця: Вітаю вас, ви впоралися із завданням. Візьмемо наступний листочок! А тут дві нотки – (соль), а за соль зачепилася (ля). Чому? А завдання таке: «Розказати та зіграти казку за допомогою музичних інструментів». Спробуємо? Беріть музичні інструменти будете мені допомагати.

«Казка - шумівка про Сонечко»

Музична керівниця: То ж пограємо з цими музичними інструментами в цікаву гру «Оркестр». Це і буде наступним нашим завданням, яке дарує нотка (ля).

Гра «Оркестр» («Полька» М.Глінки)

Музична керівниця: Давайте порахуємо, скільки завдань виконано? Скільки ще треба? Знімаємо наступний листочок. Подивіться, він останній. І остання нота – (сі). «Намалювати сонце на столі з піском».

«Піскотерапія» (малювання сонечка піском)

Музична керівниця: Вітаю вас, малята! Ви впоралися із завданнями! Подивіться, що в нас вийшло? (Нотний звукоряд). Тепер залишилось нам сонечко погукати! А для цього потрібно нотки всі підряд заспівати!

Діти: До, ре, мі, фа, соль, ля, сі! Сонечко чекаєм всі!

В залі згори спускається Сонечко!

Музична керівниця: Задоволена пані Осінь і подарувала нам Сонечко, щоб воно ще трішки погріло нас своїми промінцями. Сонечко з’явилося, а нам прийшов час повертатися до дитячого садочка. Прошу на літаючий килимок сідайте й у веселковий зал повертайтесь.

Музична керівниця: Діти, яким було сьогоднішнє заняття? Чи легко було працювати разом? Які почуття вас зараз переповнюють? Що ви відчуваєте? Наше заняття підійшло до кінця. на кожному занятті «живе» почуття радості. Сьогодні і для вас буде маленька радість – ось ці подаруночки від Сонечка. До побачення!