Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
- Ознайомлювати дітей з українським національним символом – віночком, дати первинні знання, що він є оберегом, учити дітей слухати та розуміти віршований текст, відповідати на запитання за змістом, продовжувати знайомити з українськими народними іграми, викликати радість від гри, бажання гратися, разом з дітьми, вихователем.
- Закріплювати вміння дітей промовляти разом з вихователем віршовані рядки. Вправляти дітей у розрізненні та називанні кольорів, квітів.
- Уміння розрізняти поняття "один-багато".
- Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, мислення. Виховувати інтерес і повагу до народних традицій.
Обладнання: віночок, штучні квіти, макет галявини, мольберт з магнітною дошкою, роздруковані різнокольорові квіти, стрічки з різнокольорового картону.
Хід заняття
- Організаційний та сюрпризний момент
(вихователь в українському вбранні, запрошує дітей).
- Добрий день дорогі діти. Дякую, що завітали до мене на гостину!
Привітання вихователя
А сьогодні, мої любі, знову
Про Україну поведемо мову,
Про землю рідну, любий дім,
Про те, як гарно жити в нім!
Привітання дітей
Добрий день, добрий день
Ми вітаємось,
І до вас,
Щиро посміхаємось!
- Бесіда «Ми українці».
- Діти, як називається наша країна? (Україна). Всі люди які живуть в нашій країні вміють розмовляти українською мовою. Ми теж з вами вчимося розмовляти українською мовою. Ми з вами теж українці. Давайте разом повторимо фразу «Ми українці».
Вірш про Україну.
Діти разом з вихователем розповідають вірш.
Україно, рідний край:
Поле, річка, синій гай.
Любо стежкою іти,
Тут живемо я і ти.
- Діти, що сьогодні незвичайного в моєму вигляді? (Одяг) Погляньте на мій одяг. Він у мене не звичайний, а національний – український.
- До барвистого віночка
Вишиваночка сорочка,
Фартушок і чобітки,
Й різнокольорові стрічки.
- Сьогодні ми познайомимось з українським народним символом – віночком. Погляньте, що в мене на голові? (Віночок).
- Здавна в Україні всі дівчата носили віночки. Віночок – це не лише прикраса, а й оберіг. Він оберігає дівчаток від усього злого, дає здоров’я, доброту і ніжність. Віночок дівчата починали носити з трьох років. У вінках є така сила, що біль знімає і волосся береже. А сила та у квітах.
- Подивіться, віночок у мене один, а квітів у віночку скільки? (Багато)
- Які квіточки у віночку ви знаєте? (Мак, ромашка).
- Якого кольору мак, ромашка?
- Якого кольору серединка, пелюсточки?
- Діти розповідають вірші про квіти.
Ромашки (Міша Опацький)
Білими ромашками
Поле розцвітає,
Жовтими сердечками
Сонечко в них грає.
Мак (Павло Браницький)
Тільки сонечко зійде –
Мак червоний зацвіте.
- Викладання віночка (На магнітній дошці вихователь і діти викладають вінок із квітів та стрічок).
- Фізхвилинка «Віночок» (Діти стають у коло).
Ти віночок чарівний,
Ти віночок запашний,
Ти по колу обернись
Біля (ім′я дівчинки) зупинись.
Ось тобі віночок,
Затанцюй таночок (дитина танцює).
- Читання вірша.
Віночок (В. Паронова)
Ой віночку, мій віночку,
В нього я вплету, що схочу:
Ружі, маки і барвінок,
І стебельця материнок.
Ще вплету казки чудові,
Пишні грона калинові
І пісні про Україну.
Я віночок свій надіну
На голівоньку русяву –
Хай красується на славу.
Запитання за змістом вірша.
- Вам сподобався вірш?
- Про що в ньому йдеться?
- Про які квіти?
- Плетіння віночка.
Вихователь з дітьми ідуть на «галявину», збирають квіти.
- Ми чудові квіточки візьмемо і віночок-оберіг сплетемо.
- Молодці! Усі квіточки зібрали.
- У гаю, на лузі, в полі,
Скільки там квіток!
Ми нарвали їх доволі,
Потім посідали в колі,
Щоб сплести вінок.
Вихователь і діти плетуть під музику віночок.
- Ось і сплели ми наш віночок. І кожна квіточка в ньому — символ і оберіг. Гарний вийшов у нас віночок, давайте прикрасимо ним наш куточок з народознавства. Нехай він захищає нас від усього злого, та дарує красу, силу, добро.
- Підсумок заняття.
- Діти, вам час вирушати додому.
- Сподобалось вам у мене в гостях?
- Про що сьогодні дізнались?
- З чого складається віночок?
- Які квіти ви знаєте?
- А що ще є у віночку?