Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
- вчити утворювати нові слова, змінюючи закінчення; удосконалювати вміння визначати місце звука в слові; вчити розрізняти голосні та приголосні звуки; вчити узгоджувати іменники з дієсловами; закріплювати уміння складати творчі розповіді;
- розвивати вміння придумувати власні тексти, закріплювати знання про назви та героїв казки; закріплювати уміння рахувати в межах 10; закріпити навички кількісної лічби;
- формувати навички спільних дій і навички роботи в парах;
- виховувати дружелюбність, уміння радіти спільним перемогам.
Хід заняття
Привітання
Добрий день, мої малята,
І дівчата і хлоп’ята.
Добрий день, вам гості милі,
Рада бачити вас нині.
(Дзвонить телефон).
Телефонує Червона Шапочка і повідомляє, що вона так поспішала до бабусі на День народження, що забула вдома подарунок. А ще в неї сталася біда, сірий вовк її так налякав, що в неї з рук випав тортик, який матуся Червоної шапочки спекла для бабусі. Червона Шапочка просить допомоги. (Вихователь кладе слухавку).
- Діти, допоможемо Червоній Шапочці?
- Подарунок ми віднесемо, а от що з тортом робити? Я не умію їх пекти.
- Придумала! А давайте замість тортика спечемо піцу. Ви любите піцу? Тож до роботи.
- Ходімо на нашу уявну кухню. Тут вже є заготовки для піци. Якої вони форми?
- Круглої.
-Так. Адже звичайна форма для піци ‒ круг. Перед вами на тарілочках лежать інгредієнти для піц. Я пропоную вам попрацювати в парах. Оберіть собі пару, домовтеся якою буде начинка вашої піци і приготуйте піцу за своїм смаком. Ще тут лежать карти, на яких зображені продукти і стрілочка, яка вказує на вільний квадратик. В цей квадратик вам треба покласти цифру, яка відповідає кількості інгредієнтів.
(Самостійна робота дітей).
- Добре. Які гарні піци ви приготували.
- В мене одна гілочка петрушки. А в тебе Саша?
- В мене чотири гілочки петрушки.
- Ми з вами добре підготувалися, тож вирушаємо в дорогу.
- Дітки, а де живе бабуся Червоної Шапочки?
- В будиночку, а йти до її будинка треба через ліс.
- Як же нам знайти дорогу? Хто може нам допомогти? Хто мандрує лісом?
Відповіді дітей.
Викочується Колобок.
- Привіт, Колобок! Нам потрібна твоя допомога. Ти багато мандруєш і напевно знаєш дорогу до будинку бабусі Червоної Шапочки.
- Дітки, Колобок залюбки нам допоможе, але спочатку він хоче пограти з вами в гру "Зміни літеру".
- Діти, подивіться, яка літера виділена іншим кольором, як можна змінити літеру так, щоб утворилося нове слово? Малюнки-підказки вам в цьому допоможуть.
- Молодці. Вам сподобалась гра?
- Малята, Колобок каже, що в нього немає друзів і просить зробити нових героїв казок і запросити їх до бабусі на день народження.
Ігрова вправа "Планшет".
- Перед вами лежать планшети і фрагменти фігур казкових героїв. Викладіть, будь ласка, героїв і назвіть з якої вони казки.
Самостійна робота та відповіді дітей.
- Ви добре впорались із цим завданням, а тепер я пропоную вам трішечки відпочити.
Фізхвилинка
Сіли ми в автомобіль: дир-дир-дир, дир-дир-дир
(діти імітують рухи водія).
А тепер в тролейбус сіли, і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш
(крокують на місці).
У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж
(розправили руки і "полетіли").
Ось на потязі я лечу: чух-чух-чух, чух-чух-чух
(рухаються імітуючи потяг).
Любимо ми мандрувати, але час нам працювати.
- Ми відпочили. І я хочу запропонувати вам частину шляху проїхати на таксі. Але це таксі незвичні. Давайте розділимося на дві команди і влаштуємо естафету.
- Перед вами на дошці картинки із зображенням автомобілів "таксі" на яких графічно зображено голосний та приголосний звуки. Також на картинці є чотири вільних віконечка.
- Ваше завдання, взяти картинку із зображенням предмета, який починається на голосний або приголосний звук. Перенести її до "таксі" з відповідною фішкою і покласти до вільного віконця. Переможе та команда, яка першою заповнить всі віконечка.
Змагання дітей.
- Молодці. Ви гарно попрацювали. Всі вірно дібрали картинки.
- Ой, малята, погляньте ми і не помітили, як потрапили на грибну галявину.
- А грибочки тут незвичні.
- Зірвіть кожен по грибочку.
- Погляньте, вони із сюрпризом. На шляпках грибів букви, які позначають звуки, а на ніжках схеми-слова із замальованими квадратиками. Подивіться уважно квадратики замальовані по-різному. На початку слова, в середині слова та в кінці слова.
- Кожен з вас має придумати слово з запропонованим звуком.
Відповіді дітей.
- Ось ми з вами і прийшли. Давайте подивимось, що Червона Шапочка поклала до подарункової коробки.
Ігрова вправа "Що предмет розповість про себе?"
(Вихователь дістає предмет, діти відповідають, що це і що з ним можна робити).
- Червона Шапочка приготувала для своєї бабусі гарний і корисний подарунок.
- Діти, Колобок нам допоміг дістатися будиночка бабусі. Згадайте, будь ласка, чим закінчилась казка про Колобка?
Відповіді дітей.
- Ви у мене дуже розумні і кмітливі. Придумайте інше закінчення казки.
(Діти придумують свої варіанти закінчення казки).
- Гарно у вас вийшло. Тож можемо всі разом сервірувати стіл і святкувати день народження.
Сервірування столу. Мовна вправа "Утвори слово".
- Куди кладуть: хліб ‒ в хлібничку,
цукор ‒ в цукорницю,
салат ‒ в салатник,
сіль ‒ в сільничку,
суп ‒ в супник,
серветки ‒ в серветницю,
цукерки ‒ в цукерницю.
- Який гарний стіл ми накрили!
- Діти, вам сподобалась наша подорож?
- Що для вас було найскладніше? А що найпростіше?
- Що найбільше сподобалось?
- Мені дуже сподобалось з вами подорожувати. Що ж будемо святкувати. Запрошую всіх за стіл!