Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тема: «Транспорт»

Мета:

Корекційно-навчальна:

Навчити узагальнювати та класифікувати уявлення про різні види транспорту (наземний, водний, повітряний). Вчити дітей утворювати іменники із зменшувально-пестливими суфіксами (машинка, літачок, вантажівочка тощо), утворювати іменники множини, добирати до слів предметів слова дії. Вчити дітей відповідати повними, граматично-правильно оформленими реченнями.

Корекційно-розвивальна:

Розвивати повноту уваги, зорове сприйняття та пам'ять, наочно-образне мислення, фонематичне сприйняття, дрібну і загальну моторики, координацію рухів за допомогою кінезіологічних вправ; фізіологічне дихання, модуляцію голосу.

Корекційно-виховна:

Формування навичок співпраці, взаєморозуміння, самостійності, активності, ініціативи при виконанні всіх запропонованих завдань.

Словник: машина, автобус, тролейбус, трамвай, літак, поїзд, кабіна, кузов, колесо, перевозити, їздити, зупинятися, сигналити, вантажний.    

Попередня робота: спостереження за різними видами транспорту, розглядання ілюстрованих матеріалів; читання творів художньої літератури за лексичною темою «Транспорт».

Обладнання: коректурні таблиці на тему: «Транспорт»  на кожну дитину; фішки різні за кольором та формою, кришки, камінці Марбелса, рукавиці «Лівоша» і «Правоша»,  килим-літак у вигляді коректурних таблиць, магнітна дошка, конверти з завданнями, заохочувальні подарунки для дітей (кінезіологічні вправи за лексичною темою «Транспорт»),олівці та зошити по кількості дітей, музичний супровід.

Методи і прийоми: Наочні (коректурні таблиці з зображеннями різних видів транспорту), словесні (бесіда, питання, загадки), практичні (кінезіологічні вправи для загальної та дрібної моторики), самостійна робота дітей.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Вчитель-логопед: Доброго ранку усім присутнім!
Діти, треба дружно привітатись!
Добрий ранок!
Дружно, голосно сказати
Добрий ранок!
Вправо, вліво поверніться
Одне одному всміхніться
Ще раз дружно привітались:
Добрий ранок!
Подивіться, як багато гостей до нас завітало. Давайте, представимося (модуляція голосу) дівчата – високо, а хлопчики – низько.

Психогімнастика  (музичний супровід)

Малята, зараз я запрошую вас сісти на килимку. Заплющіть, будь ласка свої оченята і уявіть, що килимок чарівний і вміє літати. Килимок-літак піднімається все вище і вище, аж до самих хмар. Розплющте очі. Привітайтеся з сонечком, посміхніться йому, простягніть руки вперед. Повертаємося на Землю, прилетіли! Погляньте одне на одного, зосередьтесь.

ІІ. Основна частина

Вчитель-логопед:

  • Що ми робили? (Літали). На чому? (На килимі-літаку) Який це транспорт? (повітряний, чарівний, казковий). Давайте, роздивимося, що зображено на килимі-літаку (літак, вертоліт, вітрильник, вантажівка, автомобіль, самоскид, потяг, тощо)

 - Як можна назвати одним словом усе, що зображено на цих картинках? (Відповіді дітей). - Правильно, транспорт.

  • А хочете вирушити у подорож до казкового міста (Так). У мене для вас є сюрприз – КВИТОК-ЗАПРОШЕННЯ. Нас запросили казкові герої у гості, а які, ми з вами дізнаємося пізніше. А зараз всі підвелися і прибрали подушки.

ГРА «Відправлення у подорож»

Для того, щоб відправитися у подорож вам потрібно вгадати на слух транспорт визначити, якому  транспорту відповідає характерний шум, знайти на килимі відгадку і на ньому вирушити у подорож.

(Ім’я дитини), ти заплющ оченята

І послухай за мить.

Що за транспорт так гудить!

(Дитина стає на старт і шукає відгадку).

(По черзі включаю дітям запис характерних шумів і сигналів, вироблених різними видами транспорту - скрип гальм автомобіля, гудок поїзда, гудок корабля, гул літака, стукіт коліс вагона, звук працюючого автомобільного мотора. Після прослуховування фрагмента запису діти повинні визначити, якому  транспорту відповідає характерний шум).

Дитина, яка знайшла відгадку промовляє повним реченням ( *Я поїду на машині. *Я полечу на літаку. *Я попливу на кораблі.)

Молодці, виконали завдання, а тепер я нагадаю вам правила перебування в транспорті:

Уважно слухайте, іншим не заважайте,
Коли вас запитають, тоді відповідайте.
У транспорт свій скоріш сідайте,
Вільні місця ви всі займайте
У далекі далі вирушайте!

  • Готові?( Так, готові! )
  • Відмінно! Тоді ми відправляється у дорогу!

Ось ми всі і потрапили до казкового міста - Лівоправія, а живуть тут наші найулюбленіші герої Лівоша та Правоша. (Давайте привітаємося з ними і пригадаємо  де права рука, а де ліва.) Вони приготували для вас цілу вантажівку різних завдань і хочуть перевірити чи дійсно ви розумні діти? Готові до працювати?(так)

Завдання №1 «Поміркуй!» (Що « Їде-летить-пливе»)

  • Ми з вами потрапили у казкове місто на транспорті, але кожен на своєму. Є різні види транспорту - одні літають у небі, інші - їздять по дорогах, треті - плавають по морях і океанам. - Тож які є види транспорту? (Наземний, повітряний, водний). Зараз ми з вами пограємо в гру «Їде, пливе, летить». Накрийте червоними кружечками водний транспорт. Накрийте жовтими трикутничками -  повітряний транспорт. Накрийте зеленими квадратами наземний транспорт. (Використовуємо коректурні таблиці і фішки різні за кольором та формою )

ІІІ. Фізкультхвилинка

(з використанням кінезіологічних вправ)

Довго слухали малята,
Час настав відпочивати.
Для розминки зробим всі
Гарну вправу «Ножиці»,
Якщо будем йти рухливо,
Піднімаючи коліна,
І руками їх торкатись
Мозок буде наповнятись.
Обніми себе поважно,
Вправу цю роби уважно,
Вправа ця «Наполеон»,
Задає нам гарний тон.
Щоб зв‘язок півкульок мати,
Треба ручками махати.
Вдих глибокий – 1,2,3,
Знов заняття почали!

Завдання №2 «Один - багато» (використовувати камінчики Марбелс)

А зараз, подивись, як я зроблю. У мене одна машина, а багато - машин, а що у тебе?

Діти називають по черзі предметні картинки, які зображені на коректурних таблицях, наприклад, літак. «Що це? - Літак. - Так, це літак. Один літак. А багато... літаків». (У мене один автомобіль, а багато... автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів, поїздів, пароплавів...)

Завдання №3  «Назви лагідно» (використовувати камінчики Марбелс)

А тепер, що можна сказати про ці картинки лагідно.

Автомобіль – автомобільчик;
Машина – машинка;
Автобус – автобусик;
Тролейбуст - тролуйбусик;
Вантажівка – вантажівочка;
Корабель – кораблик;
Велосипед – велосипедик;

ІV. Кінізіологічні вправи (для дрібної моторики)

Щоб могли ми працювати,
Мозок треба розім‘яти.
Будемо з Правошою та Лівошою грати
І наш мозок тренувати!

(Кінізіологічні вправи - «Тролейбус, колеса, човен»; «Кулачок-ребро-долонь») музичний супровід

Завдання №4  Герої приготували для вас завдання у зошитах і хочуть перевірити, як ви вмієте працювати обома руками одночасно. Вам треба поставити пальчики правої та лівої руки на першу стрілочку біля транспорта. Рухайтеся до транспорта, проводячи пальчиками (ручкою або олівцем) по доріжках (виконують кінезіологічні вправи у зошиті, під музичний супровід).

Завдання №5 «Четвертий зайвий»

Правоша та Лівоша дуже люблять грати в гру "Четвертий зайвий", а ви хочете в неї пограти? (Так)

Подивіться уважно на коректурні таблиці, знайдіть зайву картинку, назвіть її та поясніть чому. ( Накрити зайвий транспорт кришкою).

  1. Машина, тролейбус, корабель, автобус.
  2. Літак, вантажівка, вертоліт, килим-літак.
  3. Килим-літак, трактор, карета, летаючі черевики.
  4. Корабель, човен, яхта, велосипед.

    Підсумок заняття
  • Які ви молодці! Так порадували мене та героїв своїми правильними відповідями!
  • За це Правоша та Лівоша вам всім вручають подарунки, (конверти, а в них кінезіологічні вправи за лексичною темою «Транспорт»), а також маршрути, щоб повернутися у дитячий садок.
  • Давайте, подякуємо наших героям і попрощаємося з ними, помахайте їм рукою і скажіть: «до побачення!»
  • Діти у вас на конвертах, є маршрут за яким ви знайдете свій транспорт і на ньому ви вирушите до садочку.

Довго слухали малята
Час настав нам вирушати.
Хтось у садочок  полетить,
Хтось поїде, хтось помчить!
Ти у садок наш поспішай тільки транспорт обирай!

(ВСІ РАЗОМ: Один, два, три транспорт знайди!)

(Діти виконують завдання МАРШРУТ) 

  • Ось діти ми з вами і повернулися до дитячого садочку!
  • Вам сподобалася наша подорож? (Так)
  • Підійдіть, будь ласка, до мене.

Давайте, пригадаємо, які завдання ми з вами виконували.(Відповіді дітей)

А  тепер, будь ласка, скажіть, що ми робили, куди подорожували, що вам сподобалося найбільше? Чудово! Діти, які ви всі молодці! Виконали сьогодні правильно багато завдань! Я за вас дуже рада.