Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
Навчальна: розширення словника іменників, прикметників і дієслів з теми, закріплення узагальнюючого поняття «Чайний посуд», вчити будувати просту фразу з 2-4 слів, утворювати іменники і прикметники, узгоджувати числівники з іменниками, уточнювати категоріальне значення слова (прикметників, що позначають ряди однорідних якостей і властивостей).
Виховна: формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, самостійності, ініціативності, відповідальності.
Корекційна: коригувати діалогічне мовлення, зорову увагу і сприйняття, загальну і дрібну моторики, глибокий вдих і тривалий ротовий видих, розвиток просторового сприйняття.
Матеріал: чайний посуд, картинки цукерок та печиві з різними начинками за кількістю дітей, цифри до 6, чашки для дихальної гімнастики, сенсорна коробка з кавовими зернами.
Хід заняття
- Організаційний момент. Збирання дітей піснею
Зимове чаювання
Проведем сьогодні
Зимовую годину
Будем ласувати
Чаєм із малини
Ох, який чудовий смак
Колір гарний аромат 2 рази
Ми усіх запросимо
До нашого столу
Чай наш переллємо
Разом ми попьємо
Ох, гарячий чай 2 рази
Дмухати не забувай.
- Основна частина.
- Повідомлення теми.
- Запрошую всіх підійти ближче до столу, та продовжити наше чаювання. Але для початку, нам потрібно засерверувати стіл.
- Скажіть, який в нас взагалі є посуд? (Посуд є 3х видів – столовий, кухонний та чайний).
- Так, а нам який зараз для чаювання потрібен? (нам потрібен чайний набір посуду.)
- Чим ми будемо накривати стіл? (Стіл будемо накривати скатертиною).
- Що поставимо на стіл? (Чайник, чашки, блюдця, цукорницю та ложечки). Молодці. (Діти сідають за стіл).
- Давайте розповімо з яких частин складається наш чайник? Хто хоче? (У чайника є кришка, носик, ручка, стінки та дно).
- Д/вправа «Багатозначні слова».
- Добре, а скажіть носик є у чайник, а ще в кого є носик? (Носик є у людини). А ручка – (У чайника, дверна ручка, для письма ручка, дитяча ручка).
- Скажіть, з чим ми полюбляємо пити чай? (Ми любимо пити чай із смаколиками).
- Д/гра «Начинки для солодощів».
- Так, ось і я для вас приготувала різні ласощі (дістаю цукерки, печиво та начинки для них)
- Ви берете собі, що хочете смакувати та вибираєте начинку. ( в мене цукерка з горіхом – цукерка горіхова). (Печиво та цукерки – горіх, шоколад, апельсин, малина, джем, мак, ягоди, вершки).
- От ми покуштували смачні солодощі. Давайте згадаємо, з чого може бути виготовлений посуд? (З глини, заліза, пластмаси, скла, та паперу).
- Д/гра «Я ти, він, вона». (Дітям роздається посуд з різного матеріалу і вони складають речення).
Я п’ю з скляної чашки.
Вона п’є з пластмасової чашки.
Ми п’ємо з глиняної чашки.
- А хто згадає як називається чашка з глини? – горнятко. Так з горнятка п’ють каву.
- А що можна ще наливати у чашки? (Компот, сік, узвар, каву.)
- Тепер скажіть, що ми і як готуємо.
Сік – вижимаємо.
Компот, каву, узвар – варимо.
Чай – заварюємо.
- Фізкультхвилинка «Сервірування».
Сервіруємо стіл, накриваємо
(кулачок лівої руки накриваємо правою долонею)
Чайні блюдця на ньому розставляємо
(імітація розставляння уявного посуді на долоні)
А на блюдечка – чашки маленькі
(заокругленими долонями зображують «чашечку»)
Ще й ложечки чайні, срібненькі
(імітують користування ложечкою – помішування чаю у чашці, колові рухи пальцем)
Закипів уже чайник пузатий
(з’єднані кулачки піднімають вгору, зображуючи піднімання «важкого чайника») Час до столу вам друзі сідати (закличний жест)
- Подивіться, що я вам приготувала. Що це? (це кавові зерна). Всі підходимо до мене, доторкніться до кави, давайте її понюхаємо. Хто скаже кава яка? (ароматна, чорна, гірка, міцна)
- Але це не просто кавові зерна, я там дещо заховала. Ваша задача занурити ручку, знайти щось, назвати. (діти знаходять цифри та шукають виставляють таку ж кількість предметів на дошку.)
Одна булочка, п’ять цукерок, дві чашки, три, чайника, чотири ложки
- Заключна частина.
Діти про що ми з вами розмовляли? Які завдання виконували? Я всіх пригощаю солодощами. Оцінка діяльності кожної дитини.