Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: закріпити з дітьми знання змісту української народної казки «Колосок». Формувати вміння слухати, розуміти й відтворювати почуте; вміння координувати рухи з мовленням.  Заохочувати дітей до експериментування з нетрадиційною технікою малювання (використання в роботі різнокольорового піску). Сприяти збагаченню внутрішнього світу дитини позитивними емоціями. Розвивати мовлення, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук, тактильні відчуття. Виховувати інтерес до казок, естетичні почуття.

Матеріал: тарілки з піском, збірка казок, ілюстрація до казки, колоски, іграшкові персонажі (можна використовувати мультимедійний варіант), миска з пиріжками, різнокольоровий пісок, трафарети, клей, пензлі, серветки, дощечки, качалки, картки пазли, тарілочки з різними видами зерна.

Хід заняття-гри

І   Вихователь:       Рада всіх я вас вітати і заняття розпочати.

Будем працювати гарно, швидко, весело і вправно.

- Настрій?

Діти: - Супер!

Вихователь: - Погода?

Діти: - Клас!

Вихователь:  До роботи! Все гаразд!

- Сьогодні ми зустрінемося з героями вашої улюбленої казки, а якої саме – дізнаємося, коли дістанемо з полички книжечку.

Вправа «Моя книжечка»

Я навшпиньки зараз стану,  діти піднімаються на носочки

Свою книжечку дістану. вдають, ніби дістають з полички книжку

Буду я її гортати  «перегортають» сторінки

Та малюнки розглядати.

А на них живуть чудові –

Персонажі всі казкові:

Вовчик, Зайчик, Їжачок, загинають пальці правої руки починаючи

Рак, Солом’яний Бичок, з великого пальця

Колобок, Жар-птиця, загинають пальці лівої руки починаючи

Мишка, Півник і Лисиця. з великого пальця.

Вихователь: Ось яку велику книжку ми дістали! Книжечку я відкриваю – казочку розпочинаю:

Стоїть у лісі хатка – солом’яний дашок,

Живіть тут Мишенятка і Півник-когуток.

- Чи впізнали ви, з якої казки ці герої?
- Пригадайте, як звали Мишенят?
- Чому у них такі дивні імена?
- Як звали у казці Півника?
- Що робив Півник Голосисте Горлечко?
- Тож яким був Півник?
- Якими були Мишенятка?

ІІ Вихователь: Одного разу підмітав Півник подвір’я і знайшов колосок. Але. Цей колосочок , йому чомусь здався сумним. Дітки давайте поглянемо, чи сумний колосочок?

Діти: Так.

Вихователь: А, як ви гадаєте чому він сумує?

Діти: Тому, що він має не всі зернятка у своєму колосочку.

Вихователь: Так, діти вірно!

Колосок: Доброго дня, малята! Допоможіть мені будь ласка знайти мої зернятка та разом із тим пригадати звідки я походжу та для чого потрібен.

Вихователь: Діти, згодні допомогти нашому колосочку.

Діти : Так!

Вихователь:Тоді,  діти,  давайте ви присядете за свої столики та спробуєте зобразити нашого колосочка на своїх піщаних поверхнях.

Вихователь: Молодці! Погляньте на нашого колосочка Ви йому допомогли і повернули йому одне зернятко.

Вихователь: Діти, ми нагадали нашому колосочку, як він повинен виглядати. А тепер нам необхідно нагадати йому з якої родини він походить. Зверніть увагу перед вами є тарілочки. Скажіть, а що в них?

Діти: Це зерно!

Вихователь: А як ви гадаєте, як зветься зернинка нашого колосочка?

Діти: Пшеничка.

Вихователь: Так, молодці! Давайте спробуємо знайти нашу пшеничну зернинку серед інших видів зернят.

ВИКОНУЮТЬ ЗАВДАННЯ

Вихователь: А,що за зернятка були у вас ще в тарілочці.

НАЗИВАЄМО ІНШІ ЗЕРНЯТА.

Вихователь: Діти погляньте, які ми з вами молодці ще одне зернятко повернулося до нашого колосочка.

Вихователь: Діти, а що можна зробити із зерна?

Діти: Спекти : батон,торт, пиріг, рогалик, млинці і паска й паляниця та ін..

Вихователь: Так, виробів багато, але всі вони звуться одним словом – хліб, тому, що в них є один однаковий інгредієнт – борошно, яке робить з зерна.

Мовленнєва гра «Де починається хліб».

  • Де починається хліб? У тісті.
  • Де починається тісто? У борошні.
  • Де починається борошно? У зерні.
  • Де починається зерно? У землі.
  • Де починається родюча земля? У працьовитих руках.

Вихователь: Діти, ми з вами розкрили шлях зернятка до тіста, і зрозуміли, що це можливо лише тоді коли зернятко потрапляє у працьовиті руки. А в чиї саме ми дізнаємося, якщо виконаємо наступне завдання. Зверніть увагу, у вас,  на столиках знаходяться конверти, розкрийте їх та складіть із картинку пазл та назвіть, хто чи що зображено на вашій картинці.

Дидактична гра «Хто допоміг колоскові стати хлібом»(з’являється на екрані проектора після того як діти назвуть ).

  • Трактор сіє
  • Комбайн косарі
  • - тік віялка
  • Шофер
  • Млин
  • Пекарня
  • Магазин ( ПОРОБИТЬ ВІДЕО ЗІ ЗВУКОМ)

Вихователь: Молодці, діти!  От ми віднайшли шлях від зернинки до нашого столую Давайте поглянемо, що стало з нашим колосочком.

Ось, погляньте ми з могли повернути всі зернинки нашому колосочку і він знову став веселим.

ІІІ. Вихователь:  Дітки,  а ми ж з вами не лінкуваті, як Круть та Верть давайте допоможемо півнику.

Фізхвилинка

Ми йдемо на поле збирати колоски,
Будемо нахилятись,колоски зривати і в мішок складати.
Рас колосок, два колосок
Ось і повний в нас мішок.
Треба наші колоски добре молотити,
Ну, а потім це зерно до млина носити,
Намололи ми муки, тісто замісили,
Потім гарне печиво з вами ми зліпили.

Вихователь: Діти, а чи полюбляєте Ви працювати із тістом.

Діти: так.

Вихователь: Наший півник поділився з вами свої тісто. Тому ми можемо з спекти печиво, і почастувати ним наших гостей, що до нас сьогодні завітають, але перед тим, як почати з ним працювати давайте пригадаємо встановлені українським народом правила при роботі з тістом:

1 – чисто вимити руки;
2 – закрити вікна і двері, щоб не було протягу;
3 – одягнути фартушок;
4 – спокійно та тихо поводитись, бо тісто не любить шуму.

- Зараз ми всі йдемо до умивальної кімнати мити руки та обов’язково витерти їх насухо.

Вихователь-  Допоможіть один одному одягнути фартушки, та приготуйте все необхідне для розкатування тіста:

  • Качалка
  • Дошка
  • форма

Вихователь показує, як розкатати тісто та роздає тісто дітям.

Під час РОЗКАТУВАННЯ вихователь розповідає казку.

-        Дітки, я знаю цікаву казочку про хліб, ось послухайте.

« Біжить вовк. Побачив чоловіка і каже:

-        Я тебе з’їм!
-        Не їж мене, – відповідає чоловік, – я тебе почастую хлібом.

Вовк з’їв хліб тай говорить:

-        Ну й смачний! – а далі питає: – А де ти його взяв?
-        Де взяв? Землю виорав…
-        І все?
-        Ні, потім посіяв жито.
-        І вже маєш хліб?
-        Та ні. Почекав, поки жито зійшло, виросло, поспіло. Потім, я, його вижав, змолотив, намолов борошна, замісив тісто і аж тоді напік хліба.
-        Що смачний хліб, то смачний, – сказав вовк. – Та скільки ж біля нього походити треба!
-        Твоя правда, – відповів чоловік. – Клопоту багато. Але, як у народі кажуть: «Без труда нема плода».

Діти, а які ви знаєте казки, де згадуються вироби з борошна? («Колобок», «Півник та двоє мишенят», «Червона шапочка»). А прислів’я, приказки про хліб знаєте?

Після закінчення роботи діти викладають своє печиво на деко та черговий несе кухарю на кухню його випікати.

Вихователь: Діти, згадайте будь ласка чи почастував наших мишеняток півник у казці.

Діти: Ні!

Вихователь: А чому?

Діти: Тому, що вони йому не допомагали.

Вихователь: Так і він на них розсердився. А давайте поки наше печиво випікається ми пограємо з нашим півником у гру,  тоді перестане гніватися  і пробачить мишенят.

Рухлива гра «Півник-дружечок»

Діти утворюють коло. Одна дитина – Півник, інша – покупець.

Діти ідуть по колу і промовляють:

Півник, Півник-когуток

Знайшов у дворі колосок,

Змолов борошна мішок,

Спік смачний пиріжок.

Дитина-покупець:             Півник-дружечок, продай пиріжечок!

Дитина-Півник:                 Купи!

Дитина-покупець:            Скільки грошей дати?

Дитина Півник:                 1-2-3-4-5 (називає число в межах 5)

Діти «відраховують гроші» плескаючи у долоні стільки разів, скільки вказав Півник. Якщо діти правильно відрахували, Півник дає дитині пиріжок.

СІДАЮТЬ НА МІСЦЯ ПОМІЧНИК ВИХОВАТЕЛЯ З ЧЕРГОВИМ ПРИНОСИТЬ ПЕЧИВО.

Вихователь: ось, і готове наше печиво і ми зможемо почастувати сьогодні своїх гостей.

ІV. ПІДСУМОК.

Нагадайте, з якими героями ми сьогодні зустрілися?

На кого б ви хотіли бути схожими: на Півника чи Мишенят?

Чому?

Діти, пам’ятайте! Де дружно, там і хлібно!

Добре в світі тому жити, хто – працьовитий. Я впевнена, що у вас знайдеться час як для гри, так і до праці!