Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: закріпити техніку складання смужок навпіл та технічні навики об’ємної аплікації; прийоми викладання смужок на тло та наклеювання їх півколом так, щоб вийшов хвіст птаха; вміння дітей вирізати два однакових трикутника з прямокутника складеного навпіл. Розвивати дрібні м’язи рук, зорову та рухову пам’ять, пізнавальний інтерес до нових образів, творчі здібності. Виховувати охайність, посидючість, наполегливість, самостійність, художньо – естетичний смак. Створювати позитивний настрій на занятті гуртка.
Матеріал: тло червоного кольору, по 20 жовтих смужок (1см*20см), деталі птаха (тіло, ноги), червоний прямокутник (3см*6см), клей, ножиці, клейонки, серветки, фломастер чорний, зразок, різнокольорові кружки 6 пар, музичний супровід Шопен « Ліс», відео-слайди , відео лист.
Попередня робота: вирізання дітьми жовтих смужок (1см*20см), склеювання кінців смужки (по10шт.) кількома дітьми, загадки про різних тварин, птахів, які живуть у зоопарку, розгляд ілюстрацій павича.
Форма діяльності. Індивідуальна.
Хід заняття
Вихователь:
Встало вранці ясне сонце,
Зазернуло у віконце.
Всі до нього поверніться,
Одне одному всміхніться.
- Сьогодні знову відкриває двері наша майстерня «Талановиті пальчики».
Вихователь. Малята до мене по інтернету на почту прийшов цікавий відео лист. Я його подивилась. Ви хочете подивиться?
Перегляд відео листа, який прислав маленький пінгвін Чакі, загадка від нього:
Чакі. Я живу дуже далеко, там де морози та багато снігу. Мама розповідала мені про чарівного птаха, якого бачила у зоопарку, коли жила там.
Птах поважно походжає,
У хвості квітник ховає.
Як розпустить він хвоста –
Наче ружа зацвіла. (Павич)
Я дуже хочу його побачити, допоможіть мені. Заздалегідь дякую, чекаю відповіді. До побачення.
- Діти допоможемо Чакі побачити павича? В цьому році ми познайомилися з новою технікою аплікації.
– Хто пам’ятає як вона називається? («об’ємна аплікація»)
Пропоную зробити павича цією технікою. Вона нам вже знайома, давайте подивимося та пригадаємо, які роботи ми виконували цією технікою. (відео – слайди).
Вихователь. Щоб добре вам було працювати треба підготувати пальчики і долоньки зробимо вправу.
Пальчикова вправа «Пташки»
Пташки літають
Крильцамі махають.
А долонь у діток,
Наче крильця у пташок.
Вихователь. Для кожного з вас я підготувала робоче місце, щоб знайти його я даю вам кружечок. Вам потрібно знайти кружечок відповідного кольору на столі - це і буде ваше робоче місце.
Показати зразок
Вихователь.
- Пригадайте яку попередню роботу ми з вами робили? (вирізали смужки і склеювали їх за кінці).
- склеєних за кінці, іншу кількість вони дороблять самі, а декілька дітей будуть робити потрібну кількість смужок самі.
Розгляд зразка та правила виконання роботи. Питання:
- З яких частин складається наш птах? (хвіст, тіло, ноги, дзюб).
- Як ви гадаєте, що наклеювати з початку? (хвіст із смужок складених навпіл та склеєних за кінці).
- Як будемо його розташовувати на тлі? (пів колом).
- Що приклеювати потім? (тіло птаха, ноги).
- На яку геометричну фігуру схожий дзюб птаха, якого кольору? (червоний трикутник).
- Як вирізати разом два однакових трикутника? (скласти червоний прямокутник навпіл).
- Як правильно приклеять дзюб птаха? ( приклеювати дзюб за згін).
- Пригадайте правила користування клеєм,ножицями.
Під музичний супровід діти самостійно виконують завдання
Вихователь. Молодці, діти! Ви всі добре справляєтесь із роботою, пропоную відпочити і запрошую вас на фізхвилинку.
Фізхвилинка
Пропойную вам малята
Ми – ведмеді незвичайні
Зоопарком погулять.
А веселі й дуже гарні.
Нас звірята вже чекають
Любим вільно походжати
Радо гостей зустрічають.
У таночку покружляти
А тепер ви не малята,
Вліво, вправо повернулись
А маленькі ведмежата.
І в дітей ви обернулись.
Під музичний супровід діти продовжують виконувати аплікацію.
Вихователь. Всі сьогодні молодці! Дуже гарні роботи у вас вийшли. Пропоную сфотографуватися всім разом і надіслати електронною поштою пінгвіну Чакі.
Фото на згадку.
Вихователь. Наш гурток зачиняє свої двері, але зовсім скоро ми побачимося знов.