Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
- ознайомити дітей з зимуючими птахами;
- вивчати їх особливості;
- розвивати інтерес до спостереження за птахами;
- сприяти розвитку уяви, мислення, пізнавальної та мовленнєвої активності.
- формувати у дітей бажання до шанобливого ставлення до птахів, уміння піклуватися про них, допомагати птахам в скрутний для них час.
- виховувати любов до природи;
Матеріали та обладнання: ілюстрації зимуючих птахів, зерно та насіння для птахів.
Хід заняття
Організаційний момент.
Птахи – друзі людини. Вони допомагають боротися їй з різними шкідниками, знищувати бур’яни, а також вони є санітарами лісу. Серед птахів багато чудових співаків і багато просто гарних птахів. Однак, зараз дуже багато птахів, які зникають. Для того, щоб вони не зникали їм необхідно допомогти. Особливо птахи потребують нашої допомоги взимку, адже страшнішими за люті морози для них є голод. Тому сьогодні ми дізнаємося, які птахи зимують в Україні, і як вони добувають собі їжу.
Основна частина.
Знайомство з зимуючими птахами.
Дітки, дивіться хто прийшов до нас в гості погрітися. Це ж пташки, які залишилися зимувати в нашій місцевості. Для них зима є дуже важким періодом і тому взимку вони стараються триматися зграйками, адже так легше добувати їжу. А зараз ми з ними познайомимося.
(Спочатку вихователь показує дітям пташку та просить дітей описати її, а потім розповідає дітям про її життя взимку.)
Синичка.
Синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати дуже багато насіння і зернят. Проте взимку не завжди їй вдається знайти схованку. Тому доводиться шукати їжу під снігом або харчуватися у годівничках.
Снігурі.
Снігурі виглядають спокійнішими, коли надворі сильні морози. Зазвичай вони літають невеликими зграйками. У люті морози снігурі сидять нерухомо і лише час від часу «оживають», щоб з’їсти яку-небудь ягідку чи насіння. Особливо полюбляють снігурі ягоди горобини.
Горобчики.
Горобчики невибагливі у виборі їжі, але взимку ці маленькі сірі пташечки потребують допомоги людини. Харчуються горобчики насінням, зерном, хлібними крихтами. Тому варто їх підгодовувати.
Дятли.
За зимівлею дятлів дуже цікаво спостерігати. Дятли можуть як відлітати у теплі краї, так і зимувати у рідних лісах. Зимують вони у дуплах, які самі й видовбують. Зазвичай дятли харчуються комахами, ягодами і насінням, але взимку їхній раціон значно звужується. Їх рятує насіння ялинових і соснових шишок. І попри невелику кількість їжі, дятли є дуже щедрими птахами і з легкістю можуть поділитися їжею з іншими пернатими.
Фізкультхвилинка.
«Пташки літають»
«Рано-вранці пташка встала,
Крилечками помахала, наша пташечка мала
Голівоньку підняла,
Ніжками затупотіла
І у небо полетіла,
А тепер в гніздечко сіла».
Дидактична гра.
А зараз ми пограємо з вами в гру, яка називається «Так чи ні». Я буду показувати вам фото пташок, а ви мені будете говорити «ТАК», якщо відлітають, і «НІ» , якщо не відлітають. (Вихователь показує дітям фото птахів, які зимують і не зимують в нашій місцевості, діти повинні вказати, хто відлітає, а хто залишається).
Релаксаційна вправа «Маленька пташка»
«Уявіть, що у вас в руках маленька безпомічна пташка. Витягніть руки долонями до гори. А тепер зігрійте її. Повільно складіть долоні, заховайте в них пташку, подихайте на неї, зігріваючи своїм рівним, спокійним диханням. Прикладіть долоні до своїх грудей, віддайте пташці доброту свого серця і дихання. А тепер розкрийте долоні – і ви побачите, що пташка радісно злетіла. Усміхніться їй і не сумуйте, вона ще прилетить до вас».
Гра «Ласощі для пташок»
Розглянути насіння, назвати його.
Насіння із соняшника – соняшникове насіння;
Насіння із гарбуза – гарбузове насіння;
Насіння із пшениці – пшеничне насіння
Крихти хліба – хлібні крихти.
- Ласощі для пташок ми з вами насиплемо в годівнички. Давайте ми з вами пригадаємо, з яких матеріалів їх можна виготовити, для того щоб зберегти нашу природу.(із залишків деревини, пластику, коробок)
Підсумок заняття.
Сьогодні ми дізналися про пташок, які зимують в нашій місцевості. Тому коли ми з вами підемо на прогулянку ми обов’язково насиплемо насіння в годівничку і закріпимо її на дереві. Діти ви сьогодні були дуже старанними, молодці!