Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: Розвивати гнучкість, пластичність, рівновагу, швидкість, координацію і точність рухів, увагу, пам’ять, образне мислення. Виховувати інтерес до заняття, дружні стосунки, усвідомлену потребу у рухово-ігровій діяльності. Формувати рухові навички та вміння всіх основних рухових режимів еволюційного підходу (від лежачого до стрибкового). Удосконалювати навички виконання рухів з різних вихідних положень.
Обладнання: гімнастичні лави-2 шт; канат; мати-4 шт.; сніжки – 30 шт., відра для сніжок; гімнастична стінка-4 шт; куб, брязкальця-4 шт.; макет дерев- 6 шт., посібник «печера»-2 шт, корекційна доріжка.
Хід заняття
Діти заходять до фізкультурної зали. Шикуються в шеренгу.
Інструктор.
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтеся: Добрий день!
Хай буде цікавий та добрий день!
Інструктор.
Диво дивне, дивина —
Десь поділася весна?
Я до сонечка гукала:
«Подивись-но з висоти,
Де нам весноньку знайти?»
Сонце мовило: «Весна!
По снігах вона блукала,
От у лісі й задрімала».
Інструктор. Давайте пошукаємо Весну і запросимо до нас. Адже настав час від зимового сну прокидатися деревам і квітам, птахам повертатися із вирію. То ж вирушаємо.
Діти для виконання вправ сідають на килимок парами навпроти одне одного.
Вправа 1. «Набираємося сил»
Щоб далеко мандрувати.
Сил нам треба всім набратись
З в. п. лежачи на спині, в позі ембріона, плавні повільні повороти в позі групування на правий бік, потім на лівий.
Інструктор. Відчуваєте приплив бадьорості? Здається, зараз нам усе до снаги.
Вправа 2. «Сонячні промінчики»
Сонячний промінчик вислизнув з кімнати
І побіг із нами Весноньку шукати!
З в. п. лежачи на боці, передпліччям однієї руки спершись на поверхню килимового покриття, друга рука на поясі, ноги зігнуті, піднімають пряму руку вгору, долонею вниз, пальці стиснуті, виразно випрямляючи і злегка напружуючи її.
Вправа 3. «Хмари»
Вітер невсидючий нам допомагає
Зимові чорнющі хмари розганяє
З в. п. на животі, тримаючись за руки, перевертання в одну сторону та іншу.
Вправа 4. «Оглянемось»
Ось іде весна ланами,
Перелогами, лісами.
Де не ступить - з-під землі
Лізуть паростки малі.
З в. п. лежачи на животі, піднімання на витягнуті руки.
Вправа 5. «Ведмежатко»
Вовк ведмедя розбудив:
- Вже весна, гуляти йди!
Виліз велетень з барлогу –
Вовк втікає в ліс від нього.
З в. п. лежачи на животі, повзання назад- вперед
Вправа 6. «Лісова стежина»
Стежина звивається
Треба нам її проповзти
З в. п. низькі чотири, повзання на низьких чотирьох у двох колах між макетами «дерев» змійкою.
Вправа 7. «Печера»
Біля печері квіти весняні .
Будем Весну в ній шукати
З в. п. середні чотири, пролізання на середніх чотирьох між обручами.
Вправа 8. «Не загуби товариша»
Будьте уважні дітлахи
Міцненько тримайте друзів своїх.
З в. п. на середніх чотирьох, повзання тримаючи за гомілки одне одного.
Вправа 9 «Вивчаємо печеру»
Обережні будьте в печері малята.
Тут живуть небезпечні звірята.
З в. п. на високих чотирьох, біг на високих чотирьох, за сигналом стають на свої місця.
Вправа 10. «Небезпечні звірята»
Треба нам звірят прогнати!
З в. п. на задніх середніх чотирьох, піднімання обох ніг одночасно.
Вправа 11. «Спуск з гори»
А зараз друзі обережно.
З гори спускатись будем дружно
З в.п. сидячи на лаві, пересування на сідницях.
Вправа 12. «Розберемо завали»
Зима Весну не пускає
Снігом дорогу засипає.
Подивіться дорога завалена сніговими кулями, треба звільнити.
З в. п. на низьких колінах, у двох шеренгах, передавання сніжок у відра.
Вправа 13. «Сонні сосни»
Стоять у лісі сосни сонно.
Сняться їм весняні сни.
З в. п високі коліна, виконання імпровізаційних вправ.
Вправа 14. « Розчистимо дорогу для Весни»
По долинах, по ярах покажемо Весні шлях.
(ходьба приставним кроком боком по канату, по корекційній доріжці, ходьба переступаючи через лаву перехресним кроком «заплутались ноги» )
Вправа 15. «Весняні стежки»
А тепер ми залюбки
До Весни зробимо стежки!
(лазіння по гімнастичній стінці, перелізаючи приставним кроком з одного прольоту на інший )
Вправа 16. «Пробудження від сну»
З гілки на гілку
Стрибнула білка —Сонні дерева
Будить від сну.
(зістрибування з куба ( висота 30 см) у зазначене місце(50 см. від місця відштовхування; підстрибування на обох ногах, намагаючись доторкнутись до брязкальця підвішеного на 15-20 см. вище піднятої руки дитини)
Вправа 17. Рухлива гpa «Гоп-гоп»
Будем весну зустрічати
У веселу гру на лузі гратись.
Діти стають у дві шеренги на протилежних сторонах зали, тримаючись за руки. Шеренги рухаються назустріч одна одній.
Діти промовляють:
Гоп, гоп, гу-ту-ту,
Ти не стій за версту,
Не крутись, не зівай,
На місця мерщій ставай.
Діти біжать на свої місця, яка шеренга швидше стане на місце та виграла.
Інструктор. Весну ми так і не зустріли. Давайте покличемо її.
Рухлива гра «Весна, весна красна»
Весна, весна красна! (діти йдуть по колу, взявшись за руки)
Прийди, весно, з радістю,
З радістю, з радістю, (йдуть в іншу сторону)
З великою милістю:
З льоном високим, (зупиняються, піднімають руки вгору, стають навшпиньки, вдих)
З коренем глибоким, (присідають, опускають руки, видих)
З хлібами щедрими. (взявшись за руки, біжать по колу).
Як же ми дізнаємось, що весна прийшла до нас ? (відповіді дітей).
Залітає метелик з телеграмою.
Інструктор.
Вночі за вовчими ярами
Весна давала телеграму.
Зачитаю її я:
«Чекайте квітами Весна».
Діти отримують квіти – подарунок від Весни, в колоні по одному залишають фізкультурну залу.