Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Тема: «Пригоди в казковому лісі»
Мета: розвивати пізнавальний інтерес до теми «Дикі тварини»; розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, мислення та увагу; активізувати та збагачувати словниковий запас дітей; вдосконалювати вміння висловлювати свою думку; вчити складати неймовірні казки та розповіді( сторітеллінг); вчити складати речення з опорою на малюнки (мнемотехніка); закріпити знання про характер персонажів із казок та передавати своє позитивне чи негативне відношення до них; вдосконалити вміння утримувати в пам’яті текст казки; виховувати любов до природи та казок, дбайливе ставлення до тварин.
Хід заняття:
(Діти заходять до групи, стають у півколо).
Вірш-привітання «Доброго ранку»:
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, лагідний вітер!
Доброго ранку, пташки в вишині!
Доброго ранку - тобі і мені!
Вихователь: Доброго ранку, дітки, я пропоную вам сьогодні подорож, але не просту, а чарівну подорож до казкового лісу! (Показ слайду із зображенням чарівного зимового лісу). Дітки, але перш, ніж ми потрапимо до лісу, давайте пригадаємо, хто живе в лісі?
Діти: Дикі тварини.
Вихователь: А яких диких тварин ви знаєте?
Діти: (називають тварин: заєць, лисиця, вовк, ведмідь, білка, їжак, олень, лось, дикий кабан).
(Перегляд фотослайдів із зображенням тварин та їх дитинчат. Під час перегляду діти грають в дидактичну гру «Назви тварин та їх дитинчат»).
Вихователь: Дітки, яка в нас зараз пора року?
Діти: Зараз у нас зима!
Вихователь: А як же живеться диким тваринам взимку в лісі?
Діти: Їм холодно і немає що їсти.
Вихователь: Так, дітки, тваринам взимку справді важко. Тож я пропоную вам подбати сьогодні про диких тварин і подарувати їм свою любов і турботу. Зараз вам потрібно виконати наступне завдання: вибрати з-поміж тварин тільки тих, яких ми можемо зустріти в лісі. Кожен з вас по черзі вибирає якусь дику тварину і розповідає про неї (як називається, де живе, що їсть ) і вибирає для неї якийсь смаколик, який можна повезти з собою до лісу. Але будьте уважні, бо серед тварин є ті, що не живуть у лісі. Якщо ми правильно виконаємо завдання, то знайдемо цих зайвих тварин.
(Діти викладають диких тварин на магнітній дошці навколо зображення «Ліс» , складають смаколики до кошика: зайчикам – моркву і капусту, вовкам і лисичкам – м’ясо, ведмедям – мед, білочкам – горіхи, шишки і гриби, їжачкам – яблука і груші, диким свиням – жолуді і каштани, оленям і лосям – сіно. На столі залишаються зображення собаки і кота. Діти називають,що це свійські тварини, і годувати їх потрібно вдома).
Вихователь: А які дикі тварини взимку сплять?(Діти складають речення за мнемодоріжкою: їжачок спить взимку у своїй нірці; ведмідь спить взимку у своїй берлозі).
Вихователь: Кошик зі смаколиками для тварин ми зібрали, тож гайда до лісу! А на чому ж ми з вами будемо їхати? Про це ми дізнаємось з фізкультхвилинки.
Фізкультхвилинка:
Як ми разом зберемося,
Дружно за руки візьмемося,
Щоб з дороги не звернути,
В лісі темному не заблукати.
-А якщо стежка лісова?
-А ми ніжками - топ-топ-топ, топ-топ-топ!
-А якщо глибокі замети?
-А ми на лижах - шик-шик-шик, шик-шик-шик!
-А якщо дорога широка?
-А ми на машині - ж-ж-ж, ж-ж-ж!
-А якщо лісова гущавина?
-А ми на літаку – у-у-у, у-у-у!
Вихователь: Дітки, щоб лісові тварини не завдали нам шкоди, ми подорожуватимемо до казкового лісу. Якщо наша подорож чарівна, то й до лісу ми полетимо на чарівних сніжних кульках. Беріть усі ці чарівні сніжні кульки і полетіли! Станьмо всі в коло і промовимо такі чарівні слова:
Чарівні сніжні кульки,
Ви нам допоможіть,
До лісу казкового
Нас швидко віднесіть! (Під музичний відеослайд діти кружляють по колу з білими повітряними кульками).
Вихователь: Ось ми й потрапили до казкового лісу! Погляньте, як тут гарно!(фотослайд зимового лісу).
(Грає музика. Заходить сумний Зайчик ).
Вихователь: Зайчику, що сталося, чому ти плачеш?
Зайчик: Я гуляв у лісі, і тут здійнявся сильний вітер, він мене дуже налякав і
я забув, із якої я казки! Допоможіть мені будь-ласка!
Вихователь: Дітки, давайте разом з вами допоможемо Зайчику пригадати, з якої він казочки! Адже ми потрапили до казкового лісу, щоб допомогти тваринам, врятувати їх.
Зайчик: Саме біля цього пенька все і сталося. (На пеньку лежить сторінка із казки).
Вихователь: Діти, погляньте - це ж сторінка із книги казок. Але вона зачаклована. «Для того, щоб сторінку розчаклувати, про тварин лісових треба розповідь складати». А допоможуть нам в цьому кільця Луллія.( Діти складають короткі розповіді про тварин: назва тварини, її дитинчат і що вона їсть).
Вихователь: Погляньте, після того, як ми з вами виконали завдання, на сторінці з’явилася підказка-загадка. Зараз ми її відгадаємо:
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами,
Весь, як є, -
Жорстока лють,
Очі в нього так і ллють.
Ось, примовк.
Грізний звір цей, звісно, …(вовк).
Вихователь: Так, ось ми і дізналися, що Вовк – ще один герой цієї казки. (Вихователь вивішує зображення вовка на магнітну дошку). Цікаво, що в нашій подорожі чекатиме на нас далі?
Зайчик: Погляньте, на дереві ще одна сторіночка.
Вихователь: Так, і вона також зачаклована: «Казки пригадай, в якій є Зайчик – називай!»(Діти називають казки за фотослайдами:«Колобок», «Зайчикова хатка», «Рукавичка», «Теремок», «Коза-Дереза», «Солом’яний Бичок»).Молодці! Ось відкрилась наступна підказка(ілюстрація із зображенням меду). А хто із лісових тварин полюбляє ласувати медом?
Діти: Ведмідь полюбляє мед!
Вихователь: Так, це ведмідь. І він також герой казочки, яку ми з вами шукаємо.(Вивішується зображення ведмедя на магнітну дошку).
Вихователь: Далі разом вирушаймо, всі підказки позбираймо! – Ось іще сторіночка: «Щоб сторінку розчаклувати, треба в творчу гру пограти!»
Творча гра «Якби я був…»( кожна дитина уявляє себе якоюсь тваринкою і називає, що вона могла б робити, якби була цією тваринкою).
Вихователь: Добре ми з вами пограли і сторінку розчаклували:
Хто у лісі проживає,
Дуже хитру вдачу має,
Вовку сірому сестричка,
Знають всі, що це - …(лисичка).
Вихователь: Так, Лисичка також героїня нашої загубленої казочки.(Вихователь вивішує на магнітну дошку зображення лисички).
Дитина: Погляньте, на ялинці ще одна сторінка з казки!
Вихователь: (Читає) «Щоб сторінку розчаклувати, треба зимові ознаки пригадати»(діти складають розповідь про зиму, використовуючи мнемодоріжки, у кожного своя картка).
(Відкривається зображення : Дід і Баба. В руках у Баби загадка.)
На сметані замісили,
На вікні охолодили,
Круглий бік, скок-скок
Покотився…(Колобок).
(Вихователь вивішує на магнітну дошку зображення діда, баби і Колобка).
Вихователь: Цікаво, що ж це за казочка, з якої наш зайчик загубився? Давайте поглянемо, які сторінки з казки нам вдалося розчаклувати.
1-Вовк
2-Ведмідь
3-Лисичка
4-Дід і Баба
5-Колобок
6- це наш загублений Зайчик.
Діти: Ця казка називається «Колобок»!
Вихователь: Зайчику, це так? Ти з казочки про Колобка?
Зайчик: Так, дякую вам, дітки! Тепер я згадав – я дійсно з казочки «Колобок».
Рухлива гра «Знайди пару»(4дитини одягають маски дорослих тварин: Зайчика, Лисички, Вовка і Ведмедя, а ще 4 дитини беруть в руки маленькі іграшки: Зайченя, Лисеня, Вовченя і Ведмежа. Діти бігають по колу і за сигналом вихователя повинні знайти свої пари – мами знаходять своїх дитинчат. Потім діти обмінюються масками та іграшками і гра продовжується знову).
Вихователь: Діти, а як закінчилася казочка «Колобок»?
Діти: Лисичка перехитрила Колобка і з’їла його.
Вихователь: Але ж це поганий кінець казки! А ми з вами прийшли у цей казковий ліс для допомоги. Зайчику ми вже допомогли згадати, з якої він казки, отже давайте тепер допоможемо і Колобкові – врятуємо його від Лисички. Ми разом з вами вигадаємо щасливий кінець казочки, щоб Колобок залишився живим. Чим же ми можемо піддобрити наших героїв казки, щоб вони не чіпали Колобка? Як ви гадаєте, чому звірі хотіли з’їсти Колобка?
Діти: Тому що вони були голодні.
Вихователь: Так, правильно, вони хотіли їсти. А ми з вами , коли збирались до лісу, що взяли з собою для звірів?
Діти: Ласощі, щоб нагодувати їх.
Вихователь: Так, правильно, тож давайте складемо казочку так, щоб і звірів нагодувати, і Колобка від звірів врятувати.
(Діти обігрують казку по-новому: при зустрічі з Колобком звірі на слова: «Колобок, Колобок, я тебе з’їм» - отримують від Колобка якийсь гостинець: Зайчик – моркву і капусту, Ведмідь – мед, а Вовк і Лисичка – м’ясо. В кінці казочки Колобок товаришує з усіма героями).
Вихователь: Бачите, діти, які ми з вами молодці - врятували Колобка ,а заодно і про голодних тварин подбали, їх нагодували.
Зайчик: Дякую вам, дітки, за допомогу! Час мені вже поспішати до своєї нової казочки. На прощання я хочу пригостити вас смаколиками на згадку про мене (пригощає дітей цукерками).
Вихователь: Зайчику, а ми тобі на згадку про нас подаруємо книжечку з новою казочкою «Колобок», щоб ти більше ніколи не загубився.
(Діти прощаються з Зайчиком і він іде).
Вихователь: Час і нам повертатись до садочку. Беріть свої сніжні кульки і полетімо!
Чарівні сніжні кульки,
Ви нам допоможіть,
До садочку нашого
Нас швидко віднесіть!
Підсумок заняття ( діти пригадують, що вони робили на занятті, куди подорожували і кому допомагали, кожен висловлює свою думку про те, що на занятті сподобалось найбільше).