Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Програмовий зміст:
- перевірити вміння дітей виконувати завдання розвивального та творчого характеру за технологією Б. Нікітіна, діяти зосереджено, старанно, цілеспрямовано, насолоджуватися можливістю експериментувати, варіювати, фантазувати.;
- розвивати увагу, зорову пам'ять, кмітливість, зосередженість, творчість, розумові здібності, вміння класифікувати і систематизувати матеріал;
- виховувати позитивне ставлення до розвиваючих ігор.
Попередня робота: ознайомлення та закріплення правил ігор: «Унікуб», «Склади узор», «Крапочки», « Мавпочка», «Склади квадрат».
Обладнання: розвивальні ігри: «Крапочки», «Склади квадрат», «Склади узор», «Унікуб», «Мавпочка», «Цеглинки», будиночок, герої казки «Теремок», кольорові долоньки, подушечки, чарівний мішечок, піднос.
Підготовка педагога: написання конспекту.
Хід заняття
Діти заходять до групової кімнати.
Вихователь: Діти, подивіться, скільки гостей до нас завітало. Привітайтеся з ними.
Діти: Добрий день!
Вихователь: Добрий день вам, добрі люди.
Хай вам щастя й доля буде!
Не на день і не на рік,
А на довгий, довгий вік!
Вихователь: Діти, погляньте, що це?
Діти: Будиночок.
Вихователь: А як можна інакше сказати?
Діти: Хатинка, дім, будівля, теремок.
Вихователь: Так, це казковий теремок. Подивіться, а хто в цьому теремочку живе?
Діти: Мишка.
Вихователь: Так, поселилася в теремочку мишка-шкряботушка. Але їй одній сумно проживати в теремочку, давайте для мишки разом з вами знайдемо друзів. А для цього нам потрібно допомогти звірятам виконати різні завдання. Ви готові?
Діти: Так.
Вихователь: Діти, а хто другий поселився в теремочку?
Діти: Жабка.
Вихователь: Щоб жабка поселилася в теремочку, вам потрібно за допомогою різнокольорових кубиків та схем, викласти узори.
Діти по черзі на таці вибирають собі долоньку, того кольору, який їм сподобався, відшукують такого ж кольору квадрат за столом і сідають виконувати завдання.
Розвиваюча гра «Склади узор»
Мета: розвивати здібності дітей до аналізу та синтезу та здібність до комбінування, необхідну до конструкторської роботи. Виховувати самостійність.
Матеріал: 4, 9, 16, однакові кубики для кожної дитини (усі 6 граней кубика пофарбовані пр. різному в 4 кольори); схеми узорів.
Хід гри:
Вихователь: У кожного з вас на столі лежать кубики та схеми узорів. Пропоную вам уважно розглянути схему узору, а потім скласти із кубиків відповідний узор.
Діти самостійно виконують завдання.
Вихователь: Молодці, всі справилися із завданням, отже жабка може поселитися в теремочку.
Вихователь: Ось і зайчик, скік та скік
Він стрибає без зупинки.
Хоче він у цю хатинку.
Ви йому допоможіть,
Крапочки скоріш складіть.
Розвиваюча гра: «Крапочки»
Мета: розвивати математичне мислення, кмітливість під час сортування квадратів за кольором та розкладати їх по порядку.
Матеріал: По 10 квадратів трьох кольорів (червоного, жовтого, зеленого) із зображенням крапочок ( по колу, рядками), карточка із цифрами від 1 до 10.
Хід гри:
Вихователь: Двоє дітей буде викладати цифри по порядку від 0 до 10. Ще двоє будуть викладати карточки з крапочками у порядку зростання крапочок. Інші діти викладають цифри під карточкою з відповідною кількістю крапочок.
Вихователь: Молодці, діти. Допомогли зайчику і він з радістю поселяється до своїх друзів.
Вихователь: Ось з'явилася лисичка,
Та, що вовкові сестричка.
Вона хоче з вами,
В гру «Мавпочка» пограти.
Гра «Мавпочка» (фізкульхвилинка)
Мета: вчити дітей швидко копіювати рухи дорослого з предметами; розвивати увагу, спостережливість.
Матеріал: по дві цеглинки кожній дитині червоного і зеленого кольору.
Хід гри:
Вихователь: Як я поставлю свої цеглинки, так і ви швиденько за мною повторюйте.
Діти виконують завдання за вихователем потім за дитиною-ведучою.
Вихователь: Ми виконали з вами всі вправи, тож і лисичка поспішає до теремочка.
Вихователь: Ой, я чую хтось наближається – це вовк підкрадається. Теж хоче в теремочок. Але вовчик поселиться там, коли виконаємо наступне завдання. Розвивальна гра: «Унікуб»
Мета: познайомити дітей зі світом тривимірного простору, навчити точності, акуратності, обачності.
Матеріал: 27 деревяних кубиків.
Хід гри: Дитина з чарівного мішечка дістає схему, сідає за стіл і за допомогою кубиків робить конструкцію відповідну.
Вихователь: всі справилися, отже і вовчику можна йти до теремочку.
Вихователь: Діти, ви чуєте хтось плаче? Це ведмедик, який проситься до своїх друзів. Допоможемо і йому?
Гра «Склади квадрат»
Мета: закріпити вміння дітей складати квадрати, сортуючи деталі для квадратів на купки за кольором. Розвивати увагу, кмітливість, відчуття кольорів.
Матеріал: різнокольорові квадрати, розрізані на частини.
Хід гри:
Вихователь: Діти, погляньте на столі лежать частини квадратів. Пропоную вам посортувати деталі по кольору, а потім кожен складе свій квадрат
Діти виконують завдання самостійно без допомоги вихователя, в кінці кожен називає колір свого складеного квадрата.
Вихователь: Молодці, отже і ведмедик може жити у теремочку.
І стали звірята всі дружно жити в теремочку. Назвіть їх!
Діти: Мишка, жабка, зайчик, вовк, лисичка, ведмідь.
Дитина: Звірі в теремочку жили,
Між собою всі дружили.
У теплі зимували,
Ще й пісні дзвінкі співали.
Вихователь: Чи сподобалось вам грати, із звірятами гуляти? А навчилися чого? Може, важко вам було?
Відповіді дітей.
Література
- Нікітін Б.П., Сходинки творчості або розвиваючі ігри. – К.: Радянська школа, 1991. – 142 с.