Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
- сприяти зниженню тривожності, страху, агресивності, розвитку комунікативних якостей дітей - логопатів;
- закріпити знання дітей про емоції радості, смутку, здивування та страху;
- стимулювати вміння дітей розпізнавати емоційний стан за мімікою;
- розвивати емоційну, когнітивну сферу та дрібну моторику рук за допомогою елементів кріотерапії, логоритміки та арт - терапії.
Матеріал: зображення персонажів казок та мультиків: Буратіно, Машенька, Віслюк, Колобок, Баба Яга, Карабас Барабас, вовк, зайчик, Вінні Пух; «кубик настрою»; аудіо запис релаксаційної музики; «мішечки для криків»; піктограми емоцій; ємкість для льоду; серветки; камінці; фарби, пензлики, стаканчики з водою.
Хід заняття
- Привітання.
Один до одного поверніться, привітайтесь(вітаються) посміхніться.
І пошліть усім в дарунок повітряний поцілунок.
Я дуже рада вас бачити. Сьогодні я вам пропоную помандрувати Країною Гарного Настрою. Вас чекають цікаві завдання. Діти, а хто мені скаже, що таке «гарний настрій»?
Орієнтовні відповіді дітей:
- «Коли я граюсь»
- «Коли я ходжу в садочок»
- «Коли я отримую подарунки»
- «Коли мені щось купують» тощо.
Наш настрій залежить від наших думок. Тому, якщо хочете, щоб у вас був гарний настрій, намагайтеся думати лише про хороше.
- Діти, а у вас буває поганий настрій? Коли так стається?
Орієнтовні відповіді дітей:
- «Коли у мене хтось забирає іграшку»
- «Коли я хворію»
- « Коли мені не купили те, що я просив» тощо.
Ситуацій, які можуть зіпсувати нам настрій, в нашому житті зустрічається дуже багато. Тому важливо вміти вчасно позбутися поганого настрою.
Хочу вас навчити як можна позбутися поганого настрою за допомогою «мішечка». Кожен візьміть у руки мішечок, міцно притисніть його до ротика й голосно покричіть у нього - залиште у ньому всі свої образи та пригнічений настрій. Зав’яжіть мішечок і викиньте. (Кожна дитина кричить у свій мішечок і викидає у смітник). Ось так можна позбутися поганого настрою.
Але зараз у нас у всіх гарний настрій і я вас запрошую у подорож.
А на чому можна подорожувати? (Відповіді дітей.)
До Країни Гарного Настрою ми попливемо кораблем, а перепусткою вашою на корабель буде гарний настрій та посмішка. Тож посміхніться. Запрошую вас на корабель зайняти свої місця.
- Діти, вирушаємо!
Пливи, пливи, кораблик!
На захід і на схід!
Вези, вези, кораблик
Веселих морячків.
От ми і опинилися посеред моря. Друзі мої, що ви можете сказати про море. Яке воно? (Відповіді дітей.)
Наведіть свої біноклі (діти прикладають до очей руки, ніби біноклі). Що ви бачите навколо? (Відповіді дітей.)
Прямо по курсу перед нами острівець. Ми підпливли до нього. Давайте зійдемо з корабля.
- « В гостях у казки»
Подивіться уважно на стіл. Там чимало казкових персонажів. Допоможіть розібратися з якої казки ці персонажі. Визначте їхній настрій. (Діти визначають настрої персонажів казок.)
- «Кубик настрою»
Подивіться, діти, який цікавий кубик. Ви по черзі кидатимете кубик і показуватимете мімікою ту емоцію, яка вам випаде на малюнку.
(Діти виконують завдання.)
- «Мовна»
- Діти, а чистомовки вимовляти любите?
Давайте ми з вами повторимо чистомовку, яку вивчали на попередньому занятті.
(Діти встають вимовляють разом з психологом чистомовку, рухами повторюючи їх ритмічний малюнок)
Ше – ше – ше (ногами протоптати ритмічний малюнок)
Нам на морі хороше. (руки на поясі, повороти ліворуч і праворуч)
Сок – сок - сок (ногами протоптати ритмічний малюнок)
Гріє сонечко пісок. (Потягнутися руками вгору і нахилитися, дістати кінчиками пальців до підлоги)
Ас - ас – ас (ногами протоптати ритмічний малюнок)
Повітря морське корисне для нас. (Розвести руки в сторони)
Ми з вами багато попрацювали, а тепер я пропоную вам трішечки відпочити.
- Релаксаційна гра «Я – сонечко»
(Діти сідають на подушечки)
Пропоную заплющити очі й відпочити.
«Я – маленьке сонечко. У мене багато тепла й світла. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаринкам, лісам, річкам, людям… Я – велика жовта куля. Я вдихаю тепло, доброту, мудрість, щедрість.
Я перетворююсь на тоненький сонячний промінець. Я лечу над Землею і пірнаю в м’яке, зелене листя, я купаюсь в голубих хвилях моря, я граюсь в білій піні.
Я прокидаюся, умиваюся, розчісую свої промінчики й піднімаюся над обрієм».
Прокидайтеся, сонечка, і ставайте в коло.
(Діти стають у коло, узявшись за руки, і передають тепло одне одному.)
- – Діти, скажіть а яка зараз пора року? А з настанням холодів, сильних морозів, що утворюється на водоймах? (відповіді дітей – лід) Так. А найкрасивіші мушлі і камінці ховаються на самому дні водойм. Ось і я вам їх принесла. Давайте спробуємо серед крижинок відшукати морські камінчики.
Проводиться кріотерапія( ємкість з кубиками льоду та камінцями, діти виконують завдання. Виконавши витирають руки сухими серветками.)
Погляньте, скільки чудових красивих камінців ви знайшли. Замерзли ваші ручки? Давайте скоріше їх зігріємо.
Проведемо з вами пальчикову гімнастику.
- Пальчикова гімнастика
Ми долоньки всі зігріємо: стануть теплі і м’які (труть долоня об долоню)
Миємо очі, миємо щічки. Відженемо думки брудні. (слова імітують рухами)
- «Подарунок»
На згадку про нашу подорож я пропоную вам розмалювати камінці за допомогою фарб. (Кожна дитина розмальовує камінець.)
Нам час повертатися до садочка. Прошу заходити на корабель.
Пливи, пливи, кораблик!
На захід і на схід!
Вези, вези, кораблик
Назад до дітлахів.
- Рефлексія
(Діти стають у коло, дарують одне одному усмішку та діляться враженнями від подорожі.)
- Чи сподобалось вам подорожувати?
- Що найбільш запам’яталось?
- Що нового та цікавого дізналися на занятті?
- Що не сподобалося на занятті?
- Яка вправа найбільше сподобалася?
Як гарно ви попрацювали, зробили багато добрих справ! Я сподіваюся, що з нашої мандрівки ви принесли із собою вогник гарного настрою.