Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: розвивати почуття єдності, згуртованості, емоційно-вольову сферу; емпатію; дрібну моторику руки; зняття емоційного напруження.

Перебіг заняття

  1. Вправа «Давайте привітаємося» (5 хв)

Мета: розвиток навичок групової взаємодії.

Інструкція. Учням пропонується пройтися по кімнаті та знайти собі пару. 

Слово психолога. Уявіть,що ви давно не бачилися. Привітайте одне одного, але без слів. Як можна вітати одне одного під час зустрічі? (Притисніться щокою до щоки, поклади руку на плечі друга, потисніть руку, плескайте у підняту долоню товариша, просто підніміть руку та помахайте нею).

  1. Повторення правил поведінки в групі (3хв)

  (Правила обговорюємо з учнями, кожне окремо)

  • Проявляти зацікавленість до проведення заняття;
  • бути  активними;
  • намагатися висловлювати свою думку;
  • поважати думки учасників заняття;
  • проявляти повагу та добре ставлення один до одного.
  1. Вправа «Класифікація емоцій» (10 хв)

 Мета: пізнання інших через емоції.

 Інструментарій: піктограми емоцій.

а) Коротка бесіда про емоції.
Пригадайте, які емоції ви знаєте.
Які частіше бувають у вас?
Яку емоцію виражають ці картинки?

Інструкція.

б) Дітям роздаються піктограми з різними емоціями. Їм треба роздивитися їх і розкласти за ознаками:

- які подобаються;
-  які не подобаються.

Потім треба назвати емоції, зображені на піктограмах, пояснити, чому вони так розкладені. Після цього можна запропонувати дітям обрати карточку, яка відповідає сьогоднішньому  настрою.

  1. Гра «Море настроїв» (5хв)

Мета: розвиток емпатії.

Інструкція. Психолог пропонує учням пограти в гру та показати різні емоції.

Море хвилюється раз,
Море  хвилюється два,
Море хвилюється три,

Фігура (смутку, радості, здивування, захоплення) замри! 

  1. Вправа «Тренуємо емоції» (10хв)

Мета: розвиток навичок групової взаємодії, емоційного світу іншої людини.

Психолог просить дітей  насупитися та показати:

  • осінню хмару;
  • роздратовану людину;
  • злу чарівницю;

посміхнутися, як:

  • кіт на сонці;
  • хитра лисиця;
  • радісна дитина;

погніватися, як:

  • два барани на місточку;
  • як людина, яку вдарили;

злякатися, як:

  • заяць,  який зустрів вовка;
  • кошеня, на якого гавкає пес;

втомитися, як :

  • батько після роботи;
  • мураха, що притягла великій кілок;

відпочити, як:

  • турист, який зняв важкий рюкзак;
  • вмомлений воїн після перемоги.
  1. Вправа «Про гриби» (5хв)

 Мета: розвиток дрібної моторики рук.

(Психолог показує зразок, діти повторюють).

Слова

Рухи

Між ялинкових пухнастих лап

Витягнуті руки з розчепіреними пальцями покласти одна на одну долонями вниз

Дзвінко дощик : крап-крап-крап!

Імітація гри на піаніно

Де сучок давно засох,

Стиснути руки в кулачки

Виріс мох-мох-мох.

Відкривати кулачок, різко виставляючи по одному пальцю

До листка, де лист прилип,

Скласти долоньки разом

Виріс гриб-гриб-гриб.

Ставити кулачок на стіл, накриваючи  його долонькою

Білих тут грибів сім’я,

Руки до ліктів з’єднані, кисті розведені вбік, пальці розчепірені

Хто знайшов їх? -Я, я, я!

Почергово з’єднувати одакові пальці двох рук.

Дружно ми гриби збирали,

Стиснули руки між собою (жест рукостискання)

їх у кошики складали.

Стиснули руки між собою (жест рукостискання)

  1. Етюд «Врятую пташеня» (5 хв )

Мета: зняття емоційного напруження.

(Звучить релаксаційна  музика  «Живий ліс».)

Інструкція. Уявіть собі, що у ваших руках - безпомічне, маленьке пташеня. Простягніть руки долонями догори. А тепер зігніть руки у ліктях і наблизьте до себе. Повільно, по одному пальчику, стуляйте долоні, сховайте в них пташеня, подихайте на нього, зігріваючи його. А тепер розкрийте долоні, і ви побачите, що ваше пташеня полетіло. Усміхніться йому. Воно ще прилетить до вас.

  1. Рефлексія заняття (2 хв)

Мета: з’ясувати чи справдилися очікування учасників.

- З якими емоціями ви залишаєте наше заняття?
- Що нового ви дізналися про себе?
- Що вам сподобалося найбільше?
- Що вас засмутило?