Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета:

  • Предметно- практична компетенція: розширювати знання дітей про процес приготування їжі, про професії кухаря; продовжити формувати навички приготування їжі, спираючись на предметно-схематичні моделі трудового процесу; збагачувати знання дітей з чого варять каші, розрізняти і називати різні види круп;
  • сенсорно-пізнавальна компетенція: вправляти в умінні працювати за алгоритмом;  закріплювати навички рахунку, повторення геометричних фігур; розвивати пізнавальний інтерес до експериментування, фантазію, спостережливість, розвивати логічне мислення;
  • мовленнєва компетенція: формувати навички словотворення і словозміни; узгоджувати іменники із займенниками у числі та відмінку; розвивати монологічну мову дітей і здатність спілкуватися з однолітками і дорослим в процесі спільної діяльності;
  • соціально-комунікативна компетенція: виховувати почуття задоволення від добре виконаної справи; виховувати доброзичливе ставлення один до одного;
  • художньо-продуктивна компетенція: розвивати дрібну моторику рук; вміння використовувати нетрадиційну техніку малювання- робота зі штампами.

Матеріал: фішки (для оцінки команд), кулінарна книга та сторінки до неї, картки із зображенням продуктів (по 5 шт.  трикутної та квадратної форми), емблеми на столи для команд «Полуничка» і «Вишенка», казка «Лисичка і журавель», горщик, прозорі поліетиленові кишеньки з різними видами круп, дерев’яна ложка, дві картки з цифрами 067.., два набори кас із цифрами, порційна піца 2шт., картки з рецептами на кожну дитину, набір інгредієнтів (сир, ковбаса, помідори, гриби, оливки, зелені та жовті кільця болгарського перцю), 10 тарілок, по три штампи на кожну дитину (трикутний, квадратний і круглий), дві тарілки – зразки, ковпаки та фартухи на кожну дитину, печиво «Марія», повидло, посипка,  ножі, 2  тарілки, банан, ківі, мандарин, медалі, використання ІКТ.

Хід квест-гри

Вихователь.

Гра сьогодні незвичайна,

Гра цікава кулінарна.

Пропоную позмагатись

І знання всім показати.

«Майстер-шеф»! Це назва гри.

Починаймо один, два, три (діти сідають на різнокольорові пуфи).

- Діти, сьогодні я пропоную вам стати кухарями і позмагагатися в кулінарному шоу- «Мастер-шеф». А хто такий шеф –кухар?

Діти. Шеф-кухар – це людина, яка займається не тільки приготуванням їжі, але й багато знає, як треба приготувати, як користуватися кухонним обладнанням та інвентарем, як правильно підібрати продукти.

Вихователь. Вірно. Як  добре там, де роботу кухарів в кулінарному шоу оцінює жюрі. Я пропоную до складу жюрі  .... (Ірину Миколаївну, Олену Анатоліївну, Тетяну Володимировну). Чи підтрімуєте ви мою пропозіцію? Тож просимо Вас, шановне жюрі, зайняти свои робочі місця. За вірно виконане завдання команди будуть отримувати фішки, які наше журі підрахує в кінці гри і визначить чия команда переможе. Справжньому шеф-кухарю потрібна кулінарна книга де він записує.. (діти: рецепти). Ось вона чарівна кулінарна книга. Ой,  залишилась тільки перша сторінка, а де ж всі сторінки?

(Відео з Машею, з мультфільму «Маша і ведмідь») Ой, ой,  ой  добрий день. Діти, це я взяла чарівну кулінарну книгу, я хотіла навчитися готувати, зробити  мишку сюрприз, але десь розгубила всі сторінки. Пробачте.

Вихователь. Діти пропоную знайти всі сторінки нашої книги, бо без них ми не навчимось готувати. Ось на першій сторінці написано, перш ніж почати готувати треба розім’ятися, і пропонують вам кулінарну розминку.

Дидактична гра «Кулінарна розминка»

Вихователь. У кожного  з вас на пуфі заховані картки. Знайдіть їх, будь ласка. Що на них зображено?

Діти. Продукти.

Вихователь. Кожен по черзі розкаже що можна приготувати з вашого продукту (кожна дитина знімає картку (5 карток круглої форми і 5 карток квадратної форми, для подальшого розділу на команди) із зображенням продукту називає продукт і  страви, які можна приготуваті з цього продукту.

Діти: Борошно.  З борошна можна спекти пиріг, торт, хліб, круасани, булочки, бублик, оладки, млинчики, печиво, тістечко.

Картопля. З картоплі можна приготувати картопляне пюре, вареники з картоплею, суп, борщ, картопляні оладки, картоплю "фрі", чіпси.

Горох. З гороху можна приготувати гороховий суп, горохове пюре, пиріжки з горохом.

Капуста. З капусти можна приготувати борщ, овочевий суп, салат з капустою, вареники з капустою, пиріжки з капустою, капустяний пиріг.

М'ясо. З м'яса можна приготувати чебуреки, котлети, ковбасу, сосиски, холодець, шашлик, відбивні.

Молоко. З молока можна приготувати молочний суп, сир, кефір, ряжанку, масло, йогурт.

Риба. З риби можна приготувати юшку, рибні котлети, смажену рибу, запечену рибу, мариновану рибу, сушену рибу.

Яйця. З яєць можна приготувати варені яйця, смажені яйця, омлет, майонез, печиво, крем.

Яблуко. З яблук можна зварити яблучний компот, варення, спекти пиріг, піріжки.

Помідор. З помідорів можна приготувати борщ, сік, салат.

Вихователь.  Молодці! Дякую! Ві гарно впорались. А тепер настав час командам зайняти свои місця (діти беруть свої пуфи і сідають). Всі у кого були картки трикутної форми, займають місце за трикутним столом – це команда «Полуниця», а у кого круглі за круглим столом - команда «Яблучко». Тепер ми як справжні майстер-шефи надягаємо ковпаки (діти вдягають ковпаки).

Вихователь. Ось на першій сторінці  з’явився напис, що наступну сторінку ми знайдемо на поличці з казками, а  знайде її той хто правильно і перший відгадає назву казки.

Ця казка про те, як

Дзьобав він, та не вхопив ані крихти.

Вона ж тим часом - лизь, лизь язичком,

Всю кашу в тарілці злизала кругом.

А потім вона заглядала в глечик усяк.

Та не змогла дістаті ту їжу ніяк («Лисиця и журавель»).

Дитина, яка перша відгадала назву казки приносить книжку, знаходить в ний загублену сторінку і  віддає  вихователю.

Вихователь. Діти, чим в казці пригощала лисичка журавля? Справжні шеф-кухарі дуже багато знають про різні крупи, і дуже полюбляють готувати різні каші. На цій сторінці нам пропонують приготувати каші. Ось зараз ми перевірімо чи добре  ви знаєте назву крупи та кашу, яку можна приготувати з цієї крупи.

Дидактична гра «Звари кашу»

Вихователь: Діти, зараз ми з вами зваримо каші. А в чому будемо варити кашу? А що потрібно класти в кашу?

Діти. Крупу, воду, сіль, масло, цукор.

Вихователь. Дуже добре, молодці (вихователь підходить по черзі до кожної команди з горщиком,  в якому лежать пакетики з різнімі видами круп. Кожна дитина дерев’яною ложкою дістає крупу в пакеті, роздивляється її, і називає крупу и кашу, яку можна приготувати з цієї крупи).

Діти.  Це рисова крупа  - з рисової крупи можна приготувати  рисову кашу; пшоно - пшоняну; манна - манну; гречана - гречану; перлова - перлову; пшенична - пшеничну; кукурудза - кукурудзяну, ячмінь - ячмінну, горох - горохову, вівсяні пластівці – вівсяна каші (жюрі фіксує кожну правильну відповідь та визначає чия команда дала більше правильних відповідей).

Вихователь. Молодці, діти.

(Відео з Машею) Я згадала. Для того, щоб знайти наступну сторінку треба зателефонувати моїй сестрі  за номером телефону, який починається з цифр 067 ..,  більше цифр не має, а інші цифри потрібно вгадати, кожна команда викладе номер телефону на своєму  столі. У вас на столах є каси з цифрами. Вам необхідно працювати всією командою, викласти цифри, відповівши правильно на запитання. Готові?

Дидактична гра «Вгадай номер телефону»

Скільки очей у світлофора (3);

Скільки днів у тижні (7);

Скільки хвостів у 2 котів (2);

Скільки ніг у сонечка (6);

Скільки пальців на правій нозі (5);

Скільки лап у двох каченят (4).

Вихователь перевіряє правільність викладання номеру і просить кожну команду назвати номер в голос. Жюрі фіксує правильну відповідь. Вихователь набирає номер и всі чують підказку (лунає аудіозапис).

Наступна сторінка там,

Де тарілки і блюдця,

Мікрохвильовка, плита і духовка.

Вгадайте де я була, там і шукайте наступну сторінку?

Діти відшукують наступну сторінку на кухні.

Вихователь. Так, незвичайне завдання! Нам пропонують навчитися готувати піцу. У кожного буде свій особистий рецепт приготування (вихователь роздає рецепти). Необхідно викласти на свій шматочок піци інгредієнти у тій кількості, як зазначено у рецепті. Після приготування піци необхідно розповісти, з чого вона приготована. Наприклад: «Я поклала у піцу три шматочки грибів, 1 шматочок ковбаси, 2 шматочки сиру, два зелених  кільця перцю (вихователь слідкує за правильністю приготування та розповіддю дітей. Після чого діти складають піцу на розноси) (додаток А). 

(Відео з Машею) Ой, ой, ой. Я хотіла помити ведмедику посуд, але   розбила його улюблені тарілки, залишилось тільки дві. Будь ласка, допоможіть.

Вихователь. Маша просить вас допомогти  прикрасити  посуд для ведмедя за зразком, а наше журі перевірить, чий посуд буде ближчий до зразка. Малювати ви будете за допомогою штампів, на кожного по три штампи: трикутник, круг і квадрат і три кольори фарби. Ваше завдання намалювати такий же самий малюнок  (на столах  є зразки тарілок, штампи, фарби та серветки для кожної команди свій візерунок. Діти працюють по закінченню роботи виставлять посуд для оцінки журі).

(Відео з Машею) Дякую, діти, молодці! Я давайте разом приготуємо ведмедю сюрприз він дуже полюбляє  фрукти і тістечка, вам потрібно вдягнути фартухи. Пошукайте у своїх   карманах  там лежать сторінки книги де показано як приготувати тістечка та фруктову нарізку (діти вдягають фартухи і знаходять завдання. Трудові дії, показані на схемі - сторінці, кожна команда знаходить по 2 схеми: фруктову нарізку виконує дві дитини,  прикрашають тістечка 3 дитини. Після закінчення роботи виставляють для оцінки журі) (додаток Б).

Вихователь. Я сподіваюсь, наша гра була цікавою, і поки журі радиться, чия команда отримає назву «Найкращий шеф-кухар», я пропоную вам поділитись своими враженнями.

Дидактична вправа «Мікрофон» .

Вихователь. Що було сьогодні цікавого? Чи сподобалось вам готувати? Які страви запам’яталися? Кого б хотіли пригостити своими стравами?

Журі оголошує результати змагань, нагороджує медалями. Діти прігощають своїми стравами гостей.

ДОДАТКИ

Додаток А

Картки з рецептами приготування піци.

                              

Додаток Б

Схеми приготування тістечок та фруктової нарізки.