Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Реформування освітньої системи, зокрема, у царині освіти вимагає пошуку нових дієвих засобів, у яких поєднувалися б традиційність української народної педагогіки та інноваційні технології сьогодення.

Значення елементів культури в сенсі засобів виховання, наголошу на аспекті універсальності, їх залучення - є очевидно прийнятим не лише для національного, а й кожного провідного напряму виховання. Водночас ефективність виховного процесу значною мірою узалежнений  від рівня поєднання традиційних засобів із інноваційними впровадженнями сучасності. Діти дивляться ток-шоу МастерШеф, спостерігають і допомагають на кухні у родинному колі, залюбки смакують бабусиними пирогами і це все у собі поєднує наша малеча.

На сьогодні, для дітей створено безліч рецептів смаколиків, хлопчики та дівчатка споживають як корисну так і некорисну їжу, то чи не наше, дорослих,  на разі, завдання навчати змалку дітей споживати корисну їжу;  розповісти про те, звідки беруться продукти, скільки праці необхідно для вирощування овочів та фруктів; хто готує смачні страви; привчати до охайності та культури за столом; допомагати створювати нові рецепти  і разом з тим розкрити секрети козацької кухні?...

Дошкільнята, як губки, вбирають у себе Ваш приклад і мій, вони прагнуть, хочуть бути великими: «як мама робити бутерброди», «як тато чистити картоплю», а чому не дати їм такої можливості.

Колектив ДНЗ №2 «Подоляночка» м. Славути не один рік працює над питанням формування національної свідомості дошкільників. Ми ставимо перед собою ряд завдань та хочемо, щоб наші діти росли не байдужими до рідної землі, щоб уміли берегти найкращі традиції минулого. Адже Україна- це козацька держава, яка з давніх –давен славиться розмаїттям народних свят, звичаїв, обрядів.

Щоб краще вивчити  проблему ознайомлення дітей із традиціями козацької  та сучасної української кухні, зацікавити дітей до  самостійного  приготування простої страви, яка для них стане  кулінарним шедевром, ми  організували роботу за трьома напрямками: з педагогами, батьківською громадськістю та вихованцями. Всі учасники освітнього процесу стали активними втілювачами нової ідеї.

Педагоги вивчили багато літератури, ознайомилися із досвідами роботи, що друкувалися в періодичних виданнях і зробили висновок, що   реформування дошкільної освіти сьогодні викликає, нас педагогів, на нову сходинку життя, як важливий чинник пізнавального, фізичного, мовленнєвого, художньо-естетичного, соціально-морального, креативного розвитку дітей.  Потрібно було непомітною ниткою пов”язати козацькі надбання та сучасні інновації. Ми провели ряд консультацій, семінарів, семінарів-практикімів, майстер-класів з педагогами.

Створили творчу групу, яка  поставила собі за мету:

  1. Власний приклад. Спільно з батьками залучити вихованців до кулінарної справи та приготування простих страв.
  2. Менше слів, більше діла. У садочку, вдома працюємо, творимо на кухні разом.

Творча група закладу підготувала авторські дидактичні ігри, розробила ряд конспектів занять, упорядкувала та систематизувала на допомогу цікавий та корисний матеріал з даної теми.

Залучили батьків до тісної співпраці. Виявилося, що наші матусі не просто чарівні жінки, а неперевершені майстрині у приготуванні та виготовленні кулінарних шедеврів. Своїми секретами приготування страв почали ділитися бабусі.

Сьогодні, вчимося разом  готувати   смачні страви, із козацькими старшинами та професійними кухарями.

Так, під керівництвом вихователя Тетяни  Слюсарчук, була цікаво організована і проведена сюжетно-рольова гра «МастерШеф»,  у ході гри діти «поїхали» в Київ і там, у студії МастерШеф, виготовляли американський пряник.

Завзято працюють наші вихованці спільно із кухарями, менші - ходять на екскурсію та смакують  жайворонками, варениками. А, старші, то вже справжні помічники – ліплять вареники, закручують налисники.

Педагог Наталія Миколайчук систематизувала матеріал з даної теми у навчально- методичний посібник «МастерШеф від подолянчиків». У виданні вміщено авторські розробки занять із пізнавального розвитку, які носять практичне спрямування. Діти не лише ознайомлюються із традиціями козацької та сучасної української кухні, але й зацікавленні в тому, щоб самостійно готувати.

На сьогодні, ми не зупиняємося на досягнутому, дана тема є актуальною і невичерпною. Ми є завжди у пошуку нового, цікавого та корисного для  наших подолянчиків. Маємо надію, що наш досвід роботи зацікавить як педагогів, так і батьків. Переконані, що прадавні національні козацькі традиції здорового харчування, які пройшли випробування часом на теренах нашого краю, рецепти страв сучасних кухарів, кулінарів та прабабусь стануть у нагоді як для малечі, так і дорослим.