Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Майстер-клас з розділу: «Художньо-естетичний розвиток дошкільника засобами об'ємного дизайну» за темою: «Моделювання та аранжування лялькового одягу»:

1) за ступенем присутності: з особистою присутністю слухачів і педагога-майстра.
2) за складом аудиторії : для досвідчених педагогів (вихователів-методистів, вихователів ЗДО)
3) за місцем проведення:  аудиторія;
4) за охопленням аудиторії :  груповий (різновіковий )

Метою майстер-класу для педагогів є :

  • передача колегам особистого професійного досвіду з художньо-естетичного розвитку дошкільників засобами дизайну, авторських розробок у сфері творчої та педагогічної діяльності майстра

Загальні завдання майстер-класу для педагогів:

  • створення умов для професійного спілкування , самореалізації та стимулювання зростання творчого потенціалу педагогів ;
  • підвищення професійної майстерності та кваліфікації педагогів ;
  • поширення передового педагогічного досвіду;
  • впровадження нових технологій навчання і виховання.

Конкретні завдання:

  • уточнити поняття «дитячого дизайну», виділити його види.
  • познайомити із створенням манекенів на основі кеглі для моделювання і аранжування лялькового одягу

Методи навчання: словесний, наочний, практичний, індивідуальний

Час заняття – 40 хв.

Технічне обладнання: комп'ютер, презентація, музичний супровід

Устаткування для майстер-класу: кеглі , кеглі – «манекени», набори з  квітковими елементами , клей, серветки, плакати, олівці

Учасники:

  • вивчають розробки по темі майстер - класу;беруть участь в обговоренні отриманих результатів; задають питання, отримують консультації.

Основний принцип майстер - класу: «Я знаю, я можу показати і навчити вас, як це робити».

План майстер-класу:

  1. Організаційний момент. Вправа «Сподівання»

II Основна частина

Теоретична частина : міні-лекція «Художньо-естетичний розвиток дошкільника засобами дизайну» з використанням презентації

Практична частина : показ  прийомів виготовлення манекена, прикрашання святкової сукні готовими квітковими елементами

  III.  Заключна частина

Вправа « Очікування». Показ робіт «Дефіле».  Підсумок роботи

Хід майстер-класу

Ведучий. Шановні колеги! Запрошую Вас на майстер-клас з розділу  «Художньо-естетичний розвиток дошкільника засобами об'ємного дизайну» за темою: «Моделювання і аранжування лялькового одягу».

Пропоную квіти 4кольорів.

Жінка – це квітка, чарівна й красива,
Завжди приваблива, дуже вродлива!
Ось в мене кошик, а в ньому є квіти,
Щоб побажання змогли Ви здійснити.
З квіткою прийде натхнення до Вас,
Творчість відкриється зразу ж в цей час!
Квітку за кольором Ви оберіть, у гарні букети квіти складіть!
Хай вони стануть для Вас у нагоді – рішення вірне знайти у роботі!

(вірш авторів періодичних видань)

Прошу всіх власниць троянд одного кольору зайняти місця за одним столом.(Усі однакові квіти об’єднуються в одну групу і займають місце за столами відповідного кольору).

Вправа «Сподівання»

Мета: допомогти учасникам засідання усвідомити особисті очікування від заняття.

  • Пропоную кожному учасникові:
  • написати на картках - квіточках свої побажання-сподівання від майстер-класу.
  • Отже, ми починаємо.

ІІ. Основна частина майстер-класу. Міні-лекція

Що таке "дизайн"? Чим частіше повторюється слово "дизайн", тим все важче стає визначити, що ж точно воно означає. Відбувається це тому, що всякий раз слово вимовляється з різних приводів, в різних смислових контекстах.

А як Ви вважаєте, що означає це таємниче і так всіх вабляче слово – «дизайн». (відповіді - картки)

(На ватмані прописані варіанти , педагоги визначають правильний варіант)

Слайд 2

Так. Дизайн – процес художньо-технічного проектування з урахуванням комплексу взаємопов'язаних якостей (краси, доцільності, функціональності, зручності, безпеки і т.д.).

Дизайн – в широкому сенсі – художнє конструювання предметного світу; раціональна побудова предметного середовища Дизайн – у вузькому сенсі – творча діяльність.

Слайд 3

Сьогодні дизайн торкнувся усіх сфер людського життя.

Слайд 4

 На сьогоднішній день активно впроваджується новий напрямок художнього виховання дітей дошкільного віку – дитячий дизайн, який дає широкий простір дитячій творчості, формує незвичайний нестандартний погляд на звичайні речі.

Слайд 5

Дитяча дизайн-діяльність охоплює усі традиційні види зображувальної діяльності

Слайд 6 Дитячий дизайн спрямований на розкриття особистості дитини, її індивідуальності, вільного, без натиску з боку дорослого, заснованого на самовираженні дитини, її саморозвитку, розвиток її творчого потенціалу, на співпрацю і співтворчість, з використанням тільки гуманних методів і прийомів, без заборон і категоричних звернень.

Слайд 7

Пізнаючи світ, діти активно звертають увагу на навколишні об'єкти середовища, які їм подобаються чи не подобаються, відзначають різноманітність їх забарвлення, форми, величини, пропорцій, прагнуть до їх перетворення.

Слайд 8

У ході освітньої діяльності діти знайомляться з особливостями, властивостями і можливостями різних художніх матеріалів, а також техніками роботи з ними. Наявні знання і досвід дозволяють дітям самостійно обирати найбільш відповідні матеріал або техніку для втілення своїх творчих задумів підчас дизайн-діяльності.

Слайд 9

Сучасна освітня парадигма робить питання навчання дітей елементам дизайну як частини художньої творчості надзвичайно актуальним. Дизайн створюють люди незвичайного складу, які поєднують у собі високий професіоналізм та по дитячому незатьмарений погляд на світ, художній смак і вміння зберегти красу мистецтва, неповторність природи. Тому важливо, щоб педагог сам напевне знав, чому і як навчати дітей, мав необхідну практичну підготовку в галузі дизайну, володів образотворчими навичками і вміннями.

Слайд 10 – 11

Сюжетно-ролеві та ігри художнього змісту спонукають дітей до пошуків гардеробу для ляльок (сукні, капелюшки, туфлі). На дозвіллі діти малюють ескізи костюмів для персонажів літературних творів, мультфільмів, вистав, а також для себе – одягу повсякденного та святкового. На основі ескізів одягу , разом з педагогами та батьками діти можуть створювати предмети об'ємного дизайну: моделі головних уборів , сукні, костюми з різного матеріалу. Робота в цьому напрямку формує у дошкільнят увагу та інтерес до свого зовнішнього вигляду , ляльково-ігрового гардеробу.

ІІІ. Практична частина.

Сьогодні я пропоную Вам оволодіти основами об'ємного дизайну, який охоплює: моделювання одягу та аранжування . Цей вид передбачає ознайомлення дітей з культурою одягу і деякими доступними дошкільнятам способами створення малюнків-ескізів, фасонів і декоративної обробки суконь.

Як ви розумієте значення слова « аранжування». У вас на столах є картки , підніміть ті, які стосуються значення цього слова

Так , вірно

Слайд 12

Для створення моделей одягу необхідні манекени. Їх роль в дитячому садку можуть виконати – кеглі. Так кеглі. Вони імітують манекен. Доступні, зручні, різноманітні, не потребують додаткових коштів на придбання обладнання.

ПОКАЗ

Зараз я вас покажу як створити манекен. Для цього беремо звичайну кеглю, попередньо фарбуємо уявну голову і шию. Смужку паперу прямокутної форми , складаю на 4 частини, вирізаю напівкруглий отвір, розрізаю по середині. Закріплюю : приклеюю , з'єднуючи половинки. Кінцівки зав'язую ниткою. Так це верхня частина манекену. Із паперу, складеного пополам, вирізаю площинну форму сукні. Скріплюю клеєм по бокам і на лінії плеча.

Перед вами об'ємна модель сарафану, сукні.

Окреме заняття можна присвятити створенню перуки, із смужок. А також виготовити неймовірний капелюшок.  Якщо необхідно прикрасити спідничку і фартушок, то можна використовувати базовий манекен, у якого оформлений тулуб. Спідничку для зручності одягаємо за допомогою поясу. Так можна легко змінити спідничку на іншу при роботі з іншою дитиною або при виконанні іншого завдання. Ось таку модель можна використовувати при аранжуванні національного одягу. Дуже зручно користуватися двох - або трьохшаровими серветками при створенні верхньої частини манекену.

На слайді різноманітні моделі.  Дизайн-діяльність дітей у художньо-ігрових ситуаціях, типу: "Театр мод", "Свято капелюхів", "Про карнавал, карнавал!", "Бал у казковому королівстві" буде плідною і дозволить дітям виявити себе справжніми художниками-модельєрами.

Слайд 13 – 14

В роботі з дітьми доцільно використовувати схеми, шаблони, технологічні картки

Шановні колеги ! Ви недаремно отримали квіти. Королева країни квітів Флора запрошує вас на бал. Тож Вам необхідно підготувати відповідне вбрання. звертаю Вашу увагу на те, що бал пройде у країні квітів, поміркуйте, якими елементами Ви прикрасите свої сукні, за якими законами композиції ви їх розмістите.  Подумайте , як ви представите свою модель і яке ім'я  ви їй дасте.

Нагадую Вам, що дизайнери – це люди творчі, які вміють фантазувати, не боятися прийняти цікаві рішення з оформлення своїх виробів. У дизайнерів повинен бути погляд вільної, творчої, впевненої у своїх силах людини, людини, яка вміє все, а якщо вона не володіє якимись техніками, вона їх просто вигадає!

А тепер подивіться на мене як справжні дизайнери. Починайте роботу! У Вашому розпорядженні 4-5 хв. Під спокійну мелодія учасники виготовляють вироби відповідної тематики.

Вправа « Очікування».

Мета: визначити, наскільки виправдалися очікування кожного учасника засідання. Учасникам пропонується:

Шановні колеги! Прошу

  • на квітках- стікерах записати, настільки виправдалися ваші очікування;
  • стікери прикріпити на плакаті-кошику, озвучуючи свою думку.

Підсумок.

Що ж запрошую вас на дефіле. Пропоную Вам представити учасниць балу (назвати ім’я, описати сукню).

Що ви можете сказати про свою дизайнерську роботу

Які елементи ви використали

В якій техніці виконані елементи, які ви використали

Які кольори для елементів декору використали

Які враження ви отримали від заняття

Фінальне слово*(*вірш авторів періодичних видань)

Ось і скінчилось це диво квіткове.

Дякую всім, Ви – таланти від Бога!

Хай Вам щастить, хай всміхається доля!

Всім до побачення, будьте здорові!