Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: активізувати вживання слів: іменників-назв іграшок, прикметників, що характеризують ознаки предметів,та дієслів; підвести до засвоєння узагальнюючого поняття «іграшки»; навчати дітей уважно розглядати й обстежувати іграшки, виділяти їх характерні риси, відповідати на запитання вихователя; розвивати увагу, кмітливість,мовлення, мислення; формувати уміння слухати одне одного, договорювати слова та словосполучення; виховувати навички культурного спілкування, любов і бережливе ставлення до іграшок , емоційну чуйність дитини.

Словник: активізувати вживання слів: іменників-назв іграшок, прикметників, що характеризують ознаки предметів,та дієслів.

Матеріал:скриня; м’яч; іграшки: котик, зайчик, їжачок.

Хід заняття

I.Вступна частина.

1.Організаційний момент.

Вихователь:

-Діти, подивіться, що це з’явилося у нас в ігровому куточку? Це незвичайна, чарівна скриня.

Як ви думаєте, що в ній?

(Діти оглядають скриню, але не заглядають у неї, висловлюють свою думку.)

— Давайте подивимося, що там.

2.Дидактична гра «Я- дівчинка, я- хлопчик».

Вихователь:— Що це?(М’яч.) Якого він  кольору ? А за формою? Що ми можемо з м’ячиком робити? (Кидати ,ловити, котити.)

По галявці лісовій

Скаче м’ячик, мов живий.

А за ним веселі діти

— Нумо м’ячика ловити!

Вихователь:

— Давайте пограємося з м’ячиком у гру «Я – дівчинка , я – хлопчик».

 (Діти ловлять м’ячик , називають свою стать і кидають його вихователю.)

II.Основна частина.

1.Гра – імітація «Кіт – воркіт»

— Чуєте , хтось шкребеться? Хто це? (Котик.)

— Котик який? (Пухнастий, м’якенький, грайливий, вусатий.)

-Давайте розкажемо про котика віршик(Читання на пам’ять вірша з імітацією рухів.)

-Кіт-воркіт

Чеше лапкою живіт,
Язичком вмивається,
Лапкою втирається.
Спинку вигне він дугою
Ти погладь його рукою.
-Мяу-мяу-мяу-мяу.

2.Дидактична вправа «Що вміє зайчик робити?»

Вихователь:

-Давайте подивимось що ще є у нашій скрині.Але спершу треба відгадати загадку:

-Влітку сіренький,

А взимку біленький.

Довгі вуха має,

Швидко в лісі стрибає.(Зайчик.)

-Так вірно.Діти , давайте розкажемо що вміє робити зайчик.(Ходити, бігати,стрибати , їсти , вмиватися , гратися.)

  1. Музична гра «Передай іграшку»

Вихователь:

-Так зайчик вміє гратися .То ж давайте ми з ним пограємося.(Діти стають у коло і під музику передають зайчика один одному,коли музика закінчується наздоганяють зайчика.)

4.Читання вірша П.Воронько «Їжачок-хитрячок»

Вихователь:

-Час вже подивитись  хто іще заховався у скриню.Готові? Ну то слухайте загадку:
-Хоч не шию я ніколи,

А голок завжди доволі.(Їжак.)

-Молодці!Відгадали загадку.А їжачок цікавиться чи знають дітки про нього віршика?Так  знають і розкажуть його тобі.

-Їжачок –хитрячок
Із голок та шпичок
 Пошив собі піджачок.
І у тому піджачку
Він гуляє по садку.
Натикає на голки:
Груші,яблука,сливки.
І скликає на обід
Цілий рід.

Вихователь:

-Молодці добре розказали віршика.

III.Заключна частина.

Підсумок заняття.

-Дітки тож давайте назовемо хто ховався у  скрині.

(М’яч,котик,зайчик,їжачок.)Вірно.

-А як можна їх всіх назвати одним словом?(Їграшки.)Розумнички мої правильно.

-Іграшки не люблять стояти,

З іграшками треба грати.

-А чи знаєте ,малята ,

Як із іграшками треба грати?(Відповіді дітей)

-Так. Вірно. Іграшкам дуже подобається грати з вами, якщо ви їх не ображаєте, не кидаєте, не рвете, не ламаєте і не забуваєте про них.

-А тепер скажемо наші чарівні слова, як ми будемо грати з іграшками.

-Будемо дружно ми з іграшками грати,

І ніколи їх не ображати.

-Я вірю, що ви будете любити іграшки і дбайливо з ними грати. Наші іграшки трошки втомилися. Нехай вони відпочинуть трохи.(Кладуть іграшки назад у скриню.)