Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Навчити читати іноземною мовою – одне з практичних завдань учителя в загальноосвітньому навчальному закладі. Відповідно до стандарту учні повинні навчитися самостійно читати нескладні автентичні тексти різного характеру і типу

Під технікою навчання розумію навичку швидко сприймати графічні образи слів і точно співвідносити їх з відповідними звуковими образами, а також зі значеннями слів. Невід’ємним компонентом техніки читання є швидкість виконання операцій зорового сприйняття та ідентифікації графічних образів.

Переконана, що процес оволодіння технікою читання у початковій ланці включає розв’язання таких завдань:

  1. Засвоєння літер іноземного алфавіту: зорове сприйняття, розпізнання та ідентифікація літер, з одного боку, і написання її варіантів – великої та малої, друкованої і рукописної.
  2. Оволодіння звуко-буквеними і буквено-звуковими зв’язками (а не назвою букви, яка не допомагає, а лише створює певні труднощі при читанні).
  3. Поступове засвоєння основних правил читання голосних та приголосних літер, їх комбінацій [3]
    1. Гра з буквами
    2. Гра із словами
    3. Синтаксичні ігри
    4. Ігри з текстом
    5. Граматичні ігри
    6. Поетичні ігри
    7. Корекційні ігри
    8. Загадки, ребуси

Зміни в навчальному процесі висувають нові вимоги до діяльності вчителя, що орієнтована на учня, і це викликає необхідність по-новому підійти до проблеми формування навичок читання на початковому етапі.

Початковий етап навчання є надзвичайно важливий для подальшогорозвитку школярів, оскільки на цьому віковому етапі відбувається становлення особистості молодшого школяра, а навчальна діяльність стає домінуючою.

Важливо щоб процес навчання був цікавим, захоплюючим, сучасним тарезультативним. Навчити читати іноземною мовою – одне з практичних завдань учителя в загальноосвітньому навчальному закладі. Відповідно до стандарту учні повинні навчитися самостійно читати нескладні автентичні тексти різного характеру і типу, розуміти прочитане та узагальнювати зміст прочитаного.

Читання - не тільки один з основних мовних навичок, а й один з основних способів отримання необхідної інформації. Так як для сучасного інформаційного суспільства мовою міжнародного спілкування є англійська, то читати цією мовою ти зобов'язаний: уже мало тільки говорити англійською.

Проблема в тому, що навички читання формуються не так просто як елементарні навички розмовної мови. Швидко читати і розуміти прочитане може далеко не кожен з тих, хто вільно говорить англійською на побутовому рівні. Саме тому ми пропонуємо дізнатися, як можна покращити навички читання англійською.{

1.Озвуч букви і звуки.

E,e, T, tI, i , N, n, O,o, P, p . [t] , [i], [n] ,[o], [p], [e]

2.Follow and read.

pin - шпилька
top - дзига
on - на
in -в
at – біля

Актуальність проблеми полягає в тому, щоб через упровадження сучасних методик сформувати в молодших школярів навички спілкування в усній та писемній формах. А так як читання іноземною мовою, як комунікативне уміння і засіб спілкування є важливим видом мовленнєвої діяльності, яке включає техніку читання і розуміння того, що читається, тому ведуча педагогічна ідея полягає в тому, щоб навчити учня початкової школи техніці читання на добре відомому лексичному матеріалі з елементами новизни. Сформувати в учнів зоро-графічні та слухомоторні зв’язки, які сприяють миттєвому впізнаванню і розумінню слів, співвідносити їх із значенням інших слів. Об’єднувати слова в синтагми, синтагми в речення та речення в більш смислові утворення. Зміни в навчальному процесі висувають нові вимоги до діяльності вчителя, яка орієнтована на учня, і це викликає необхідність по новому підійти до проблеми формування навичок читання на початковому етапі. [4]

Оволодіння технікою читання на початковому ступені та вдосконалення її в наступних класах є обов’язковим складником навчання читання англійською мовою і одним з основних завдань шкільного курсу навчання іноземної мови. Зараз підростає нове покоління дітей, для яких не достатньо традиційних методів навчання, від кожного уроку вони чекають чогось більш цікавого і сучасного. Отож, вчителю, є привід і необхідність бути у постійному творчому пошуку. Шукаючи, застосовуючи нові прийоми та завдання на уроках, можна досягти максимального підвищення ефективності уроку, високих практичних результатів, зберегти і розвинути інтерес до вивчення іноземної мови [5; 2].

Вправи є комунікативно-спрямованими з опорами різних видів: змістові і смислові, словесні і зображальні ( текст, мікротекст, план, логіко-синтаксична схема). Вчитель може використовувати матеріал в найрізноманітніших формах ( парах, тріадах,невеликих групах, з усією групою).

У 2 =му класі розглядають цілеспрямовану роботу з читання у двох напрямках – навчання техніки читання( читання вголос) та читання про себе.

У цьому віці відбувається інтенсивне формування прийомів запам’ятовування.

Зараз підростає нове покоління дітей, для яких не достатньо традиційних методів навчання, від кожного уроку вони чекають чогось більш цікавого і сучасного. Отож, мені як вчителю, є привід і необхідність бути у постійному творчому пошуку. Шукаючи, застосовуючи нові прийоми та завдання на уроках, можна досягти максимального підвищення ефективності уроку, високих практичних результатів, зберегти і розвинути інтерес до вивчення іноземної мови.

Література

  1. Саврасова І. О. Збірник тематичних завдань з англійської мови // Aнглійська мова та література. – № 25. –
  2. Мурга С. О. Роздуми про ефективність навчання // Англійська мова в початковій школі. – № 6. – 2013.
  3. http://www.manadm.gov.ua/rik-anhliiskoi-movy/dosvidy-vchyteliv/item/3124-navchannya-chytannya-na-urokah-angliys-koyi-movy-z-dosvidu-roboty-vchytelya-levko-oa
  4. http://metodportal.com/node/37343
  5. Бондарець Ю. Ю Матеріали для читання для учнів другого класу з англійської мови.