Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Добрий день вельмишановне товариство, шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання від Зачепилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області.

1 вересня 2018 року стартувала Нова українська школа.  Яка вона?  Пер за все –  допомогти розкрити  унікальні можливості кожної дитини; навчання через гру, спільне формування правил шкільного життя, спілкування та співпраця, взаємодія та взаємодопомога, призвичаювання до повсякденних («рутинних») дій, комунікативні вправи та ігри на формування спільноти, заняття в різних осередках, а не тільки за партами.

Я хочу поділитися з вами своїми відчуттями та враженнями про успіхи та виклики першого року НУШ, адже особисто брала участь у впровадженні цих змін.  

НУШ вражає – це круто і цікаво. Адже відбуваються ключові зміни в початковій школі, які формують  наше майбутнє і наше сьогодення – це нові методики викладання, нові інтерактивні технології, довірливі та партнерські стосунки між вчителем та учнями стали нормою, а успіхи і результати справді надихають.

В школі  – дітям цікаво, вони відкриті, доброзичливі, залучені до активного навчального процесу. Позитивний настрій в класі створюють за допомогою: атмосфери довіри, відчуття приналежності до спільноти, участі в ухваленні рішень, вільного від критики ставлення вчителя, справедливості й неупередженого ставлення.

Я дозволяю своїм дітям помилятися, адже неважливо скільки помилок роблять учні, а важливо, які висновки робить дитина. Життєвим прикладом намагаюся переконувати їх.

Нове освітнє середовище відкриває для дітей світ школи, світ довкілля. Мені приємно з ними спілкуватися, саме головне, діти щасливі!

В першому класі ми спостерігали, досліджували, співпрацювали в групах, спільно формували правила шкільного життя, взаємодії та взаємодопомоги, заняття в різних осередках, а не тільки за партами сприяє зростанню мотивації до навчання.

Одна з особливостей Нової української школи – створення комфортних умов перебування дитини в освітньому закладі та формування позитивних, дружніх взаємин у колективі. Аби спонукати учнів піклуватися одне про одного, ділитися з однокласниками ідеями та досвідом, забезпечити кожній дитині відчуття емоційного комфорту, в структурі навчального дня у початковій школі передбачено новий етап – ранкові зустрічі.

Ранкова зустріч, просто клас!
Про все, про все поговорити.
Чудовий настрій буде в нас,
Що на уроках нам робити.

– Що таке ранкова зустріч? Це запланована, структурована зустріч, яка займає важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності. Вона сприяє психологічному налаштуванні дитини до навчання, об’єднує дітей, і що дуже важливо, створює позитивний настрій. Діти приходять до школи зі своїми проблемами, завдання вчителя створити позитивну атмосферу у якій дитина буде навчатися.

Ранкова зустріч формує ті цінності, що стають основою для створення відповідальної та дбайливої спільноти дітей. Вона дає педагогам можливість навчити школярів взаємної поваги та позитивного ставлення одне до одного, сприяє формуванню цілісного колективу.

Ранкова зустріч – це зустріч на початку дня учнів класу з учителем. Сидячи в колі учні мають змогу бачити всіх, спілкуватися, створюється чудовий психологічний контакт, який водночас об'єднує дітей. Учитель розміщується поруч, діти впродовж короткого часу діляться власним досвідом  зі своїми товаришами, які з повагою слухають, ставлять запитання, доповнюють та коментують.

Ранкова зустріч складається з чотирьох компонентів: вітання, групове заняття, обмін інформацією, щоденні новини.

Практика щирого вітання інших є головною метою, його  розпочинає учитель, звертаючись до дитини персонально, наприклад: «Доброго ранку, Маринко! Я рада, що ти тут».

Наступний компонент – обмін інформацією. Відповідно до запропонованої теми діти можуть розповісти з власного життєвого досвіду, що вони знають, чи що їх може цікавити по даній темі. Учні висловлюють власні ідеї, почуття, а також обмінюються важливою для них інформацією та досвідом. Це і слухання оповідань, казок, віршів. Діти обговорюють, ставлять запитання або висловлюють коментарі з певної теми. Таким чином вони дізнаються про інших і надають можливість решті дізнатися про себе. Обмін інформацією допомагає розвивати навички, що дають змогу навчитися впевнено говорити й слухати.

Щоденні новини – це обговорення письмового оголошення, яке щодня вивішують на відповідному стенді чи дошці. Воно налаштовує учнів на тему, яка вивчатиметься протягом дня. Щоденні новини допомагають дітям тренувати і розвивати математичні та мовленнєві навички. Вони можуть містити різноманітні завдання (заповнення календаря та його коментування, перегляд розкладу виконання робіт).

Групове заняття розпочинається після спокійного обмірковування інформації. У класі створюється відчуття єдності, відчуття спільноти, ситуації успіху, радості через виконання пісень, участі в іграх, коротких і швидких заняттях. Такі групові заняття, здебільшого, пов’язані з навчальною програмою чи темою, яка в цей час вивчається в класі.

Після того  як діти опанують такий компонент ранкової зустрічі як вітання, групове заняття педагоги можуть ознайомити і обговорити насамперед, значення слова «спільнота».

Рекомендовану послідовність компонентів вітання, обмін інформацією, групове заняття, щоденні новини – можна замінити відповідно до потреб кожного класу. Педагоги можуть експериментувати й знаходити те, що ідеально підходить  до їхнього класу.

Призначення ранкових зустрічей – допомогти у створенні відповідального і згуртованого колективу однодумців, у якому панує атмосфера взаємоповаги,  доброзичливе ставлення одне до одного. Вони допомагають у формуванні пізнавального інтересу молодших школярів, виробляють навички соціальної поведінки, сприяють вихованню свідомого громадянина з активною життєвою позицією.

Новий освітній простір – допомагає розкрити унікальні можливості кожної дитини її життєвий простір де вона не тільки готується до життя, а  живе. Я впевнена, що  виховую  майбутнє  нації  – особистість, інноватора, патріота своєї країни.  

Батьки залучаються до освітнього процесу, пропонують цікаві ідеї, допомагають в оформленні класу у підготовці та проведенні виховних заходів, свят, подорожей.

Впровадження різних видів вправ дає позитивні результати - це дозволяє вчителю весь час бути поряд з дітьми, скеровувати, допомагати досягати успіху.   А головне, вчитель може бути вільним і успішним, адже він експериментує, підбирає ефективні форми і методи навчання.

Успіхи і результати надихають на досягнення, як результат – 15.02.2019 року спікер п’ятого авторського вебінару сесій онлайн-проєкту видавництва «Ранок»  «Інтерактивна школа творчого вчителя» тема якого «Ранкові зустрічі – ідеальна можливість для формування класної спільноти».

Література

  1. Державний стандарт початкової освіти [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://nys.org.ua/nevs/uryad-opublikuvav-novyj-derzhstandart-pochatkovoyi-osvity-dokument/
  2. Нова українська школа: порадник для вчителя / Під заг. ред. Бібік Н.М. –К.: ТОВ «Видавничий дім «Плеяди», 2017. –  с.206
  3. Ранкові зустрічі. 1 клас. І семестр. / авт.- упоряд. С.В.Сигида. – Х.: Вид.група «Основа», 2018. – с. 156
  4. Початкове навчання та виховання № 16-18, – Х.: Вид.група «Основа», 2019. – с. 111
  5. Сторітелінг – ефективний метод навчання і виховання [Електронний ресурс]. – Режим доступу: valitaro.blogspot/com/p/blog-page_21.html