Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Звичайно, реалії цього року, коли в країні панував суворий карантинний режим, не могли не позначитися на формах роботи з учнями. Доводилося шукати  нові, які б не наражали на небезпеку здоров’я дітей  і водночас були результативними. Для забезпечення якісного навчання і швидкого зворотнього зв'язку з учнями  нами було обрано освітню платфому Google Classroom. На ній  педагоги публікували навчальний матеріал відповідно до календарного планування, розміщували  власні відеоуроки та  уроки, розроблені колегами. Учителі готували цікаві  завдання, які розвивають інтелект, креативність, критичне мислення здобувачів освіти.

На допомогу  в реалізації поставлених завдань прийшов  освітній проєкт НаУрок. Прослухавши низку вебінарів, філологи засвоїли теоретичні нюанси дистанційної освіти, які вміло реалізували на практиці, створюючи власні тести. У режимі реального часу та як домашні завдання школярі успішно розв’язували їх.

Однією із цікавих та результативних форм дистанційного навчання були уроки-конференції, проведені прямому ефірі платформ  Мееt.google.com та Zoom, що дало можливість досягти максимальної інтерактивності, провести перевірку усних творів, читання вголос, декламування  напам’ять   вивчених віршів. Діти з нетерпінням чекали можливості побачити вчителя та одне одного, поспілкуватися наживо. Однак є такі, що  соромляться говорити  при однокласниках (в умовах звичайного навчання їх педагоги слухали наодинці), тому такі учні мали можливість через відеодзвінок у Viber  або Messenger  продемонструвати свій рівень майстерності. Також  школярі за власним бажанням знімали відео, де вони декламують,читають вголос, діляться своїми творчими роботами.

Наставники щоденно у телефонному режимі дітям та батькам давали відповіді на питання, які виникали в процесі дистанційної освіти.

Робочий день учителів був розписаний похвилинно. Під час «вікон» між уроками активно здобували нові знання на платформах  Prometheus, EdEra, що  дало можливість значно урізноманітнити  й оптимізувати  навчальний процес.

Оскільки освітній процес – це не тільки вивчення предметів, а й виховання загальнолюдських цінностей, то педагоги залучали своїх вихованців до активної громадської діяльності.

Учні   разом із батьками взяли   активну участь у запропонованій акції, що полягала у  виготовленні вітальних листівок, присвячених  Дню  пам’яті та примирення, Дню Перемоги,  розміщенні  їх на дошках оголошень під’їздів  будинків, де  мешкають наші учасники освітнього процесу.

Лідерами школи під керівництвом  учителів  підготовлено фільм «1939-1941. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Діти та педагоги, дотримуючись правил карантину, вдома знімали кожен свій виступ, а Президент шкільної республіки «Сузір’я» уміло змонтував фільм із наданого матеріалу. Колективну роботу  оприлюднено в групах КЗШ № 122 у Фейсбуці, Інстаграмі  та на ютуб-каналі школи.

Учні також активно долучилися до челенджу декламування віршів про мир та перемогу у Другій світовій війні. Зворушливі відео, на яких діти демонструють  свої  декламаторські здібності, розміщені в групі  КЗШ № 122 у Фейсбуці.

До Дня вишиванки    в соціальних мережах було влаштовано челендж світлин учителів, учнів та їхніх родин у національному одязі, підготовлено фільм, який розміщено в групах КЗШ № 122 в Фейсбуці, Інстаграмі та на ютуб-каналі школи.

22 травня, у день 159-тої  річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка, під керівництвом вчителів – філологів  підготовлено та розміщено у соціальних мережах текстовий матеріал і відеоролик про цю подію.

Учні школи  долучилися до участі в обласному етапі Всеукраїнського онлайн-конкурсу творчості «За нашу свободу» (номінація «Поезія»)  та в обласному конкурсі «Цілі сталого розвитку: відкрите суспільство» (есе).

Щороку в сонячні травневі дні традиційно  122-а вітає «зірочок», які продемонстрували свої досягнення в галузі науки, творчості, спорту. Цього року, на жаль, карантин поставив нас в умови дистанційної діяльності. Отож  було вирішено привітати обдарованих учнів та їхніх наставників, використовуючи Інтернет.  Відкрила фестиваль обдарованої молоді  «Асамблея зірок»  у прямому ефірі платформи Мееt.google.com заступник директора КЗШ № 122 з виховної роботи Л.Безрукава. Наші школярі протягом навчального року працювали під девізом « Місто рідне, Богом освячене, наші перемоги тобі присвячені».(До 245-ї річниці Кривого Рогу) Червоною ниткою  ця тема пройшла через увесь захід. Навіть було обумовлено, що одяг   учасників має бути у червоно-зелених кольорах, які присутні на гербі та прапорі міста.  Заступник директора з навчально-виховної роботи А. Міняйленко представила широкому загалу імена переможців конкурсів різноманітних рівнів та напрямів.  Її виступ ілюструвався  кадрами фільму про  головних героїв заходу. Номінанти  виходили у прямий ефір, дякували педагогам. Учасники хореографічного колективу « Фантазія» танцювали кожна у своїй квартирі, але замотивували усіх долучитися до їхньої запальної руханки. Фіналом свята стало колективне виконання гімну Кривого Рогу  « Кривий Ріг - моє місто».

 У новому форматі було підготовлено і проведено  також свято Останнього дзвінка.  Учителі та учні 11 класу підготували захоплюючий фільм-привітання учасникам освітнього процесу КЗШ № 122. А родзинкою на святковому тістечку став прямий ефір  в Інстаграмі.  Школярі, їхні батьки
завдяки операторській майстерності заступника директора з НВР  О. Синиці  змогли з допомогою своїх смартфонів  дистанційно долучитися  до заходу, послухати палке привітання директора школи Н. Федоринової, промовисті виступи педагогів, їхні  щирі побажання. Кожного, хто  став учасником дійства, до сліз зворушили продемонстровані  заступником директора з ВР  Л. Безрукавою голосові повідомлення, записані  та переслані через Вайбер  волонтером Корпусу Миру  Бретом Скоттом, який був змушений через карантин покинути Україну та повернутися до Америки. Завершилася  трансляція колективним виконанням пісні «122-га наша, ти в  усьому краща!», спеціально написаної   Л. Безрукавою та А. Жигачовим.

Педагоги нашої коли вкотре підтвердили свій професіоналізм, здатність навчатися  протягом всього життя.