Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Програмовий зміст. Викликати у дітей інтерес до виконання фізичних вправ з нетрадиційним предметом - аркушем паперу; доставити дітям радість від виконання цікавих фізичних вправ; формувати уявлення дітей про можливість конструювання з паперу різних предметів, які можна використати в ігровій руховій діяльності; розвивати творчу, пізнавальну активність в процесі вирішення проблемних ситуацій; розвивати координацію рухів, здатність підтримувати динамічну і статичну рівновагу, орієнтуватися в просторі.
Обладнання. Різнокольорові аркуші паперу формату А-4 по кількості дітей і один на вихователя, 4 конуса, дві бутафорські ялинки з різнокольоровими отвірами, два кошика, канат.
Хід заняття
І. Вступна частина
Діти заходять до спортивної зали, де хаотично розкладені різнокольорові аркуші паперу.
Вихователь. Дітки, сьогодні вранці, коли я зайшла до зали, то побачила ось такі чудові різнокольорові листочки (аркуші) паперу. Я здивувалась, хто ж це тут бешкетував? І почала їх збирати. Та ось на одному з листочків знайшла такий підпис.
Я – веселий вітерок
в подарунок шлю листок.
Як цікаво з ним пограти,
Але спробуй відгадати,
Чим листочок може стати?
Вихователь. Тож і я подумала, а цікаво, як ми зможемо використати цей листочок паперу? Ви готові допомогти мені, та показати, чим листочок може стати?
Тож візьміть собі листочок, який вам сподобався та відправимось в подорож вирішувати завдання чарівного листочка. (Діти вибирають собі листочок та шикуються у колону)
Один за одним кроком руш! Діти крокують, тримаючи аркуш, як теку з паперами.
Світе сонечко на дворі, а чи можна захиститися листочками від сонця? Діти висловлюють свої припущення.(Ходьба навшпиньках, руки в сторони, аркуш паперу на голові, йдуть тримаючи рівновагу)
Вихователь звертає увагу, що має бути правильна осанка, щоб листочок не падав: голова піднята, спина пряма, плечі розправлені.
Подув вітерець, підіймає листочки, зриває їх з голови, крутить по повітрю! (Кожна дитина підкидає свій листочок вгору і намагається його упіймати, не допускаючи падіння на підлогу).
А ось починається дощ. Що можна зробити з листочків? Діти висловлюють свої припущення.
Щоб не мокнуть під дощем,
Дах з собою ми берем. (Ходьба на п’ятках, прямі руки над головою тримають листочок-дах)
Після дощу утворилися глибокі та широкі калюжі. Тож давайте їх перестрибувати. Діти перестрибують на двох ногах листочки-калюжі.
Вийшло сонце і швидко висушило калюжі. Ми вирішили подивитися, що ж нас оточує. Для цього нам знадобиться підзорна труба.
- Знайдіть предмети зеленого кольору. Покажіть прямокутні, круглі предмети (діти знаходять предмети в підзорну трубу, скручену з листочка паперу).
Вихователь. А зараз давайте перевіримо, чи запам’ятали ви свої листочки і пограємо в рухливу гру на уважність
«Знайди свою домівку»
Діти кладуть свої листочки на підлогу, під музику підскоками стрибають по колу. На один удар бубна – стають на свій листочок на одне коліно; на два удари – стають на одну ногу, піджавши другу, тримаючи рівновагу «Чапля»; на три удари – присідають, обхвативши коліна руками.
Варіанти ускладнення вправи: зменшити площу опори, склавши листочок навпіл;
- Вихователь звертає увагу, що листочки зім’ялися, що ж тепер їм робити? Діти пропонують зробити кульки.
Вихователь. Діти, а на що схожі ці кульки? (На м’ячики, на сніжний ком, на колобок). Тож давайте покажемо які вправи можна зробити з цими паперовими м’ячиками.
- По колу один за одним кроком руш! (Перешикування в три колони)
ІІ. Основна частина
ЗРВ з паперовими колобками
- У ручках тісто покатаєм - ось і вийшов колобок.
В.п.: ноги разом, «колобок» у двох руках витягнутих вперед. Кругові оберти кистями рук, з нахилом голови ліворуч, праворуч. (6 раз)
- Тепер треба випекти наших колобків. Кладемо їх в піч.
В.п.: ноги на ширині плечей, «колобок» у двох руках вгорі. Нахили тулуба вперед, «колобок» показати. (6 раз)
- Покажемо усім які колобки у нас вийшли.
В.п.: сидячи на підлозі, в простягнутих прямих ногах «колобок», спираючись на лікті. Підняти «колобок» вгору, повернутися у вихідне положення. (5 раз)
- А тепер треба колобка остудити, але на віконце ми його класти не будемо, ми ж не знаємо, чим це може закінчитися.
В.п.: ноги разом, руки в сторони, «колобок» в одній руці. Передача «колобка» з руки в руку за спиною і перед собою.
- Охолонув колобок та і покотився по доріжці.
В.п.: сидячи, ноги витягнуті вперед, «колобок» біля ступней. Катаємо по підлозі «колобок» вправо, вліво.
- Набридло колобку котитися і вирішив він пострибати по пагорбам.
В.п.: ноги разом, «колобок» в опущених вниз руках. Стрибки. 1 - ноги нарізно, «колобок» вгору, 2 - В.п.
- Спекотно стало нашому колобку, давайте на нього подмухаємо.
Вправа на відновлення дихання.
Вихователь. Відпочив колобок та й покотився назустріч пригодам. А ось які пригоди сталися з ним, кожен з вас пофантазує, вигадає сам і розповість своїм друзям. Перешикування в одну колону.
Основні рухи
Вихователь. Діти, скажіть, будь-ласка, які у нас є частини тіла, і як ми можемо переносити листочок без допомоги рук, на цих частинах тіла? (Діти згадують, які частини тіла є у людини, висувають різні версії, кожна з яких перевіряється усіма дітьми.) Діти, згадайте, яка зараз пора року? А яке свято ми святкували нещодавно? Подумайте, на що схожі наші кульки? (На новорічні кульки).
Діти стоять один за одним:
- Оббігають конуси, тримаючи кульки підборіддям.
- Переносять кульки на животі, як «павучки» спираючись на кисті рук і ніг, ногами вперед.
- Стрибають на двох ногах, затиснувши кульку між ніг наче «коник-стрибунець».
- Прикрашають ялинку. (В отвір потрібного кольору в ялинці вкладають різнокольорову кульку, яка падає у кошик).
Вихователь. Підкажіть, будь – ласка, коли багато снігу, в які ігри ви любите грати? (В сніжки). Наші кульки можна використати, як «сніжки»? Ну, що ж, а тепер прийшла пора, нам пограти дітвора!
Рухлива гра «Перекинь сніжку»
Діти діляться на команди методом «вовк, заєць». Натягується канат, огорнутий сріблястим дощиком. За командою діти перекидають сніжки за межі своєї площини. Виграє та команда, у кого менше сніжок залишилось.
Або р\гра «Сніжки»
Одна команда йде на одну сторону зали, а друга на іншу. Перша команда відвертається, а друга несе сніжки із словами.
Ми йдемо, йдемо, йдемо,
Сніжки білі несемо.
- Дійшовши до першої команди залишають біля їх ніг «сніжки».
Зараз сніжки піднімайте,
Та скоріш у нас кидайте! Раз, два, три! Почали!!!
Діти розвертаються, підбирають сніжки та кидають їх в дітей.
ІІІ. Заключна частина
Вихователь: Раз, два! Раз, два! І закінчилася гра. Прийшов час і відпочити. Увага, а зараз я буду голочкою, а ви моєю ниточкою. Куди голка, туди й нитка…
- Вправа на відновлення дихання. Діти йдуть один за одним змійкою, за вихователем.
Ось ми і пограли з подарунком веселого вітерця. Давайте пригадаємо, чим листочок може стати? (Діти згадують). Тепер ви знаєте як можна пограти з листочком паперу. Цікаво було грати з листочком? Давайте подякуємо листочку і на згадку про нас залишимо йому сонечко з паперових кульок. (Викладають сонечко)