Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Головна мета навчання іноземної мови полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, базою якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань і навичок.

Для того, щоб діти почали розмовляти англійською мовою, перш за все потрібно створити мовне середовище. Заняття  повинні будуватись так, щоб максимально надати учням  можливість розмовляти іноземною мовою, створити такі умови, за яких говоріння за запропонованою темою було б природно мотивованим, надати  можливість висловлювати думки та обговорювати їх.

Велику роль у мотивації учнів до спілкування  відіграє позаурочна діяльність. Один із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам та здійснення позакласної роботи — це створення та реалізація  освітнього проєкту.

Освітній проєкт  “Let’sSpeakEnglishTogether”

Мета проєкту: сприяти в оволодінні учнями уміннями і навичками спілкування в усній і писемній формах відповідно до мотивів, цілей та  соціальних норм мовленнєвої поведінки у типових сферах і ситуаціях

Завданняпроєкту:

  1. Ознайомити учнів із традиціями і культурою англомовних країн. 
  2. Готувати учнів до свідомого активного життя в Європі.
  3. Залучати школярів до спілкування англiйською мовою з різноманітних тем, цікавих для молоді.
  4. Залучати учнів до участі в Мiжнародних конкурсах та олiмпiадах.
  5. Розвивати творчий потенціал учнів, пізнавальний інтерес, критичне мислення, комунікабельні якості школярів.
  6. Формувати психологічний аспект мовленнєвого та ситуативного спілкування.

Стислий опис проєкту.

Освітній проєкт має три напрямки: 

  1. Комунікативний.

При вивчені будь-якої теми з англійської мови учні зазвичай пишуть письмові повідомлення  у формі листів різного типу. Для того, щоб підвищити пізнавальний інтерес школярів та урізноманітнити адресатів листів (не лише вчителя чи невідому особу),  у школі організована редакційна група  “EnglishBridge”, до складу якої входять учні 9-11 класу. Члени цієї групи  розглядають листи, адресовані їм,  і дають свої відповіді в  письмовій формі: особистий лист – відповідь, відповідь у формі статті  в шкільній газеті чи відповідь електронною поштою.

Також редакційна група  часто сама пропонує тему для обговорення, яка є актуальною для молоді. Наприклад, «Я - зараз і через 10 років»,  «1-е вересня - це свято чи розчарування?» Спілкування відбувається лише англійською мовою в усній формі: круглий стіл, спілкування  у формі  “EnglishTea”, на шкільному телебаченні та  радіомовленні. Головне завдання редакційної групи – залучити якомога більше учнів та вчителів до спілкування.

  1. Навчально – виховний.

Гурток «ЕnglishSpeaker».  Це - гурток комбінованого типу, на заняттях якого учні початкової школи займаються різними видами навчальної та творчої діяльності: грають, вивчають вірші і пісні, обговорюють прочитані тексти, створюють стінгазети, інсценуютьдіалоги, здійснюють постановку спектаклів для інших учнів та батьків. Наприклад, «Лев та Миша» , «Спляча красуня». 

  1. Позакласний.

Під час виховних заходів, туристичних походів чи спільних колективних справ вчителями англійської мови створюється мікроситуація, під час якої учні та вчителі спілкуються між собою англійською мовою.

Ситуації для спілкування: «У кафе чи іншому закладі відпочинку», «У кінотеатрі, театрі»,  «В музеї», «У цирку», «У громадському транспорті», «Відпочинок на природі» тощо.

Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проєкту – проєкт розрахований на 1 навчальний рік, але має пролонговану дію: наприкінці навчального року підбиваються підсумки, учасники обмінюються думками, аналізують результати, вносять корективи. На наступний рік змінюються вікові групи учнів, але залишаються  скориговані напрямки дії проєкту.

До цього проєкту залучені учні початкової школи  (навчально-виховний напрямок) та учні 5-11 класів (комунікативний та позакласний напрямки). 

Навчальні цілі та очікувані результати: знання культури спільноти або спільнот країни, мова якої вивчається, у межах тематики ситуативного спілкування, пов’язаної з такими аспектами: повсякденне життя, умови життя, міжособистісні стосунки, норми поведінки, соціальні правила поведінки, здатність виконувати різні стратегії для контакту з представниками інших культур; вживання та вибір привітань, вживання та вибір форм звертання, вживання та вибір вигуків.

Вхідні знання та навички:

-вміння застосувати  теоретичний матеріал в практичній діяльності;
-вміння володіти інформаційними технологіями;
-вміння самостійно добирати матеріали.

Планування щодо реалізації  проєкту.

Що потрібно зробити перед початком проєкту:

  1. Створити редакційну групу, залучивши на добровільній основі учнів, зацікавлених у вивченні англійської мови, а також учнів, які мають лідерські здібності.
  2. Розробити план роботи групи.
  3. Мотивувати інших учнів для спілкування з редакційною групою.
  4. Обрати методи, форми та структуру роботи, користуючись нормативними документами гуртка «ЕnglishSpeaker».

Протягом реалізації проєкту учні  вивчають граматичні правила та збагачують свій словниковий запас,  щоб мати можливість спілкуватись  між собою, опрацьовують  правила та рекомендації щодо написання листів різного типу та правил монологічного та діалогічного  мовлення,  збирають цікавий матеріал з країнознавства та інших суспільних тем і висвітлюють його через спілкування чи шкільну газету,   залучають до спілкування англійською мовою свої друзів.

Після завершення проєкту  редакційна група організовує прес- конференцію і ділиться  своїми враженнями та порадами з учнями молодших класів, учителями англійської мови.

Отже, добре організована та систематична позакласна робота дає можливість, з одного боку, закріплювати знання та навички, отримані учнями на уроках, а з іншого – глибше розкривати багатство мови, знайомити учнів з тими фактами мови, які не вивчаються на уроках, але знання яких є необхідним у мовній практиці.

Література

  1. «Програма гуртків англійської мови». Рекомендовано науково-методичним центром середньої освіти Міністерства освіти і науки України. - Харків, Видавнича група «Основа»- 2007.
  2. Сайт: http://ru.osvita.ua/school/lessons_summary/proftech/33356/
  3. Сайт: https://naurok.com.ua/programa-gurtka-z-angliysko-movi-dlya-5-klasu-dive-into-english-6061.html