Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета:
- продовжувати формувати в дітей знання про родину, як найрідніших людей, які живуть разом, люблять та турбуються один про одного;
- закріпити та розширити знання малюків про місце дитини в родині, її обов’язки, заняття;
- виховувати бажання піклуватись про близьких, розвивати почуття гордості за свою родину;
- учити дітей розповідати про власну родину та активно використовувати у мовленні поняття «сім’я»;
- закріплювати вміння дітей користуватися ножицями, вирізувати предмети квадратної форми (по прямій); розвивати композиційний смак, сприйняття кольорів; виховувати охайність під час виконання аплікації.
Матеріал: книжка з оповіданням В.Сухомлинського «Сьома дочка», ілюстрація до оповідання, «Квітка турботи», клей, серветки, ножиці, фотографії дітей.
- Ранкова вітанка.
В очі кожному дивись,
А вітаючись – всміхнись.
Щиро з другом привітайся
І не злись, не задавайся.
І над іншими не смійся,
Бути ввічливим не бійся,
Слів поганих не вживай,
Всім здоров’я побажай.
Любі дітки, у нас сьогодні особливий, незвичайний день. Мені до рук потрапила чарівна книга «Книга турботи». Ця книга навчає всіх бути добрими, ввічливими та вчить турбуватися один про одного. А чому ж вона чарівна? Тому що тих, хто її читає та виконує всі завдання, книга здивує якимось сюрпризом. Ви хочете отримати сюрприз? Тоді давайте разом відкриємо «Книгу турботи» і спробуємо виконати всі завдання.
Сідайте зручненько та уважно слухайте.(Читання оповідання В.Сухомлинського «Сьома дочка»).
Обговорення змісту оповідання.
- Малята, скільки дочок було у мами?
- Куди їздила мама?
- Як донечки називали свою маму при зустрічі?
- А чи всі дочки зустріли маму однаково? Як зустріли?
- Що зробила сьома дочка?
- Дітки, як ви думаєте, люблять донечки свою маму? А вміють проявляти свою любов до неї? А як ви проявляєте свою любов до ближніх?
5. Лексична вправа «А що зробили б ви?»
Дітки, а буває так, що ви теж сумуєте за своїми рідними, коли їх довго не бачите? Тоді що б ви зробили для своєї мами або татуся, або для когось іншого, хто живе поруч з вами, щоб виявити свою любов та турботу про них.
Наприклад, я б для своєї мами, приготувала смачну вечерю. А ви? (відповіді дітей)
Ви в мене всі розумнички, але давайте підійдемо до мольберта і подивимось, що ще можна зробити для своїх рідних.(ілюстрації на яких діти допомагають своїм рідним)
Малята, ми уже знаємо, що крім мами, поряд з вами живуть і інші люди, які вас люблять та турбуються про вас. Ви можете мені назвати цих людей? А як можна назвати всіх цих людей одним словом? Правильно, це сім’я, і в кожного із нас вона є, тільки в одних вона велика, а в інших маленька.
А щоб ми більше могли дізнатися про ваші родини, давайте пограємо в гру.
- Рухлива гра «Зроби так»
Вихователь дає дітям завдання, діти їх виконують:
- пострибайте в кого є бабуся;
- засмійтеся в кого є сестра;
- присядьте в кого є брат;
- доторкніться до носа в кого є дідусь;
- потупотіть ніжками в кого є дядько;
- покружляйте в кого є тітка;
- поплескаймо в долоньки всі, бо у всіх є тато і мама.
- Пальчикові вправи «Сім’я»
Давайте ще раз перерахуємо хто з нами живе:
Мама, тато, дід, бабуся –
Всіх назву, не помилюся,
Старший братик і сестричка –
В нас сімейка невеличка.
Не спиняйте, бо зіб’юся:
Мама, тато, дід, бабуся…
Старший брат, сестра і я –
Отака у нас сім’я.
- Продуктивна діяльність – аплікація «Квітка турботи».
Дітки, ми з вами згадали всіх хто нас любить, хто про нас турбується, хто робить усе, щоб вам було добре. Всі наші рідні зігрівають вас своїм теплом, ласкою та ніжністю, як сонечко зігріває своїм теплом яскраві квіти, турбується щоб вони не зів’яли.
Ми з вами зараз створимо кожний свою квітку, «Квітку турботи». Подивіться уважно, як це буду робити я. Серединку квіточки зі своєю фотографією я кладу по середині. Кожна пелюстка – це ті люди, які про мене турбуються, а я турбуюсь про них. На цій пелюстці – моя мама, тут – мій тато, а ще у мене є сестричка, донечка та синочок, та тато моїх дітей – мій чоловік. Ось яка у мене «Квітка турботи». (демонстрація квітки) А тепер кожен із вас зробить свою квітку. У вас є пелюсточки на яких наклеєні члени сім’ї: мама, тато, дідусь, бабуся, сестричка, братик. Але як ми вже сказали, сім’ї у всіх різні: у когось нема братика, у когось сестрички, а в когось лише одна бабуся. Подивіться, а чи є на серединках квіточок якесь зображення, що там має бути (фото дитини). Нам необхідно самим вирізати свою фотографію і наклеїти її на середину квіточки. Не забувайте, будь ласка, про правила користування ножицями. Зверніть увагу, пелюсточок має бути стільки, скільки людей про вас турбується. Дуже гарні «Квіти турботи» ви зробили. Ми прикрасимо цими квітами нашу групу і покажемо вашим батькам.
- Лексична вправа «Піраміда любові».
А зараз дітки, давайте сядемо на килимок і зробимо коло. Сьогодні, хочу вам сказати, особливий день, день коли люди дарують один одному свою любов, ласку та турботу, частинку своїх сердечок. Давайте спробуємо поділитися своєю любов’ю з іншими людьми. Уважно погляньте на свою долоньку і уявіть, що на ній лежить щось…
От у мене на долоньці лежить любов до моєї сім’ї, до кожного із вас. Любов до кого лежить на вашій долоньці? (мами, тата, друзів, дітей групи, вихователів…)
Тож давайте побудуємо «Піраміду любові» з наших ручок. Кожен з вас нехай назве того, кого любить, і покладе свою руку, на руку друга. Запросимо продовжити нашу піраміду любові наших гостей.
- А тепер, поглянемо у нашу незвичайну, чарівну книжку, адже ми знайшли відповіді на питання до оповідання, зробили квітку турботи, побудували піраміду любові, то можливо книжка порадує нас обіцяним сюрпризом. Подивіться, за те, що ми з вами гарно попрацювали, книжка нам дарує сердечка, які будуть нагадувати нам про любов до наших рідних та друзів. Поділимося цими сердечками з нашими гостями, та подаруємо їх іншим діткам нашої групи.