Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Цільова аудиторія: діти з проявами агресії в поведінці ( у дітей погано сформовані навички саморегуляції, недостатньо розвинені комунікативні навички, знижена самооцінка, відчувають труднощі у налагодженні контакту с однолітками.)   

Мета: корекція агресивних тенденцій поведінки дошкільнят, формування навичок саморегуляції. Підвищення адаптації в дитячому колективі, забезпечення атмосфери довіри. Допомога в подоланні поведінкових барꞌєрів, вироблення навичок мовленнєвого спілкування, розвиток позитивних емоцій та емпатії у дітей.

Тривалість заняття: 30 хвилин.

Опис заняття ( по хвилинам та наповненості )

Вправа «Привітання»

Тривалість: 2 хвилини

Мета: розвивати позитивні емоції.

Хід: Діти, добрий день. Сьогодні до нас завітала чарівна гостя. Давайте відгадаємо, хто це. Послухайте загадку.(Психолог загадує загадку про собаку).

Вірний друг у мене є
Мені лапу подає
Заглядає щиро в очі
Мовби щось сказати хоче
Замість слів лиш чую гав
Всіх котів порозганяв
Хто скажіть цей розбишака
Знають всі, що це… (собака)

Так правильно до нас у гості завітала собачка. А звати її Дора. Давайте її тихенько покликаємо. (Заходить кінолог з собакою.)

Вправа «Ім’я»

Тривалість: 3 хвилини

Мета: розвиток комунікативних навичок, формування позитивної самооцінки,згуртування групи.

Хід: Познайомтесь, це наш друг собачка ДОРА. Давайте познайомимось з її історією. (Кінолог розповідає , яка порода собаки, що вона любить, що вміє,як зазвичай знайомиться і вітається.)

Давайте привітаємось! А ви знаєте як собачки розмовляють? Так вони гавкають! Дозволимо собачці привітатися?

Кінолог дає команду голос.

Тепер наша черга познайомитись, а запамꞌятали, як собачка розуміє, що з вами можна дружити? Вона нюхає долоньки! Хто хоче підійти привітатися,  сказати своє ім'я, подарувати своє тепло та посмішку нашій гості. (Діти за бажанням підходять до Дори та вітаються).

Сьогодні ми з вами відправляємось в цікаву подорож і допоможемо подолати злу чаклунку. Послухайте, яка пригода трапилась з нашими героями (розповідь казки).

Жили веселі діти, вони так любили природу, дружили з усіма, були чесними, слухали батьків та вихователів. Але одного дня гралися вони на подвірꞌї, аж раптом здійнявся великий вітер і з нього зꞌявилась зла чаклунка, яка захопила в полон Аню та Вову. Вона понесла їх у своє королівство зла. Для того, щоб наші діти не стали злими, їх треба врятувати!

Допоможемо дітям?

Вправа «Допоможемо Ані та Вові»

Тривалість: 15 хвилин

Мета: знизити рівень ситуативної агресії у дітей; виробити навички регуляції емоційних станів; підвищення почуття особистісної значущості; розвиток здатності бути уважним до інших.

Хід: А бути сміливими нам допоможе наш друг – собачка Дора. Діти треба бути дуже обачними і поводитися тихо, подолати разом всі перешкоди на шляху та врятувати діточок. Готові? Ми вирушаємо до казкового лісу, а Дора нам покаже дорогу. Дорога до замку злої чаклунки проходе по тернистому лісу з перешкодами.

А ось і перша – це мостик через річку, хапайте швиденько повідець, щоб не загубитися і давайте разом швиденько через нього пройдемо. Молодці! Ви справжні сміливці!

А тепер дрімучий ліс – пригинаємось низенько, подивиться на Дору, вона вас навчить, як пройти. Добре і цю перешкоду ми подолали разом!

Ой подивиться, на шляху чарівні озерця, їх також треба пройти, сміливіше стрибайте вслід за Дорою. Розумнички! Ви впорались!

Подивиться, залишилась остання перешкода – це тунель, давайте його також пройдемо, а щоб переконатися, що це безпечно, першою пройде його Дора і буде вас чекати на іншому боці.

Кінолог з собакою та психолог проводжає дітей в тунелі, проходить біля річки (по канату), стрибає через «озерця»( зі одного круга в інше) і приходить до чарівного замку,де живе чаклунка.

Ось ми і прийшли до королівства, але нам потрібно дістати ключ від воріт, його сховала зла чаклунка у чарівній шкатулочці, щоб її відкрити, треба сказати, що повинні робити діти для перемоги добра над злом:

  • Жити дружно;
  • Не ображати;
  • Допомагати;
  • Поважати;
  • Любити;
  • Миритися.

Ви молодці подолали всі перешкоди,були обачними і чемними, тому чаклунка розчарувала діточок і вони стали знову добрими та дружними.

Діти, Дора допомогла вам бути сміливими? Вона подолала з вами всі перешкоди? Давайте поміркуємо, як ми можемо їй віддячити? Які слова ми можемо сказати?

Вправа «Добра тваринка».

Мета: створення атмосфери довіри;зняття емоційного напруження; формування згуртованості дітей.

Тривалість: 7 хвилин

Хід:

Кінолог разом з собакою стоїть всередині кола.

Психолог: станьте будь-ласка в коло і візьміться за руки. Заспокойтесь, закрийте очі,послухайте як ми дихаємо разом, як стукають наші серденька.   «Ми – одна велика, добра собачка. Давайте послухаємо, як вона дихає. А тепер подихаємо разом. На вдих робимо крок уперед, на видих – назад. Вдих – два кроки вперед, видих – два кроки назад. Так дихає собачка, так чітко і рівно б’ється її велике добре серце. Стук – крок вперед,  стук – крок назад. Ми всі беремо стук серця цієї тваринки собі.

А хочете послухати, як б’ється добре серденько Дори, як вона дихає? Давайте спробуємо, підійдіть ближче, покладіть свої ручки на собачку, але треба обережно поводитися з нашою гостею, щоб вона до нас завітала наступного разу і не образилась на нас.

Рефлексія

Тривалість: 2 хвилини

Діти встають в коло і розповідають, що вони робили на занятті. Що їм сподобалось? Що не сподобалось?

Вправа «Прощання»

Тривалість: 1 хвилина

Мета: закріплення позитивних емоцій.

Нашим гостям вже пора вирушати у іншу подорож, допомагати іншим дітям бути сміливими та добрими. Діти ви хотіли б щоб наша гостя завітала ще до нас? Давайте подякуємо за допомогу і скажемо до побачення нашим гостям.

Кінолог разом с собакою в центрі кола, страхує, якщо діти схочуть погладити Дору.