Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: навчальна: «Захист Вітчизни». Повторити вплив і дію хімічної зброї на організм людини ; ознайомити учнів з засобами індивідуального захисту від хімічної зброї.
Всесвітня історія. Повторити й удосконалити знання з теми Перша світова війна; виділити основні події і факти
Розвивальна: Розвивати вміння поєднувати на практиці знання з всесвітньої історії та предмету «Захисту Вітчизни».Розвивати життязбережувальну компетентність.
Всесвітня історія. Розвивати громадянську компетентність, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.
Виховна: Захист Вітчизни: виховувати взаємодопомогу;
Всесвітня історія: виховувати гуманне ставлення до людей
Тип уроку: урок формування нових знань, умінь і навичок
Обладнання: презентація, робочий зошит, картки, протигаз, роздавальний матеріал
Хід уроку
Епіграф до уроку
Той хто не знає свого минулого,
Не вартий майбутнього
Хто не відає про славу своїх предків,
Той сам не вартий пошани
Максим Рильський
І. Організаційний момент
Подаруйте один одному посмішку, і я бажаю кожному з вас, щоб на цьому уроці ви були:
У- уважними;
С- спокійними;
П - працелюбними;
І- ініціативними;
Х-хоробрими.
А одним словом, я бажаю вам УСПІХУ!
ІІ. Мотивація учнів до навчальної та пізнавальної діяльності
Слово вчителя історії
- За 3000 років існування людства - тільки 200 років миру на Землі. XX століття (дві світові війни) - загинуло 70 млн. чоловік! З вивчення Міжнародного Гуманітарного Права ви знаєте що , воно обмежує засоби і методи ведення війни.
Так яка ж зброя найстрашніша? Від чого загинути болісніше всього: від кулі, від осколка, потонути на кораблі або згоріти в танку? Людині загрожують всі ці небезпеки, але, ймовірно, найстрашніша і підступна смерть настає від впливу бойових отруйних речовин
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
Слово вчителя Захист Вітчизни
Початок «Великої війни». Фронти війни в 1914-1915 рр. Отруєння речовинами, що є хімічною зброєю. Заходи безпеки під час надання домедичної допомоги
- Сьогодні на уроці ви повторите вплив і дію хімічної зброї на організм людини ; ознайомитесь з засобами індивідуального захисту від хімічної зброї. Будете розвивати життязбережувальну компетентність
Слово вчителя історії
- Повторите основні події і факти у Першу світову війну , будете розвивати вміння поєднувати на практиці знання з Всесвітньої історії та Захисту Вітчизни, розвивати громадянську компетентність
ІV. Актуалізація опорних знань учнів
Вправа «Інтелектуальна розминка»
Учні за ілюстрацією називають держави і називають що їх об’єднувало у Першу світову війну
- Німецька імперія, Австро-Угорщина, Королівство Італія
- Що об’єднувало ці країни у Першу світову війну? (Троїстий союз 1882р)
- Що об’єднувало ці країни у Першу світову війну? (Антанта)
Прийом «Історична скринька»
Учні за допомогою QR кодів зчитують тестові завдання і записують відповідь у зошит
1.Політика, спрямована на нарощування військової могутності це
а) Пацифізм
б) Мілітаризація
в) Інтервенція
2. Привидом Першої світової війни стало
а) вбивство Вильгельма II б) вбивство Франца Фердинанта в) А. Гітлера
3. Перша світова війна розпочалась
а) 1 серпня 1914 б) 28 липня 1914 в) 11 листопада 1918
4.Де вперше під час Першої світової війни було використано отруйні гази?
а) біля міста Іпр; Б) поблизу Варшави; В)біля Вердена; Г) біля р. Марна
Прийом «Історична довідка»
Слово вчителя історії
- 22 квітня 1915 року в ході Першої світової війни під час атаки , на війська Антанти біля міста Іпр (Бельгія) німці вперше застосували отруйний газ . Протягом 5 хвилин проти французів було випущено 180 тон хлору. Розгорнулась сіро-зелена хмара, що почала повільно заповнювати траншеї. Від вдихання хлору солдати отримали хімічний опік дихальних шляхів Із 15 тисяч отруєних третина загинули, уцілілі французи втратили зір від опіку хлором.
Слово вчителя з предмету Захист Вітчизни
- Так як ми з вами вчимося надавати першу домедичну допомогу, ми повинні дотримуватись правила « Не нашкодити» . А щоб не нашкодити постраждалому, треба знати будову організму людини
Робота в парах «Будова організму»
Учні один на одному розташовують картки з зображенням органів людини у тому порядку де ці органи знаходяться
Прийом « Калейдоскоп»
-Давайте з уроків біології пригадаємо фізіологічні системи організму
Учні швидко називають системи організму , записують в зошит і складають калейдоскоп.
Міні-практикум
Учні складають ментальну карту «Хімічна зброя»
- Яка діють ОР на організм людини? Які системи організму вражає?
- Яких заходів безпеки треба дотримуватись?
V. Вивчення нового матеріалу (вступні вправи)
Слово вчителя історії
«Історична довідка»
«Вологі маски» що застосовувалися на фронтах Першої світової війни були малоефективні. Тому хіміки воюючих сторін активно шукали неспецифічні адсорбенти, що володіють найбільшою поглинаючою здібністю. Перший протигаз, що володів здатністю поглинати широку гаму отруйних речовин, був розроблений професором Миколаєм Дмитрієвичем Зелінським у 1915 р.
Ознайомлення учнів з протигазом.
VІ. Первинне застосування придбаних знань і умінь (спробні вправи)
Вчитель демонструє і дає пояснення щодо правильного надягання протигаза рятувальнику.
Вчитель демонструє і дає пояснення щодо правильного надягання протигаза постраждалому.
Учні виконують спробні вправи
VІІ. Творче перенесення знань і навичок у нові або змінені умови з метою формування умінь (творчі вправи)
За командою вчителя «гази» учні виконують вправи щодо одягання протигаза (самодопомога, взаємодопомога)
VІІІ. Підсумок уроку. Зворотній зв’язок
Як ви, після тих знань, що отримали, розумієте вислів М. Рильського
Той хто не знає свого минулого,
Не вартий майбутнього
Хто не відає про славу своїх предків,
Той сам не вартий пошани
Рефлексія
- Урок минув … (недаремно, результативно, творчо, змістовно, звичайно, швидко, активно, корисно, дохідливо, цікаво).
- Я працювала (в)…(залюбки, енергійно, плідно, старанно, творчо, активно, повільно, незадовільно)
ІХ. Домашнє завдання