Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета. Закріпити та поглибити знання дітей про Україну і рідний край; Формувати патріотичні почуття, уявлення про історію рідного села; Продовжувати знайомити дітей з його визначними місцями.  Виховувати в дошкільнят любов до України, почуття любові і гордості до рідної землі, до свого народу.

Актуальність теми: Відповідаючи вимогам часу, запитам суспільства, в контексті духовного розвитку особистості важливо здійснювати виховання в дітей патріотизму й толерантності до людей різних національностей. Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на інтересі до найближчого соціального, природного і культурного оточення (сімї, батьківського дому, рідного села, країни, традицій та звичаїв свого народу).

Обладнання. Карта України і слайди із зображенням визначних місць рідного села, вірші поетів. Альбом «Мій край, моя історія жива»

Вихователь. Діти, сьогодні в нас буде цікава бесіда про нашу Батьківщину і подорож по визначним місцям нашого села. Але спочатку послухайте гарну пісню (звучить пісня «Про Україну»).

Вихователь. Діти, що ви бачите на дошці?

Діти. У нас на дошці висить карта України.

Вихователь. Подивіться діти на карту, і ви побачите, що на Україні є річки, моря, ліси, міста. Назвіть столицю нашої країни?

Діти. Місто Київ.

Вихователь. Україна - це наша гордість. Ми любимо її природу, багаті надра, а особливо, працьовитих, волелюбних, привітних і талановитих людей. Україна - це рідна домівка, привітні посмішки і сяючі очі людей. Україна в кожному колосочку, в кожній квіточці, краплинці роси, в кожній п гілочці, в щебетанні пташок, шепоті струмка… Її не можна не любити, нею не можна не захоплюватися. І ось послухайте вірш поетеси нашого села, Світлани Юрченко «Україна. ти моя рідна Батьківщина».

Мій рідний край,
Моя земля,                      
Ти зігрівав мене теплом,
Птахи співають за вікном,
І вітер пісню нам співа,
Що кращої землі нема.
То подарунок від небес
То милість Божа, Він Отець.

Мій рідний край,
Моя земля,
Тут мої друзі та сім’я.
Небо особливо чисте
Зорями вночі іскриться.
Мій рідний край, моя земля,
Батьківщина ти моя,
Ти моя одна єдина,
Моя любове, Україно!

Діти, у кожної людини є куточок землі, де знаходиться його рідна домівка, де народився, де проходить його дитинство, де живуть батьки, друзі.  

Діти, а як називається село, в якому ми живемо?

Діти. Ботієво.

Вихователь. Правильно, село Ботієво. Але Ботієвська сільська рада - це ще села Строганівка і Бабанівка, і всі діти, що проживають там, відвідують наш дошкільний заклад. Засноване наше село дуже давно - у 1862 році. Назване воно в честь болгарського революціонера і поета Христо Ботєва. В селі проживає людей понад тринадцяти національностей. Більшість із них болгари, українці і росіяни. Всі люди живуть дуже дружно і в злагоді.

Послухайте вірш нашої поетеси Людмили Підоріч, який став гімном нашого села.

Село моё – славянская страна,
Живущая одной семьёй большою,
Я – украинка, россиянка я,
Болгарка я с радушною душою.

Их корни все во мне переплелись,
И нет различья меж народов – братьев
Веками неутихающая жизнь
Народы эти привела в объятья.

Село моё - прекрасное село,
И я его являюсь продолженьем.
Для всех народов солнце здесь одно-
Я говорю вам это с наслажденьем.

Народы здесь и нации равны
И в этом наша счастие и сила,
Ведь дружбе этой не сыскать цены
Она прошла через веков горнила.

Наш земляк Олександр Павлович Неалов на честь народів, які проживають на території наших сіл   поставив пам’ятник «Дружбі народів».

Вихователь. Діти, а ви любите мандрувати? (відповіді дітей).  Щоб закріпити наші знання, я вам пропоную подорож на автобусі по нашій «маленькій Батьківщині».

Вихователь. Перша наша зупинка «Державна». Будівля, яку ви бачите на екрані – Ботієвська сільська рада. В цьому приміщенні   працюють керівники села, які приймають дуже важливі рішення.  Раніше ми з вами проводили бесіди про те, що у кожної країни, у кожного міста і села є свої символи: прапор, герб і гімн. І у нашого села є своя символіка. Давайте з вами поглянемо на герб. На ньому ви бачите колоски пшениці, соняшник – це символ родючості землі.

Вітряки – перспективи вітряної енергетики Ботієвської ВЕС.

Також ви бачите три прапора. Прапор України, прапор Болгарії і прапор нашого села.

Що ще знаходиться у цьому приміщенні?

Діти. В цьому приміщенні знаходиться бібліотека, куди ми частенько навідуємось. Ми познайомилися з працею бібліотекаря, у неї ми беремо для читання цікаві, захоплюючі книжки.

Вихователь. Неподалік знаходиться сільський Будинок культури, де проходять масові заходи, свята.

Продовжуємо нашу подорож, і друга наша зупинка «Екологічна». Село розташоване на правому березі річки Корсак, яка впадає в Азовське море, яке знаходиться дуже близько, в п’яти кілометрах від нашого села. Азовське море мальовниче. Яка неповторна краса! В морі водиться багато риб: пелінгас, бички, тюлька, судак, камбала та інші види риб.

І, взагалі, наше село має дуже мальовничий, живописний краєвид. 

Вихователь. Зупинка «Парк». У центрі нашого села, восени 2014 р., був закладений парк. Це дивовижне місце для відпочинку. Сюди ви ходите на екскурсію, знайомитесь з новими назвами дерев і кущів. Тут є дитячий майданчик, на якому ви полюбляєте гратися. Дерева й кущі дозволяють милуватися красою парку і заховатися від спеки.

Вихователь.  Подорожуємо далі.  Зупинка «Історична». Діти, багато наших земляків не повернулися з війни. На їх честь встановлені пам’ятники. В День Перемоги, 9 Травня, проходять мітінги, до пам’ятника покладають квіти.

Вихователь. Далі ми під’їжджаємо до зупинки. «Погода». Діти, в цьому приміщенні працюють люди, які спостерігають за погодою, передають дані через інтернет, і тоді всі ми знаємо, коли буде холодно або жарко, коли буде дощ або сніг.

Зупинка «Лікарня». На території наших сіл знаходиться лікарня сімейної медицини і дерматолоічна лікарня. В цю лікарню приїжджають лікуватись не тільки з України, а й з інших держав. Тут працюють гарні фахівці і професіонали своєї справи.

Зупинка «Корисна вода». Діти, наше село славиться гарною і корисною водою. У цих великих башнях знаходиться вода, з якої в цьому приміщенні робили знамениту «Бабанівську» воду. Вона своїми цілющими властивостями сприяє поліпшенню здоров’я. 

Вихователь. Зупинка «Церква». В народі кажуть, що де немає церкви, там немає села. В центрі села Строганівка наш меценат О.П.Неалов побудував церкву для віруючих мешканців села, де кожна людина може отримати духовне задоволення.

Подорожуємо далі.

Діти. А ми знаємо, що це зупинка «Школа».

Вихователь. Так, діти – це школа. Школа наша красива двоповерхова. Тут працюють дуже гарні вчителі, які люблять дітей і розповідають їм багато цікавого, про що вони ще не чули і багато чого не знають. Названа школа на честь нашого земляка Героя Радянського Союзу Г.С. Холодного, який жив і вчився в нашому селі, і загинув під час війни. У 1985 році йому поставили бюст у вестибюлі школи.

І, нарештІ, зупинка «Дитячий садок». Діти, розкажіть, який у нас дитячий садок?

Віповіді дітей. Назва дитячого садка «Сонечко» вибрана не випадково. Кожна літера має своє глибоке значення.

С - сонячний, сяючий

О – організований

Н – необхідний,

Е – ерудований, енергійний

Ч - чарівний, чудовий

К - креативний, класний, красивий, казковий

О – оригінальний, організований.

Вихователь. Діти, скільки чудових слів ви знаєте про свій дитячий садок. А що ви ще можете про нього розповісти?

Діти. Ми дуже любимо наш дитячий садок. У нас гарні групи, красивий музичний зал, українська світлиця, етнографічний міні-музей болгарської культури. Ми любимо гратися, ходити на заняття, які проходять в українській світлиці, а особливо, ми любимо свята.

Вихователь. Так, діти, у нас в садочку проходять різні свята. Це ярмарок для жителів села, який проходить на території дошкільного закладу, свято «Української пісні», «Вечорниці» та інші.

Дорогі друзі. Ось і закінчилась подорож по нашій маленькій Батьківщині.  Будьте чемні, чесні, розумні, любіть свій рідний край, своїх рідних, приносьте радість і користь нашій Україні.